نمناک اخبارجامعه متکدیان میانماری در تهران
متکدیان تهران ، متکدیان خارجی
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر از افزایش متکدیان تهران انتقاد کرد و توضیحات جدید و نگران کننده ای از ورود متکدیان خارجی به این شهر ارائه داد.
تاریخ انتشار : 23 آبان 1395

جمع آوری متکدیان میانماری تهران 

 رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با انتقاد از افزایش فعالیت متکدیان در پایتخت گفت:شاهد فعالیت متکدیان از شهرها و حتی کشورهای دیگر هستیم.

مهندس محمد حقانی افزود:در آیین نامه و قانون، وظیفه هر دستگاه درباره ساماندهی متکدیان تعریف شده؛ اما چون دستگاه های مختلف، وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهند، ساماندهی متکدیان به طرحی شکست خورده تبدیل شده و گواه این موضوع، افزایش گدایان تهران است.

 وی با اشاره به اینکه متکدیان در تهران دو شیفته کار می کنند و فعالیت خود را از 6 بامداد آغاز می کنند و تا 12 نیمه شب ادامه می دهند، اظهار کرد:به موازات افزایش متکدیان، متأسفانه هر چه می گذرد سن تکدی گری در تهران کاهش می یابد، به طوری که حدود 20 درصد متکدیان را کودکان زیر 7 سال تشکیل می دهند، ضمن این که شاهد افزایش تعداد زنان متکدی هستیم.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان این که اجاره کودکان برای تکدی گری و استفاده ابزاری از کودکان کرایه ای جهت جلب ترحم شهروندان، واقعیتی تأسف برانگیز و انکارناپذیر است، گفت:حدود 60 درصد از متکدیان تهران را مهاجران تشکیل می دهند و موضوع تکدی گری در این کلان شهر به اندازه ای پیچیده و سازمان یافته شده که دیگر برخوردهای سطحی و مقطعی پاسخگو نیست.

وی با اشاره به این که باندهای تکدی گری آنقدر پیش رفته اند که شاهد فعالیت گسترده متکدیان خارجی در تهران هستیم، ادامه داد:فقط در یک مورد، در شهریور ماه امسال 80 گدای اهل کشور میانمار که با ویزای توریستی در تهران گدایی می کردند، جمع آوری شدند.

حقانی اظهار کرد:حساب نیازمندان واقعی که به دلیل نیاز مالی، چاره ای جز انجام تکدی گری ندارند از متکدیان سازمان یافته جداست و اگر همه دستگاه ها به وظایف خود در قبال قانون عمل می کردند، امروز با این مشکل روبه رو نبودیم، فعالیت باندهای تکدی گری، جرم تلقی می شود و سردسته های این باندها باید مورد پیگیری قانونی قرار گیرند.

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر اینکه در شرایطی که سازمان های خدماتی شهر با کمبود نیروی کارگری مواجه هستند، شاهد شیوع مشاغل کاذبی همچون دستفروشی یا تکدی گری هستیم، گفت:دلیل این امر، زحمت کمتر و درآمد بیشتر دستفروشی یا تگدی گری است که افراد با زحمت به مراتب کمتر، درآمد به مراتب بیشتری را کسب می کنند و ترجیح می دهند به جای فعالیت های تولیدی و خدماتی به مشاغل کاذب روی آورده و از این طریق امرار معاش نمایند.

متکدیان میانماری در تهران

برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف