مبارزه با استرس
قبل از معرفی راهی برای مبارزه با استرس باید بدانید که علت ایجاد استرس و اضطراب چیست؟ چرا گاهی همه چیز دست به دست می دهد که شما از کار و زندگی خسته شوید؟

مبارزه با استرس بعد از شناخت علل ایجاد آن

گاهی اوقات شغل افراد موجب استرس می شود که بیشترین میزان استرس را در طول روز ایجاد می کند گاهی هم فشارهای زندگی یا کمبودهایی شخصی. حتی وقتی فکر می کنیم زندگی تحت کنترل ماست استرس مان دو چندان می شود پس وقتی اضطراب شروع می شود کنترلش کنید. استرس پاسخ محرک ذهن به جنجال های مغزی است که برای کارفرما و کارگر ایجاد می شود که می تواند از روی احساس و فیزیک باشد. استرس از راه های مختلفی ایجاد می شود که بهتر است ریشه آن را بیابیم و با آن مبارزه کنیم .

چرا افراد دچار استرس می شوند و برای جلوگیری و مبارزه با استرس باید چکار کنیم ؟

علل ایجاد استرس 

1-ترس از شکست :

هیچ کس شکست را دوست ندارد بخصوص در محیط کار کار کردن خوب به این معناست که سعی در حفظ شغل دارید اما انجام سر سری آن یعنی از دست دادن شغل ، از دست دادن شغل هم یعنی از دست دادن سبک زندگی که واقعا هم ترس بزرگی است . به توانیی خود یقین داشته باشید و به افکار مثبت فکر کنید.

2-شغل طاقت فرسا :

گاهی افراد بیشتر از توانایی انسان کار می کنند مثلا وقتی باید که خط تولید را مدیریت کنید اما مجبورید بیشتر از آن کار کنید بار کاری شما افزایش می یابد و همین طور فشار کار موجب استرس می شود که آسان ترین کار برای کاهش استرس صحبت با سرپرست  است که حجم کاری شما را پایین بیاورد.

مبارزه با استرس

اصلی ترین علت و روش های رفع و مبارزه با استرس

3-استرس های بیرونی :

از آوردن مشکلات و استرس های خانه به محیط کار باید خودداری کرد چون روی شغل خواسته یا ناخواسته تاثیر می گذارد که نتایج خوبی خم ندارند اما معمولا وقتی استرس زیاد می شود بسیار دشوار است که آن را قبل از ورود به محیط کار فراموشش کرد بنابریان سعی کنید با فردی مثل دوست ، یکی از اعضا خانواده صحبت کنید.

4-مشکلات مالی :

مشکلات مالی غیر قابل انتظار سریعا روی حالات فرد تاثیر می گذارد . وقتی کارفرما یا مدیری دچار کمبود مالی شود بیشتر تحت تاثیر فشار است تا یک کارمند یا کارگر معمولی چون کارفرما باید جواب گوی نیرو خود باشد

5-همراه بودن یک کار با خروجی بد :

ممکن است در زندگی روزمره و کار هر روز اتفاق بیفتد وقتی که پروسه جدیدی در حال انجام است ممکن است خروجی مورد علاقه ای نداشته باشد و این باعث می شود که کار به انجام نرسد .متوجه مشکل بشوید به جای اینکه دنبال راه های فرضی باشید.

بهترین و موثرترین راه های مبارزه با استرس 

1-نگاه به عکس بزرگتر ها و ورق زدن آلبوم قدیمی :

اگر در مقام کارفرما یا کارگر هستید یک برگشت به عقب باعث می شود که نگاه منطقی تر نسبت به کار داشته باشید برای این مهم بسیاری از کارشناسان و روانشناسان این حوزه معتقدند نگاه کردن به تصاویر بزرگترهای خانواده با تداعی کردن خطرات خوب موثر خواهد بود.

2-همه چیز موقتی است :

قبل از هرچیزی باید بدانید خوشی و ناراحتی همپپ در این دنیا گذرا هستند و هیچ چیز ابدی نیست و همه ی ما روزی خواهیم مرد اما مراقب سلامتی خود باشید و مکان آرام برای آرامش خود بیابید.

3-هنگام استرس کارکندتان مدیر خوبی باشید :

اگر مدیر یا کارفرما هستید که متوجه نشانه های بیماری و استرس در کارمندتان می شوید به آنها اجازه دهید که برای مدت کوتاهی آن محیط را ترک کنند  و  به آرمش خود بپردازند.

4-پیدا کردن ریشه مشکل :

بهترین راه جلوگیری از ایجاد استرس و ناراحتی پیدا کردن علت و حل آن است چه استرس درونی باشد و چه بیرونی . تشخیص مشکل حل آن را ساده تر می کند.

عکسی که با استرس مبارزه می کنه!!

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب :
وبگردی