نمناک فرهنگ و هنرچهره ها ناگفته های مجید واشقانی از سریال دیوار شیشه ای
مجید واشقانی ، دیوار شیشه ای
مجید واشقانی بازیگر سریال میکائیل و زیر هشت اینبار در سریال دیوار شیشه ای در نقش یک مجری ظاهر شد و ناگفته هایی از شباهت این نقش به احسان علیخانی گفت.
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1396
بازدید : 2,324 نفر

وقتی مجید واشقانی ،احسان علیخانی دیوار شیشه ای شد

مجید واشقانی بازیگر توانای سریال زیر هشت و پشت بام تهران این بار در تلویزیون و در نقش یک مجری ظاهر شد. مجید واشقانی در سریال دیوار شیشه ای در نقش مجری در برنامه ای مشابه برنامه ماه عسل احسان علیخانی به ایفای نقش می پردازد. دیوار شیشه ای به ارتباط بین افرادی می پردازد که از رسانه استفاده می کنند و به واسطه بهره بردن از رسانه های مختلف با دنیای بیرون و جهان پیرامونی خود در ارتباط هستند.

مجید واشقانی از نقشش در سریال دیوار شیشه ای میگوید

مجید واشقانی» بازیگر سریال «دیوار شیشه ای» با اشاره به حضورش در این سریال گفت:روزهای پایانی حضورم در سریال «زیر پای مادر» به کارگردانی بهرنگ توفیقی بودم که برای حضور در «دیوار شیشه ای» تماس گرفتند و با احمد معظمی که سکانس های سارا و فرهاد را بیشتر از دو کارگردان دیگر کارگردانی کرده است و همچنین محمد سلطانی (نویسنده) جلسه ای داشتیم و درباره نقش و سریال با یکدیگر صحبت کردیم.

مجید واشقانی ادامه داد:طرح این سریال جدید بود و تا به حال در تلویزیون سریالی نداشتیم که به این سبک روان قصه ای را تعریف کند. محمد سلطانی هم به خوبی این قصه را به نگارش درآورده بود. در شرایطی که سریال های تلویزیونی ما با کمبود قصه گویی مواجهند تولید چنین سریالی بسیار به جا بود و همه اینها فاکتورهایی بود که مرا به بازی در این سریال ترغیب کرد.

واشقانی درباره نحوه انتخابش برای بازی در نقش فرهاد رئوف نیز بیان داشت:ایفای نقش فرهاد رئوف بسیار سخت بود. چراکه بازیگر در کنار تسلط به اجرا باید می توانست در زندگی سارا و فرهاد نیز بازی کند. من پیش از این تجربه اجرا داشتم، اما شکل این اجرا با اجراهایی که من داشتم، فرق می کرد. فرهاد مجری بسیار خبره با طرفدارهای بسیار بود که گرفتاری هایی نیز برای زندگی اش بوجود می آید. از همان روز ابتدایی نیز همه عوامل می دانستند که بازیگری که قرار است این نقش را ایفا کند باید یکسری فاکتورها را داشته باشد. قبل از اینکه قراردادی بین من و گروه منعقد شود، چند بازیگر دیگر تا مرز قرارداد رفته بودند و این شانس نصیب من شد.

مجید واشقانی

مجید واشقانی در سریال دیوار شیشه ای

بازیگر سریال «مسیر انحرافی» درباره چالش هایی که با این نقش داشته است، افزود:اینکه شما شخصیتی را بازی کنی که فرد معروفی است که اتفاقا همکارت هم هست و همه او را می شناسند و از طرفی در زندگی طبیعی مشکلاتش از جنس مشکلات همه مردم است، قطعا مرا درگیر چالش می کرد و یکی از جذاب ترین شخصیت هایی بود که تا به حال بازی کردم.

وی درباره شباهت نوع اجرایش به اجرای احسان علیخانی نیز گفت:در «دیوار شیشه ای» مشکلی برای زندگی فرهاد تعریف کردیم که هیچ ربطی به زندگی شخصی احسان علیخانی ندارد و از همین حیث نمی توان این دو را به یکدیگر ربط داد. هدف ما این نبود که از روی «ماه عسل» و اجرای احسان علیخانی کپی برداری کنیم، اما آنقدر «ماه عسل» و اجرای مجری اش هوشمندانه بوده است که خواه ناخواه سایه اش روی سریال «دیوار شیشه ای» می افتاد و ما با هم قیاس می شدیم. معتقدم که اگر حتی یک کپی بسیار خوب و نزدیک به این برنامه هم بوده باشیم، یعنی کار خود را به خوبی انجام دادیم و این نشان می دهد که چقدر «ماه عسل» برنامه موفقی است و علیخانی در برندسازی در تلویزیون موفق عمل کرده است. از طرفی خیلی از افراد می گویند اجرایت شبیه به اجرای علیخانی شده است، اما واقعا چنین قصدی نداشتم. علیخانی مجری بسیار خوبی است و اگر من شبیه به آن شده باشم یعنی که کار درستی کرده ام.

این بازیگر ادامه داد:چه قیاس شویم، چه قیاس نشویم، چه بگویند کپی کردید و چه نگویند، اصلا و ابدا ناراحت نمی شوم و اتفاقا خوشحال هم می شوم چراکه آن برنامه موفق بوده و اگر ما هم سریالی موفق بوده باشیم جای خوشحالی دارد. چندی پیش احسان علیخانی در برنامه «خندوانه» به نکته ای درست اشاره کرد، او گفت:هم «ماه عسل» و هم «دیوار شیشه ای» برای تلویزیون است، پس اگر یک سریال و یک برنامه گفت وگو محور موفق باشند این نشان دهنده فعالیت درست تلویزیون ما است و جای خوشحالی دارد.

مجید واشقانی

مجید واشقانی بازیگر توانای کشورمان

وی با اشاره به جذابیت قصه های این سریال برای خودش نیز گفت:من طرفدار پر و پا قرص «ماه عسل» هستم و همه قصه های این سریال چه قصه هایی که شبیه ماه عسل بود و چه آنهایی که نبود را دوست داشتم، چراکه واقعی و ملموس بودند و می توان از آنها نتیجه گیری انسانی کرد. طوری که تا الان هیچ کس به من نگفته که حتی یکی از قصه هایتان تکراری بود.

بازیگر سریال «پشت بام تهران» در ادامه با اشاره به فضای اپیزودی این سریال بیان داشت:به طور کل فضای اپیزودی فضایی است که مخاطبان اگر یک قسمت را نبینند، چیزی را از دست ندادند و می توانند ادامه داستان را دنبال کنند، اما قصه سارا و فرهاد جلوی این اتفاق را می گرفت و مخاطب را طوری درگیر می کرد که همه قسمت ها را ببیند. مضاف بر اینکه قصه هایمان نیز دستمالی شده و نخ نما نبودند و خیلی از آنها بر اساس واقعیت نوشته شده و نویسنده آنها را به روز کرده بود. در کل نگارش قصه های اپیزودیک کار ساده ای نیست، چراکه قرار است در هر قسمت در زمانی محدود قصه ای را در یک اپیزود نشان دهید و این خیلی سخت است.

وی درباره زمان پخش نامناسب این سریال نیز عنوان داشت:متاسفانه این سریال با قصه و ساختار خوبی که داشت، در یک زمان نامشخص و فضایی که بیشتر با انتخابات و بی نظمی در پخش و کنداکتور شلوغ و ... پر شده است، پخش شد. در این وضعیت نمی دانم چقدر می توان برایش اقبال عمومی قائل شد!

این بازیگر با ابراز خرسندی از ادامه دار شدن این سریال نیز گفت:هنوز نمی دانم که قرار است این سریال ادامه داشته باشد یا نه. اکبر تحویلیان تهیه کننده این سریال که «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» را هم در کارنامه خود دارد، در گذشته نشان داد که در ابتدا با خطا و آزمون و بعد با تجربه ای که داشت می تواند برای تلویزیون برند سازی کند. خیلی ها معتقد بودند که شاید روزهای اول این سریال بی کیفیت بود، اما در ادامه خلاف این ثابت شد.

بازیگر سریال «زیر هشت» با اشاره به برندسازی در تلویزیون نیز بیان داشت:تبدیل کردن سریال به برندی تلویزیونی، پشتکار و تجربه می خواهد و کار هر فردی نیست و حضور چنین افرادی برای تلویزیون غنیمت است. تحویلیان با تجربه است و نگاه گسترده ای دارد. «دیوار شیشه ای» هم می تواند تا 500 قسمت ادامه داشته باشد و به یک برند تبدیل شود، حالا با من یا بدون من فرقی ندارد.

مجید واشقانی ادامه داد:بازیگران «دیوار شیشه ای» در هر قسمت چهره و معروف بودند و این سریال حتی در انتخاتب بازیگران بدون فکر جلو نرفته بود. همه بازیگران به کار، وزن داده بودند و همه اینها نشان از تولید یک سریال خوب می داد. از طرفی پشت صحنه خیلی خوبی داشتیم و با حضور تحویلیان و هر سه این کارگردان ها خیلی راحت و بدون هیچ تنشی کار کردیم و روز پایانی تصویربرداری واقعا با ناراحتی از گروه جدا شدم و دوست داشتم این کار در قسمت های بیشتری ساخته شود.

ناگفته های مجید واشقانی از سریال دیوار شیشه ای

ناگفته های مجید واشقانی از سریال دیوار شیشه ای
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از فارس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف