نمناک ورزشفوتبال محمد حسین قریب چرا استعفا کرد؟
محمد حسین قریب ، محمد حسین قریب استقلال
محمد حسین قریب در 4 جلسه هیئت مدیره استقلال غایب بود که بر طبق اساس نامه باشگاه ها او خود به خود از سمتش برکنار شده است.
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1396

محمد حسین قریب چرا از استقلال استعفا داد؟

محمد حسین قریب آن قدر در جلسات هیئت مدیره استقلال غیبت کرد تا این که بالاخره استعفا کرد. برخلاف تصور عده ای قریب هیچ مشکلی با منصوریان نداشت و خواستار برکناری او هم نشده بود بلکه با افتخاری زاویه داشت و البته یک سری از مشکلات استقلال را سیستماتیک می دانست و بدهی های کلان و انباشته استقلال او را متعجب کرده بود. به هر حال قریب رفت و احتمالا تا سالیان متمادی هم با هیچ عنوانی به استقلال برنمی گردد.

محمدحسین قریب در 4 جلسه هیئت مدیره استقلال غایب بوده است که بر طبق اساس نامه باشگاه ها او خود به خود از سمت رییس هیئت مدیره این باشگاه برکنار شده است. در اساس نامه باشگاه ها آمده است اگر یک عضو هیئت مدیره در 4 جلسه متوالی و یا 6 جلسه متناوب غایب باشد، خود به خود از سمت خود برکنار می شود مگر این که مجمع آن باشگاه دوباره بخواهد آن عضو را به کار دعوت کنند که بعید است در مورد قریب این موضوع صدق کند.

محمدحسین قریب درباره استعفایش از هیات مدیره باشگاه استقلال گفت:بعد از آنکه وزیر ورزش ابراز محبت کرد و مرا به عنوان عضو هیات مدیره استقلال به همکاری دعوت کرد، قرار شد بنده در مجموعه باشگاه تمرکزم روی بحث بهبود ساختار و ساماندهی تیم های پایه باشد تا بتوانیم یک استقلال خوب و «استقلال فردا» را ساماندهی کنیم ولی با ورود من به باشگاه و با گزارشهای رسمی و غیر رسمی از منابع مالی و بودجه، دو اتفاق اساسی بود که فکرش را نمی کردم و به ابعاد چالشی به این شدت فکر نمی کردم.

 

محمد حسین قریب

دلایل استعفای قریب از استقلال

 رئیس مستعفی هیات مدیره باشگاه استقلال افزود:یکی از این مباحث انباشت بدهی بود که از سال 1385 تا الان نزدیک به 110 میلیارد تومان باشگاه بدهکار است. نزدیک به 25 میلیارد تومان از این مبلغ هم بدهی مالیاتی است. این مسئله فرصتی را برای فردی که می خواهد کار تشکیلاتی بکند فراهم نمی کند و او را به کار روزمره می کشاند.

قریب تاکید کرد:دومین دلیل گزارش سال جدید باشگاه بود که از مسئولان باشگاه گرفتم. بر اساس این گزارش باشگاه یک کسری بودجه اساسی خواهد داشت. روی هم رفته با هدفی که قولش را به وزیر دادم، زمینه فراهم نبود و باید به کار روزمره می پرداختیم که این در حیطه من نبود چرا که تخصص من روی ساختارسازی است. کارهای روزمره را عزیزان دست اندکار به نحو مطلوب در باشگاه دنبال کنند شاید باشگاه نتیجه گرفت. می خواستیم دیگر حداقل تنشی در سطح هیات مدیره نداشته باشیم.

وی در پاسخ به استعفایش را به چه کسی داده است؟ گفت:استعفایم را کتبا به وزیر دادم. چون هیات مدیره طرف حساب نیست و وزیر حکمم را داده است.

قریب که با بخش خبری شبکه سه صحبت می کرد، درباره اینکه وزیر ورزش گفته بود به هیات مدیره بر می گردد، تصریح کرد:آقای سلطانی فر لطف داشت و استعفایم را قبول نمی کرد ولی با اصرار زیاد قرار شد لطف کند و این بحث مختومه شود.

رئیس مستعفی هیات مدیره باشگاه استقلال درباره اینکه تا الان با استعفایش موافقت نشده است، گفت:ان شاءالله موافقت خواهند کرد.

محمد حسین قریب چرا استعفا کرد؟

محمد حسین قریب چرا استعفا کرد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از آخرین خبر/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف