ارتودنسی
لبخندی که با دندان های ردیف و سفید زده شود، به طور مسلم از دندان هایی نامنظم زیباتر و جذاب تر خواهد بود و مخاطب را بیشتر به خود جذب می کند.

رپورتاژ آگهی :لبخند کلیدی است برای باز کردن قفل قلب ها

دلیل بیشتر افراد از درمان ارتودنسی دستیابی به سلامت دهان و دندان و داشتن لبخندی زیباست. اگر به شکل ظاهری صورت و لبخند خود اهمیت می دهید، اصلاح ترتیب و شکل ظاهری لبخند خود را با براکتهای ارتودنسی انجام داده و لبخندی زیبا را تا آخر عمر نصیب خود کنید.
 
طرح لبخند
 

چگونگی درمان های ارتودنسی

براکت ها و دستگاههای ارتودنسی از انواع فلزی، سرامیکی و پلاستیکی ساخته شده اند که ممکن است از نوع متحرک و یا ثابت باشند. دستگاههای ارتودنسی نیروهایی را بصورت ثابت و آرام و در جهات کنترل شده به دندانها وارد می کنند که آنها را به موقعیت مناسب خود راهنمایی و به یک ترتیب ایده آل می رسانند.
 

طول دوره درمان ارتودنسی

طول درمان ارتودنسی معمولا از شش ماه تا سه سال، بستگی به سن بیمار، همکاری بیمار، تکنیک درمان و نوع وسایل و مواد ارتودنسی می تواند متغیر باشد.
مهمترین عامل موفقیت درمان ارتودنسی خود شخص بیمار و همکاری او با پزشک در طول درمان می باشد.
متخصص ارتودنسی شما پیش از شروع درمان در مشاوره اولیه طرح درمان، مراقبت ها و طول درمان را بصورت شفاف برای شما شرح خواهد داد.
 

ارتودنسی کودکان

درحالی که سن مشخصی برای شروع درمان ارتودنسی در کودکان وجود ندارد، انجمن ارتودنتیست های آمریکا سن کودکان را برای مشاوره با متخصص ارتودنسی حدود هفت سالگی توصیه می کنند.
در این سن بیشتر کودکان ترکیبی از دندان شیری و دندان دائمی بزرگسال دارند که برای متخصص ارتودنسی تشخیص و رفع مشکلات فک و دندان ها را سریعتر و بدون جراحی امکان پذیر می سازد.
 

ارتودنسی بزرگسالان

بنابر نظر دکتر بهادر درانی (متخصص ارتودنسی – ناهنجاری های فک و صورت) درمان ارتودنسی فقط برای نوجوانان نیست و بیشتر بزرگسالان که اهمیت زیادی برای سلامتی شان قائلند و می خواهند در مورد ظاهرشان احساس بهتری داشته باشند نیز این درمان را انتخاب میکنند. افراد بزرگسالان در هر موقعیتی از فرصت درمان ارتودنسی استفاده می کنند و حالا شما نیز می توانید.
امروزه درمان ارتودنسی با کمک گرفتن از انواع وسایل و براکتهای شفاف و نامرئی زمینه را برای راحتی بیماران فراهم کرده است.
ارتودنسی دندان
 
توجه داشته باشید که درمان ارتودنسی ، یک فرآیند درمانی کاملا تخصصی است که انحصارا باید توسط فردی که عنوان متخصص ارتودنسی را دارد صورت گیرد. از آنجایی که احراز این تخصص نیازمند گذراندن آزمون ورودی فوق العاده سنگین و نیز طی دوره 3 الی 4 ساله آموزش تخصصی در دانشگاههای معتبر می باشد، بدیهی است درمان ارتودنسی ثابت توسط دندانپزشکان عمومی که به شکل تجربی یا با دوره های غیر رسمی چند روزه اقدام به چنین کاری می نمایند ممکن است عوارض مصیبت بار و بعضا غیر قابل برگشتی داشته باشد.
دکتر بهادر درانی متخصص ارتودنسی و عضو انجمن ارتودنتیستهای آمریکا ، اروپا و آسیا رابطه ای بین فن آوری و تکنیک های ارتودنسی پیشرفته و نیازهای انسان در حد تعادل برقرار می کند. ما می خواهیم شما به عنوان یک شخص بدانید که چه چیزی برای شما و زندگیتان اهمیت دارد. این مسئله برای ما به عنوان یک درمانگر مهم است. چرا که چشم اندازی به پزشک در رابطه با چگونگی طرح درمان شما ارائه می دهد.
دکتر بهادر درانی بر عدم کشیدن دندان تاکید داشته تا پروفایل بافت نرم صورت در آینده شکل اصلی خود را حفظ نماید. در ضمن برای شما امکان داشتن ارتودنسی شفاف و نامرئی و در عین حال با قیمت مناسب و شرایط اقساط را فراهم می آورد. و در پایان درمان اگر توصیه های دکتر را رعایت نمایید و از پلاکهای نگهدارنده - ریتینرهای پایانی بصورت مداوم استفاده کنید دندانهای شما در موقعیت جدید ثابت بوده و هیچ گونه برگشت پذیری نخواهند داشت و درمان شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.
ما جهت حفظ سلامت شما از وسایل پیشرفته و نوین جهت استریلیزاسیون و کنترل عفونت استفاده می کنیم. همچنین ما همگی دوستدار شما و مردم گرا هستیم و ایجاد دوستی در حین تحول لبخند ها برای ما اهمیت ویژه ای دارد.
 
آدرس :چهارراه فرمانیه – نبش خیابان بوستان - ساختمان پزشکان نور- طبقه اول - واحد 8
تلفن :22804578 - 22822502
وب سایت:drdorrani.com

اصلاح طرح لبخند توسط متخصص ارتودنسی

5138
این مطلب مفید بود ؟1380
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از drdorrani.com / ص
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی