انتخاب “محمد بنا” به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی

تاریخ انتشار : 5 مهر 1394کد مطلب : 21098زمان مطالعه : 3 دقیقه
“محمد بنا” پس از 17 ماه دوری از تیم ملی بار دیگر به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی انتخاب شد.

محمد بنا سرمربی تیم کشتی فرنگی

بعد از ناکامی تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت های جهانی لاس وگاس، مسئولان فدراسیون کشتی تصمیم به ایجاد تغییرات در رأس کادر فنی این تیم گرفتند و برای کسب نتایج مطلوب در المپیک ریو قرار شد تا بار دیگر از محمد بنا، آقای خاص کشتی فرنگی که شاگردانش موفق به کسب3 مدال طلا در المپیک لندن شدند، برای هدایت این تیم دعوت شود.

بر همین اساس طی روزهای گذشته نامه نگاری هایی بین بنا و فدراسیون کشتی انجام گرفت و در نهایت روز گذشته محمد بنا برنامه هایش را به صورت کتبی در اختیار فدراسیون گذاشت تا مورد بررسی قرار گیرد.

امروز هم جلسه ای حضوری بین محمد بنا و رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی برگزار شد که بعد از بررسی برنامه های محمد بنا و تأیید جزئیات آن از سوی فدراسیون کشتی قرار شد تا بار دیگر بنا هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را بر عهده گیرد تا در فرصت کوتاه باقیمانده تا المپیک ریو اوضاع این رشته را سر و سامان دهد. قرار است مرحله جدید اردوی کشتی فرنگی با حضور محمد بنا از 12 مهرماه آغاز شود.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا در بازی های المپیک 2012 لندن موفق به کسب 3 مدال طلا شد تا بهترین عملکرد تاریخ ورزش ایران در این رشته ورزشی رقم بخورد. وی بعد از المپیک اعلام کرد از تیم ملی جدا خواهد شد، اما محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور وقت، از وی قول گرفت تا بماند و کار را ادامه دهد.

محمد بنا و حمید سوریان

محمد بنا در مهرماه 91 و بعد از روی کار آمدن رسول خادم، مدیر فنی وقت تیم های ملی فدراسیون کشتی، با اختیارات بیشتر دوباره به کشتی فرنگی بازگشت، اما 18 دی ماه 91 بار دیگر از این سمت کناره گیری کرد، اما بعد از گذشت حدود 11 ماه با توجه به نتایج نه چندان مطلوب این تیم در مسابقاتی که به میدان رفته بود، وی آمادگی خود را برای بازگشت به تیم ملی کشتی فرنگی اعلام کرد و 18 آذرماه 92 در زمان سرپرستی رسول خادم در فدراسیون کشتی بار دیگر بازگشت. اما مجددأ اردیبهشت ماه سال 93 و بعد از کسب عنوان سومی در رقابت های قهرمانی آسیا در قزاقستان و پیش از جام جهانی کشتی فرنگی در تهران، در اعتراض به شرایط حاکم بر کشتی فرنگی، کناره گیری کرد تا ابتدا ناصر نوربخش به صورت موقت تا جام جهانی و سپس احد پازاج عهده دار این مسئولیت شود.


محمد بنا :برای قهرمانی در المپیک 2016 برگشتم

 محمد بنا در مورد انتخابش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان اظهار داشت:پس از جلسه ای که جو بسیار خوبی داشت این مسئولیت را قبول کردم و از دوازدهم مهر اردوی تیم ملی کشتی فرنگی را آغاز می کنیم. مسئولان فدراسیون قول دادند که همه نوع همکاری را با من داشته باشند تا تیم موفق شود.

وی ادامه داد:برای موفقیت تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در المپیک دوباره به این تیم برگشتم. می دانم تا المپیک زمان زیادی باقی نمانده اما در همین زمان هم تلاش می کنیم تا تیم را به آمادگی لازم برسانیم.

محمد بنا ، محمد بنا سرمربی جدید تیم ملی کشتی فرنگی

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از فارس، تسنیم -/م
نظرات
وبگردی