نمناک اخبارسیاست پوشاندن مجسمه های عریان موزه رم به احترام روحانی + عکس
مجسمه های عریان ، دکتر روحانی
در حالی دکتر روحانی به کشور ایتالیا سفر کرده که مسولین موزه رم هنگام دیدار رییس جمهور کشورمان از این موزه مجسمه های عریان را پوشاندند.
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1394
بازدید : 20,224 نفر

پوشاندن مجسمه های عریان بخاطر حضور روحانی

دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان که این روزها در کشور ایتالیا به سر میبرد از موزه رم دیدن کرد و نکته جالب توجه این دیدار پوشاندن مجسمه های عریان این موزه بود.

سفر رئیس جمهور کشورمان به ایتالیا بازتاب گسترده ای در رسانه های خبری خارجی داشت و نمونه هایی چون عدم سرو شراب در ضیافت دوشنبه شب نشان از احترام بالای مقامات ایتالیایی برای جمهوری اسلامی ایران بود.

مقامات ایتالیایی برای جلوگیری از هر گونه بی احترامی به حسن روحانی، در دیدار وی از رم در اقدامی قابل تحسین مجسمه های عریان کاخ موزه "کاپیتولاین" را پوشاندند؛ جایی که رئیس جمهور کشورمان با "ماتیو رنزی"، نخست وزیر ایتالیا، دیدار و گفتگو کرد.
 
موزه رم
 
 
تصاویری از دیدار دوشنبه گذشته مقامات دو کشور در شبکه های خبری منتشر شد. دو تن در حالی در کنار مجسمه "مارکوس اورلیوس"، امپراتور پیشین رم، ایستاده اند که مجسمه های عریان با پنل های سفید پوشانده شده اند.
 
سخنگوی دفتر رنزی در این خصوص توضیحاتی نداده است اما یکی از مقامات شهرداری رم اعلام کرده است که این اقدامات به درخواست دفتر نخست وزیری ایتالیا انجام گرفته بود.
 
پوشاندن مجسمه ها در موزه رم
 
خبرگزاری "انسا" ایتالیا در همین خصوص نوشته است که پوشاندن مجسمه های عریان این موزه نشان از احترام ایتالیا برای جمهوری اسلامی ایران است.
 
علاوه بر این، در مراسمی که دوشنبه شب گذشته با حضور مقامات شرکت نفت "انی" و خودروسازان فیات - کرایسلر برگزار شد، هیچ گونه مشروبات الکلی سرو نشده بود.
 
این در حالی است که فرانسه از پذیرش این درخواست ایران مبنی بر سرو نشدن مشروبات الکلی خودداری کرده که به همین دلیل هیچ گونه ضیافت رسمی برای روحانی در پاریس ترتیب داده نخواهد شد.
 
مجسمه های موزه رم
 

نمایی از مجسمه های موزه رم 

پوشاندن مجسمه های عریان موزه رم به احترام روحانی + عکس

پوشاندن مجسمه های عریان موزه رم به احترام روحانی + عکس
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 15
برگرفته از فارس - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 9 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف