نمناک ورزشفوتبال رأی فیفا در مورد محرومیت استقلال و امیدواری مسئولان
محرومیت استقلال ، رای قطعی فیفا
محرومیت استقلال توسط فیفا قطعی است اما با این وجود مسئولان استقلال و علیرضا منصوریان امیدوار هستند.
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1395

آیا زمان محرومیت استقلال در یک پنجره نقل و انتقالاتی است؟

شواهد نشان می دهد رأی فیفا در مورد محرومیت استقلال قطعی و شکسته نخواهد شد. با توجه به محرومیت باشگاه استقلال از سوی فیفا مدیران این باشگاه و علیرضا منصوریان امیدوار هستند بعد از اتمام نقل و انتقالات زمستانی بتواند سه بازیکن خود (آندو، جپاروف و چشمی) را به عنوان سهمیه آزاد ماده ٦ آیین نامه انتقالات فیفا وارد فهرست کنند، اما نکته قابل توجه این است که رأی فیفا قطعی است و شکسته نخواهد شد و به این ترتیب آبی پوشان تا تابستان سال بعد از جذب بازیکن محروم هستند.

البته باید دید نامه فیفا در مورد محرومیت استقلال فقط یک پنجره نقل و انتقالات یعنی صرفا مدت بیست و هشت روزه نقل و انتقالات زمستانی را شامل می شود یا تا پنجره بعدی و تابستان ادامه دارد، اما طبق گفته برخی از کارشناسان حقوقی استقلالی ها تا تابستان سال آینده اجازه جذب بازیکن ندارند. 

محرومیت استقلال

امید مسئولان تیم استقلال

 بارسا نمونه ای برای اینگونه تصمیمات است. آنها به سبب استخدام بازیکن زیر هیجده سال در قامت بازیکن حرفه ای، مقررات فیفا را نقض کردند و از دو پنجره محروم شدند. بارسایی ها با تجدیدنظر خواهی نزد CAS این حکم را تعلیق کردند ولی CAS در ژانویه ٢٠١٥٥ این حکم را تایید کرد و آبی اناری ها از پنجره زمستانی محروم شدند و هیچ خریدی نتوانستند انجام دهند.

در هر صورت اینکه مدیران استقلال آذرماه، درست زمانی که نامه فیفا را دریافت می کنند و نسبت به آن واکنش نشان نمی دهند جای سوال دارد و مدیرعامل استقلال در این زمینه باید پاسخگو باشد و حتی استقلالی ها نسبت به نامه دریافت شده نزد CAS تجدید نظر خواهی نکرده و حداقل دستور موقت مبنی بر تعلیق آن را درخواست نکرده اند. 

 محرومیت استقلال

امید مسئولان تیم استقلال

 با این وجود باید منتظر ماند تا دید فیفا تا چه زمانی استقلالی ها را از جذب بازیکن محروم کرده است. آیا مدیران استقلال پس از اتمام نقل و انتقالات زمستانی می توانند بازیکن در اختیار بگیرند و یا تا تابستان سال آینده به دلیل تنبیه از سوی فیفا از این مساله محروم هستند.

از طرفی بهتر است بدانیم مدیران استقلال امیدوار هستند عادل شیحی در مورد این محرومیت رضایت می دهد و به این ترتیب رأی شکسته می شود که باید دید این قانون عملی خواهد شد یا خیر. 

رأی فیفا در مورد محرومیت استقلال و امیدواری مسئولان

رأی فیفا در مورد محرومیت استقلال و امیدواری مسئولان
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف