نمناک اخبارپزشکی و سلامت مته دندانپزشکی داخل فک این زن گیر کرد + تصاویر
مته دندانپزشکی ، اشتباهات دندانپزشکی و اشتباهات پزشکی
مته دندانپزشکی داخل فک این خانم گیر کرده و اکنون پزشکان می ترسند مته را از فک او خارج کنند. این خانم که برای عصب کشی به مطب دندانپزشک مراجعه کرده بود حالا برای خارج کردن مته به سراغ جراحان می رود.
تاریخ انتشار : 18 تیر 1394

یک زن 44 ساله که برای عصب کشی پیش دندانپزشک رفته بود، به یک مشکل عجیب برخورده است؛ مته دندانپزشکی در دهانش شکست و حالا در استخوان فکش گیر کرده است.

گیر کردن مته داخل فک

 به نقل از سایت «دیلی میل»، خانم آلیسون ساوت وود 44 ساله پیش پزشکان مختلفی رفت اما هیچکس حاضر نشد این مته را بیرون بیاورد، چون می ترسند به اعصاب او آسیب برسد و نیمه پایینی صورتش بی حس شود.

 این مته 2 سال است که در فک او مانده و خانم ساوت وود سرانجام پس از 16 ماه مبارزه قانونی، سرانجام رضایت داد با دریافت 5500 پوند از شکایت علیه دندانپزشک انصراف دهد.

 مته دندانپزشکی

خارج کردن مته از فک 

حالا دندانی که قرار بود عصب کشی شود، فقط پر شده و کم کم در حال خراب شدن است و باید کشیده شود. آلیسون امیدوار است دست کم با کشیدن دندان، جراح ها بتوانند مته را بیرون بیاورند و نگرانی او را از بین ببرند چون می ترسد، این قطعه فلز بدنش را مسموم کند.

مته دندانپزشکی داخل فک این زن گیر کرد + تصاویر

مته دندانپزشکی داخل فک این زن گیر کرد + تصاویر
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 33
برگرفته از سلامانه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 27 6
نظر کاربران
یک دندانپزشک

یک دندانپزشک

آنچه در رادیوگرافی اول دیده می شود نه یک فرز یا به قول شما مته بلکه یک فایل مخصوص درمان ریشه است که شکستن آن در داخل ریشه دندان و نه در فک اتفاق افتاده . شکستن فایل در داخل ریشه خیلی هم غیر معمول نیست و از مشکلات شایع در مان ریشه است و تقریبا غیر قابل پیشگیری .یعنی اگر همه اصول درمان هم رعایت شود ممکن است فایل بشکند راه حل اولش هم در آوردن آن یا گذشتن از کنار آن است و در ایران شاید حدود چند ده هزار نفر با قطعه ای از فایل در داخل دندانشان هیچ مشکلی نداشته باشند. این متن هیچ جنبه علمی ندارد.رادیو گرافی دوم هم نشان می دهد فایل از دندان خارج شده است چون فقط یک گوتا پرکا که ماده پرکننده ریشه است در داخل ریشه قرار دارد

پاسخ دادن 14 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف