نمناک سبک زندگیخانه داری جاهایی که نباید از مایع ظرفشویی استفاده کرد
مایع ظرفشویی ، شستشو با مایع ظرفشویی
مایع ظرفشویی یکی از وسایل ضروری و مهم در آشپزخانه ها بوده که می تواند گردو غبار و چربی ها را از روی سطوح پاک کند. اما بخش ها و سطوحی وجود دارند که نمی توان برای پاک کردن آنها از مایع ظرفشویی استفاده کرد.

کاربرد مایع ظرفشویی در این بخشها ممنوع

مایع ظرفشویی همراه همیشگی سینک ظرفشویی می باشد و قدرت پاک کنندگی آن در همه قسمت های خانه کمک کننده می باشد و می تواند یک ماده فوق العاده برای تمیزی به حساب بیاید. اما این بدان معنا نیست که شما هرچیزی را با مایع ظرفشویی بشویید. در این بخش 5 وسیله ای که برای استفاده از مایع ظرفشویی یا همان ریکا ممنوع می باشند را معرفی می کنیم.

 

خودرو

شستشو با مایع ظرفشویی


اگر ترجیح می دهید با یک شوینده و یک سطل آب یا شلنگ ماشین خود را بشویید حتماً از یک شوینده ی مناسب استفاده کنید. مایع ظرف شویی یا ریکا می تواند برای سطح ماشین خیلی خشن باشد.


درون ماشین ظرفشویی

 شستشو با مایع ظرفشویی


استفاده از مایع ظرفشویی در ماشین ممنوع است زیرا زیاد کف می کند. پودرهای مخصوص ماشین لباسشویی طوری فرموله شده اند که زیاد کف نکنند و کاملاً از درون ماشین شسته شوند.


درون ماشین لباسشویی

 

 شستشو با مایع ظرفشویی

درست مانند ماشین ظرف شویی استفاده از مایع ظرف شویی در لباسشویی نیز می تواند کف زیادی تولید کند. ماشین به اندازه ی کافی قوی نیست تا بتواند کف لباس ها را تمیز کند.


روی پنجره و آینه ها

 شستشو با مایع ظرفشویی


از پاک کننده های شیشه برای برق انداختن سطوح شیشه ای استفاده کنید. مایع ظرف شویی می تواند از خود رگه هایی باقی بگذارد.

روی هر چیزی که باید خشک تمیز شود

تمیز کردن لکه های غذا از روی لباس با ترکیب آب و مایع ظرف شویی عالی است اما از استفاده از آن روی پارچه های ظریف خودداری کنید.

جاهایی که نباید از مایع ظرفشویی استفاده کرد

جاهایی که نباید از مایع ظرفشویی استفاده کرد
: امتیاز : 4 تعداد رای : 26
برگرفته از 5040-/ف
این مطلب مفید بود ؟
21 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف