نمناک اخباراقتصاد موسسه های ثامن الحجج و ثامن مجوز ندارند
مجوز موسسه ثامن الحجج ، آیا موسسه ثامن الحجج مجوز دارد
مقامات بانکی اعلام کردند که موسسه ثامن الحجج و ثامن فاقد مجوز بوده و سرمایه گذاری در این گونه موسسات غیرمجاز ریسک بالایی دارد.
تاریخ انتشار : 11 آبان 1394

مجوز موسسه ثامن الحجج و ثامن غیر مجاز است

همزمان با تدوین و اجرایی شدن دومین بسته خروج از رکود که برپایه تحریک تقاضا و پرداخت تسهیلات خرد به متقاضیان شکل گرفته است، بار دیگر معضل موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و سهم بالای آنها در نابسامانی های بازارپول و کل اقتصاد برجسته شده است. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند تا زمانی که این نوع موسسات با دراختیار داشتن حدود ٢٥ درصد از نقدینگی کشور فعالند، طرح های ساماندهی اقتصاد به طور کامل به اهداف خود نخواهند رسید.

بر همین اساس روز گذشته نیز دو مقام بانکی درباره موسسات غیرمجاز هشدار دادند، یکی (رئیس کل بانک مرکزی) به مردم هشدار داد که فریب این نوع موسسات را نخورند و دیگری (مدیرعامل بانک پاسارگاد) به دولت و تصمیم سازان هشدار داد. 
در این زمینه رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که اسامی تمام بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری دارای مجوز در سایت بانک مرکزی منتشر شده است؛ مردم به موسسه هایی که اسامی آنها در این لیست نیست، اعتماد نکنند چرا که ریسک سپرده گذاری در موسسه های مالی و اعتباری غیرمجاز از دست دادن تمام سپرده است. 
ولی الله سیف در گفت وگو با خبرنگاران یادآور شد:مردم باید همیشه متوجه باشند که سرمایه گذاری در موسسه های مالی و اعتباری غیرمجاز ریسک دارد و باید برای تبعات آن هزینه پرداخت. 
رئیس کل بانک مرکزی گفت:آخرین موسسه مالی غیرمجاز تعطیل شده، موسسه «میزان» بود که بانک صادرات مسئولیت آن را برعهده گرفت. 
سیف به اخطارهای داده شده به موسسه های مالی و اعتباری که از اسامی ائمه معصومین(ع) استفاده می کردند، اشاره کرد و یادآورشد:هم اکنون به غیر از دو موسسه هیچ مرکز مالی و اعتباری با چنین اسامی وجود ندارد. 
وی خاطرنشان کرد:موسسه «ثامن الحجج» مجوز ندارد و امید می رود که بتوان با پیگیری هایی که هم اکنون ازسوی مسئولان آن انجام می شود، مشکلات این موسسه برای دریافت مجوز برطرف شود.
رئیس کل بانک مرکزی گفت:موسسه مالی و اعتباری «ثامن» نیز درحال طی مراحل قانونی برای دریافت مجوز و موافقت اصولی است. 
سیف همچنین با اشاره به این که بانک مرکزی اجرای یک برنامه خروج از رکود را با تحرک بخشی به تولید درنظر دارد تا به این طریق اقداماتی را انجام دهد که منجر به تحریک تقاضا شود، اظهار کرد:یکی از اقداماتی که این بانک درنظر دارد برای حمایت از تولید انجام دهد، خرید دین اسناد ناشی از فروش مدت دار محصولات تولیدی داخلی است. به این طریق که بانک ها کارت اعتباری خرید کالای داخلی را برای متقاضیان صادر می کنند و به آنان ١٨ماه فرصت داده می شود تا اقدام به خرید کالای با دوام مصرفی تولید داخل کنند. 
وی ادامه داد:حداکثر ارزش درنظر گرفته شده برای این کارت اعتباری ١٠ میلیون تومان است که متناسب با درآمد هر فرد صادر می شود. 
رئیس کل بانک مرکزی به جریان تقسیط مجدد یا استمهال وام های صنایع بدهکار به سیستم بانکی اشاره کرد و گفت:یک مکانیزم وجود دارد که در سطح استان ها به ریاست استاندار شکل می گیرد و در آن نسبت به این نوع تقاضاها بررسی های لازم انجام می شود. 
سیف افزود:درصورتی که پس از بررسی ها واحد صنعتی حایز شرایط باشد، می تواند از فرصت تقسیط مجدد یا استمهال استفاده کند. رئیس کل بانک مرکزی درپایان گفت:موضوع استقراض دولت از بانک مرکزی صحت ندارد.

موسسه های ثامن الحجج و ثامن مجوز ندارند

موسسه های ثامن الحجج و ثامن مجوز ندارند
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 23
برگرفته از جام جم-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 17 6
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف