نمناک فرهنگ و هنرچهره ها ناگفته های محمدرضا شریفی نیا از سریال معمای شاه
محمدرضا شریفی نیا ، سریال معمای شاه
محمدرضا شریفی نیا تماشای سریال معمای شاه را برای جوانان ضروری دانسته و میگوید به خاطر حمایت از مدافعان حرم به ما فحش میدهند.
تاریخ انتشار : 4 آذر 1395

نظر محمدرضا شریفی نیا درباره معمای شاه

کارگردان مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» ضمن اشاره به دوبله این سریال به زبان های عربی و انگلیسی گفت:در معمای شاه، محمدرضا شریفی نیا و علی دهکردی نقش آیت الله بروجردی و طالقانی را ایفا می کنند.

محمدرضا شریفی نیا، بازیگر سریال «معمای شاه»، دیدن این مجموعه را به مثابه مطالعه هزار جلد کتاب برای جوانان دانسته است.

محمدرضا شریفی نیا بازیگر نام آشنای سینمای ایران با بیان اینکه مهمترین و ضروری ترین چیزی که امروز برای جوانان جامعه نیاز است تماشای سریال هایی مانند معمای شاه است به دفاع پرس گفت:امروز اتفاقات و هجمه هایی در جامعه علیه ما رخ می دهد و هیچ ملجا و پناهگاهی وجود ندارد که برای ما دلگرمی باشد و از ما دفاع کند.

محمدرضا شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا در معمای شاه

وی افزود:جریان اپوزیسیون در فضای مجازی بسیار فعال است و علیه ما کار می کند ولی دوستان ما و آنهایی که طرفدار این نوع تفکر هستند در فضای مجازی هیچ اقدامی انجام نمی دهند و به نوعی با یکدیکر اتحاد ندارند.

این بازیگر پرکار سینمای ایران با اشاره به اینکه امروز یک کاری به نام سریال معمای شاه با همه سختی هایی که دارد انجام شده است ولی بعد از آن باید گروه های دیگر بیایند و در ارتباط با آن کار کنند تأکید کرد:مهمترین و ضروری ترین چیزی که امروز برای جوانان جامعه ما نیاز است تماشای همین سریال است.

بازیگر سریال معمای شاه با تاکید بر اینکه نطفه انقلاب اسلامی در همین 50 سال اخیر شکل گرفته است، گفت:جوانان ما باید بدانند چه کسانی برای انقلاب زحمت کشیدند و چه خون هایی ریخته شد تا انقلاب اسلامی شکل گرفت.

محمدرضا شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا بازیگر معمای شاه

وی با بیان اینکه علیه سریال معمای شاه هجمه های بسیاری انجام گرفته است و ما توقع داشتیم از ما دفاع شود تاکید کرد:شما وقتی می خواهید روند یک جریان انقلابی را برجسته کرده و به نمایش بگذارید و بگویید چه کسانی در مقاطعی مانع تکامل جامعه بودند، خب معلوم است جریان های ضد انقلاب خارج از کشور علیه شما تبلیغات گسترده ای انجام می دهند.

بازیگر سریال معمای شاه خاطرنشان کرد:ما حتی فرزندان خودمان را تشویق نکردیم که این سریال را ببینند. اگر یک جوانی این سریال را مشاهده کند در واقع هزار جلد کتاب مطالعه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کسی برای این سریال در شبکه های مجازی تبلیغ نکرد، گفت:امروز در شبکه های مجازی علیه ما پر از فحش و فضیحت است چون یکی از ما یا در قلاده های طلا و اخراجی ها بازی کرده و یا یکی دیگر از مدافعان حرم حمایت کرده است.

شریفی نیا ادامه داد:من اخیرا اینستاگرام آقای حسام نواب صفوی را می دیدم که پر از فحش و فضیحت بود زیرا ایشان از مدافعان حرم حمایت کرده بود.

بازیگر سریال معمای شاه اظهار کرد:ما توقع داریم از سریالی که برایش آنقدر زحمت کشیده شده است بصورت سازماندهی شده دفاع شود.

محمدرضا شریفی نیا

نقش محمدرضا شریفی نیا در معمای شاه

وی با بیان اینکه ما حق داریم چند روایت را در مورد یک موضوع بشنویم.عنوان کرد:معمای شاه یک روایت از تاریخ معاصر ما است که به نظر من روایت جذابی است. ممکن است 80، 90 درصد آن واقعی باشد. یک بخشی از آن غیرواقعی نمی دانم ما وقتی متوجه می شویم که چقدر این روایتها واقعی ست که آثار دیگر را هم ببینیم یا بخوانیم ولی اینکه چشممان را به روی این روایت گفته شده ببندیم به نظرم غلط است.

وی اظهار داشت:حتی ممکن است بعضی از افراد حکومت نسبت به همین روایتی که دارد ساخته می شود نقد داشته باشند یا ممکن است که در جزئیات افراد با هم اختلاف نظر داشته باشند اما با توجه به علاقه من کتاب های تاریخی حس کردم روایت های مختلف مثلا خاطرات فردوست، خاطرات اشرف، خاطرات اعلم، خاطرات هویدا، خاطرات خود شاه، خاطرات فرح تمام اینها به شکلی با هم تضاد دارند. شما میتوانی وقتی یک موضوع را طرح میکنی حتی اگر مغرض هم باشی میتوانی از اختلاف نظر آنها استفاده کنی یعنی میخواهم بگویم شما وقتی نظرات مختلف را می خوانی کلی از مسائل برای شما آشکار می شود. در معمای شاه از این اختلاف نظرات هم است، اسنادش هم موجود است.

ناگفته های محمدرضا شریفی نیا از سریال معمای شاه

ناگفته های محمدرضا شریفی نیا از سریال معمای شاه
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از جام جم آنلاین -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف