نمناک سرگرمیدیدنی ها تخریب مجسمه غول پیکر 3 میلیون دلاری در چین + تصاویر
مجسمه غول پیکر ، مجسمه
مجسمه غول پیکر و گرانقیمت مائو رهبر انقلاب کمونیستی چین در نزدیکی روستای ژوشیگانگ قرار دارد.
بازدید : 3,753 نفر

مجسمه غول پیکر

این مجسمه  121 فوتی 37 متر را ساکنان روستای ژوشیگانگ، با صرف 310 هزار پوند از بنیانگذار چین کمونیست ساخته و در وسط مزارع خود نصب کرده اند،ساعاتی پس از انتشار اخباری حاکی از وجود تمثالی از رهبر اسبق حزب کمونیست چین در سراسر جهان، تصاویر جدیدی در شبکه ی اجتماعی چین به نام «ویبو» نشان می دهند که پاهای مجسمه برداشته شده و پارچه ای سیاه روی سر آن کشیده شده است.

مجسمه غول پیکر

این مجسمه ی 3 میلیون یوآنی (231000 پوند) رهبر پیشین حزب کمونیست چین را به صورت نشسته و باحالتی متفکر و دستانی در هم گره کرده نشان می دهد.

منتقدان با اشاره یه این مسئله که این مجسمه در مرکز منطقه ای نصب شده است که در اواخر دهه ی 1950 بدترین شرایط قحطی را پشت سر گذاشت، مخالفت خود را با آن اعلام کردند. گفته می شود در آن سال ها حدود 40 میلیون نفر به دنبال سیاست های اقتصادی مائو جانشان را از دست دادند.

برخی از منتقدان نیز می گویند این مجسمه به «هلمزمن بزرگ» شباهت دارد؛ یعنی مردی که مسئول راه اندازی یک دهه انقلاب فرهنگی بود که به خشونت و تخریب در سراسر کشور منجر شد.

مجسمه غول پیکر

مجسمه غول پیکر

مجسمه غول پیکر

مجسمه غول پیکر

مجسمه غول پیکر

مجسمه غول پیکر
 

تخریب مجسمه غول پیکر 3 میلیون دلاری در چین + تصاویر

تخریب مجسمه غول پیکر 3 میلیون دلاری در چین + تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف