نمناک ورزشفوتبال محسن مسلمان بهترین گلساز لیگ هفدهم
محسن مسلمان ، حواشي بهترين گلساز ليگ هفدهم
هفته هاست محسن مسلمان را در صدر جدول سازندگان گل لیگ می بینیم. بازیکنی که مدت هاست از نهمین پاس گلش در لیگ می گذرد و هنوز بازیکنی نتوانسته به او برسد.
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1397

محسن مسلمان آقای پاس گل لیگ با 9 هفته نیمکت نشینی 

حالا علی قلی زاده پدیده این فصل سایپا با 7 پاس گل نزدیک ترین تعقیب کننده اوست و اگر این بازیکن تکنیکی و ملی پوش بتواند در بازی آخر مقابل پیکان که فوق العاده حساس خواهد بود سه پاس گل بدهد از مسلمان عبور خواهد کرد اما اگر این اتفاق خاص یا اتفاقاتی عجیب در بازی های بی اهمیت هفته آخر رخ ندهد عنوان برترین گلساز فصل به محسن مسلمان مهره ثابت نیمکت پرسپولیس در نیم فصل دوم خواهد رسید.

شاید اینطور به نظر برسد که مسلمان در نیم فصل دوم از چشم برانکو افتاد اما او در نیم فصل نخست نیز چند بازی را از دست داد. مسلمان در نیم فصل اول هم در شش مسابقه از جمله شهرآورد در ترکیب اصلی قرار نگرفت که البته یک بار با مصدومیت رسن مقابل پدیده در دقیقه 6 به بازی رفت.

محسن مسلمان

حواشی بهترین گلساز لیگ هفدهم 

جالب است که بخشی از این نیمکت نشینی ها مربوط به زمانی ست که مهدی طارمی زوج و همراه مسلمان هم در پرسپولیس حضور داشت و برانکو هنوز تغییر سیستم نداده بود اما وقتی به سیستم خطی روی آورد مسلمان باید در هافبک راست یا چپ بازی می کرد که در رقابت با بازیکنان آماده این دو پست از جمله امیری و احمدزاده قافیه را باخت و از آنجایی که حس مبارزه طلبی ندارد یا با تصوری غلط احساس می کند با مبارزه هم به جایی نخواهد رسید هرگز نتوانست به ترکیب اصلی برگردد.

مسلمان در چهار مسابقه ابتدایی فصل بازیکن اصلی تیمش بود و اتفاقا فقط در بازی هفته دوم تعویض شد.

او در همین بازی که مقابل تراکتورسازی انجام شد پاس گل داد و از آنجایی که در بازی نخست مقابل فولاد هم این مهم را انجام داده بود شروعی توفانی داشت. مسلمان در بازی با گسترش در تبریز که برانکو ملی پوشان خسته اش را نیمکت نشین کرده بود برای نخستین بار روی نیمکت نشست و وقتی همراه با طارمی به بازی رفت درخشید و دو پاس گل داد.

با این حال عجیب بود که در بازی هفته ششم هم نیمکت نشین بود. مسلمان در هفته های هفتم و هشتم به ترکیب اصلی برگشت اما در هر مسابقه تعویض می شد. او در بازی هفته نهم مقابل استقلال خوزستان پاس گل داد و تعویض شد اما در شهرآورد روی نیمکت نشست و از دقیقه 65 به زمین رفت. نیمکت نشینی های او مقابل سایپا و پدیده هم ادامه داشت که البته مقابل پدیده با مصدومیت رسن خیلی زود به زمین رفت.

محسن مسلمان

توجیهاتی برای نیمکت نشینی محسن مسلمان

مسلمان از بازی هفته سیزدهم دوباره به ترکیب اصلی رسید و با اینکه در آن مسابقه هم تعویض شد اما مقابل ذوب آهن دوباره پاس گل داد. شماره 77 سرخ ها در بازی سخت با سپیدرود در رشت تک گل تیمش را پایه گذاری کرد تا با شش پاس گل در نیم فصل نخست کارش را به پایان برساند.

او در شروع نیم فصل دوم هم بازیکن ثابت برانکو بود. مسلمان مثل دور رفت باز هم مقابل فولاد و تراکتورسازی سازی درخشید و پاس گل داد. او مقابل نفت تهران نمایش خوبی نداشت و در بازی هفته نوزدهم مقابل مشکی پوشان اصلا بازی نکرد.

مسلمان در دو بازی بعدی مقابل گسترش فولاد و پیکان به ترکیب اصلی برگشت و اتفاقا تعویض هم نشد اما انگار کیفیت او در این دو مسابقه آنطور نبود که برانکو را راضی کند و بعد از آن بود که مسلمان نیمکت نشین ثابت سرخ ها بود و تنها در بازی 9 فروردین و هفته بیست و ششم به خاطر غیبت 6-5 بازیکن اصلی و یکی دو مهره دیگر از جمله رسن در ترکیب اصلی قرار گرفت که کاری از پیش نبرد. او در لیگ قهرمانان هم فقط یک بار در بازی رفت با الوصل در تهران به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت.

به طور کلی مسلمان در نیم فصل دوم هشت بار طعم گس نیمکت نشینی را چشید و احتمالا تعداد نیمکت نشینی های نود دقیقه ای اش فردا و در هفته آخر به 9 خواهد رسید. این را بگذارید کنار نیمکت نشینی های او در نیم فصل اول که ثابت می کند 14 مسابقه بازیکن ذخیره بوده (با احتساب نیمکت نشینی بازی آخر) و با توجه به بازی هایی که تعویض شده در کمتر از نصف مسابقات پرسپولیس شرکت کرده و نیم فصل را از دست داده است.

محسن مسلمان

 عنوان برترین گلساز فصل برای محسن مسلمان

از آخرین پاس گل او در این فصل که مقابل تراکتورسازی در هفته هفدهم رخ داد (8 دی ماه) چهار ماه می گذرد و با توجه به اینکه به احتمال زیاد امروز هم بازی نخواهد کرد این پاس گل آخرین پاس گل او در لیگ و شاید پرسپولیس باشد.

با این حال و با تمام حاشیه های دو ماه اخیر 9 پاس گل مسلمان طی نیم فصل می تواند او را بهترین گلساز لیگ هفدهم کند که این افتخار در نهایت به پرسپولیس خواهد رسید و البته کلیت فوتبال ایران و لیگ برتر را زیر سوال می برد که چقدر تعداد هافبک های خلاق، پاسور و طراح در آن کم شده که یک بازیکن نیمکت نشین طی نیم فصل بازی در لیگ به چنین عنوانی می رسد؟

چطور شد که مسلمان نیمکت نشین شد

بعد از عبور از توفان حوادث مربوط به ستاره های سرکشی مثل رامین رضاییان و مهدی طارمی، حالا نوبت به یک بازیکن محبوب و مهم دیگر رسیده است که در متن حواشی قرار بگیرد. محسن مسلمان، بازیکنی که از از ابتدای لیگ پانزدهم به عنوان یک بازیکن فراموش شده به پرسپولیس بازگشت و گام به گام زیر نظر برانکو احیا شد، حالا دوباره در مسیری قرار گرفته که شاید برای هواداران و مجموعه باشگاه خوشایند نباشد.

محسن مسلمان

علت نیمکت نشین ثابت مسلمان

مسلمان البته فصل خوبی را پشت سر می گذارد و فعلا با 9پاس گل و 5 پاس گل بیشتر از نزدیک ترین تعقیب کننده اش، بهترین گلساز لیگ هفدهم به شمار می آید، اما غیبت ناگهانی او در بازی مهم با سپاهان جرقه یک سلسله اتفاقات حاشیه ای تازه را زد.

مساله ای که به نظر می رسد از ابتدا «فنی» بوده، طی چند روز گذشته به حاشیه هم آلوده شد. آنجا که مسلمان ابتدا در قامت لیدر بازیکنان ملاقات کننده با حسین هدایتی در محفلی حضور یافت که خوشایند باشگاه نبود و سپس با پاک کردن تمام تصاویرش با لباس پرسپولیس از صفحه اینستاگرام، ناراحتی اش را علنی کرد.

چرا نیمکت نشین شد؟

شاید پیش از هر چیز دیگری باید به بازی روز جمعه پرسپولیس با سپاهان برگردیم و بپرسیم چرا برانکو تصمیم گرفت بهترین گلساز تیمش را بیرون از ترکیب اصلی نگه دارد؟ بر خلاف شایعاتی که از بروز شکاف بین مسلمان و برانکو حکایت دارد، به نظر می رسد تصمیم مربی کروات سرخپوشان در این بازی به نکات فنی خاصی مستدل بوده که در زمین مسابقه هم به ثمر نشسته است.

این بازی در یکی از معدود روزهایی برگزار می شد که پرسپولیس تمام توان انسانی اش در فاز هجومی را در اختیار داشت. بنابراین برانکو ناچار بود از بین مسلمان، بشار رسن، وحید امیری، فرشاد احمدزاده و سیامک نعمتی فقط دو نفر را برای حضور در ارنج انتخاب کند. به این ترتیب او احمدزاده و امیری را برگزید تا سه نفر دیگر روی نیمکت باقی بمانند.

محسن مسلمان

مسلمان درس می گیرد؟

چنانکه گفتیم بیرون نشستن مسلمان اتفاق عجیبی نبوده و قطعا توجیهات فنی خاص خودش را داشته است. او باید به رقابت تن بدهد، همان طور که یکی مثل علی علیپور این کار را کرد و حالا گل سرسبد لیگ برتر است. حالا باید دید مسلمان کدام گزینه را انتخاب می کند؛ بدون اخم و حاشیه تصمیمات سرمربی را تاب بیاورد و در خدمت تیم باقی می ماند، یا اینکه مثل بازیکن بسیار بااستعدادی همچون رامین رضاییان رفتار دیگری خواهد داشت و خودش را در خطر بازگشت به رکود و رخوت سه سال پیش قرار می دهد. فعلا که رفتارهای مسلمان حاکی از انتخاب گزینه خطرناک دوم توسط اوست؛ تا بعد چه شود.

محسن مسلمان بهترین گلساز لیگ هفدهم

محسن مسلمان بهترین گلساز لیگ هفدهم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایران ورزشی -بانک ورزش -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف