نمناک فرهنگ و هنرچهره ها دلیل محبوبیت آمیتا باچان چیست؟
آمیتا باچان ، بهترین بازیگر مرد هند
آمیتاب باچان بازیگر قدیمی اما فعال سینمای هند که افراد زیادی او را به شدت دوست دارند اما دلیل این همه محبوبیت او چیست؟

علاقه شدید افراد به آمیتا باچان

آمیتا باچان بازیگر افسانه ای هند در یازدهم اکتبر سال 1942 در الله آباد هند متولد شد. آمیتاباچان نه تنها در هند به شهرت رسیده بلکه مردم جهان نیز او را می شناسند و طرفدار فیلم های اوهستند.

آمیتا باچان یکی از شناخته شده ترین و بهترین بازیگران سینمای هندوستان است که از آن تحت عنوان بالیوود یاد می شود. فیلم جدید او به موضوع حقوق زنان در هند می پردازد. او اسطوره زنده در سینمای هندی زبان است.

باچان در بیش از 180 فیلم در طول پنح دهه دور کاری اش به ایفای نقش پرداخته است. او از سوی بسیاری به عنوان بزرگترین بازیگر سینمای هندوستان شناخته شده و مورد احترام مردم آن کشور است و عده ای از مردم تا جایی پیش رفته اند که او را در حد پرستش دوست دارند. 

هواداران فراوان آمیتا باچان

 در سال 2015 میلادی او از سوی مجله «فوربس» در جایگاه هفتم بازیگرانی قرار گرفت که بیش ترین دستمزد را دریافت می کنند. آمیتا باچان 73 ساله هنوز هم محکم و استوار است. او در توئیتر بیش از 22.5 میلیون هوادار دارد و این میزان در صفحه شخصی اش در فیس بوک 24.4 میلیون نفر است.
 
آمیتا باچان

آمیتا باچان بازیگر معروف هند

 اما براستی چرا او تا این اندازه محبوب است؟ آمیتا باچان متولد 11 اکتبر سال 1942 میلادی اولین بازی اش در فیلمی در سال 1969 میلادی بود. تا سال 1973 میلادی او به شهرت رسید. معمولا در فیلم ها نقش های قهرمانانی را باز می کرد که در برابر پلیس و سیاستمداران می ایستند و به همین خاطر به عنوان نماینده طبقات گارکر و کم درآمد شناخته شده و نزد آنان محبوب شد. او که سال ها پیش در نقش جوان عصبانی هندی بازی می کرد به سرعت الهام بخش توده های هندی شد.
 
در سال 1975 میلادی او با ایفای نقش در فیلم «شعله» به شهرتی جهانی رسید. شبکه خبری سی ان ان در این باره می نویسد:«او چهره یک ضد قهرمان واقعی را را از خود نشان داد و موقعیتش به عنوان قهرمان طبقه کارگر تثبیت شد. در سینمای بالیوود به طور کلاسیک تقسیم بندی بین دو اردوگاه خیر و شر وجود دارد و به طور طبیعی خیر در آن غالب است».
 
آمیتا باچان

شهرت جهانی آمیتا باچان

 باچان هم چنین تلاشی ناموفق برای ورود به دنیای سیاست داشت که در نهایت خود اذعان کرد که هرگر نباید وارد عرصه سیاسی می شد و محبور به کناره گیری از رقابت های پارلمانی شد.

دلیل محبوبیت آمیتا باچان چیست؟

برگرفته از آفتاب -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 15 71
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف