هم خوانی رامبد جوان با محمد معتمدی در خندوانه

تاریخ انتشار : 13 شهریور 1396کد مطلب : 55886زمان مطالعه : 2 دقیقه
محمد معتمدی خواننده جوان موسیقی سنتی و برنده جایزه فرانس موزیک شب گذشته 12 شهریورماه 96 مهمان برنامه خندوانه شد و با خواندن آهنگ های زیبا در برنامه خندوانه شب متفاوتی را رقم زد.

محمد معتمدی مهمان برنامه خندوانه شد

برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان شب گذشته 12 شهریورماه 96 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. رامبد جوان در این برنامه میزبان محمد معتمدی خواننده موسیقی سنتی کشورمان بود که با معرفی دستگاه های موسیقی سنتی و آواز خواندن شب خوبی را در خندوانه رقم زد.

خوانندگی محمد معتمدی در خندوانه

در ابتدای ورود محمد معتمدی به استودیوی خندوانه رامبد جوان از علت دعوت این خواننده جوان موسیقی سنتی و قدردانی از او گفت و محمد معتمدی ادامه داد:اول اینکه این کار عشق خودم بود و دوم اینکه بخاطر فرهنگ کشورم و تا آخر عمر این کار را ادامه میدهم. من در زمانی میخواستم انتخاب رشته کنم رشته ای به نام آواز وجود نداشت و من تصمیم گرفتم رشته کارگردانی را انتخاب کنم که یکی از شاخه های هنر باشد و در دانشکده صدا و سیما شروع به تحصیل کردم. من از بچگی به موسیقی علاقه داشتم و همیشه تک خوان گروه های سرود بودم و اولین قطعه ای که در دوران راهنمایی روی من تاثیر زیادی گذاشت قطعه " تو ای پری کجایی " بود.

محمد معتمدی در خندوانه

محمد معتمدی مهمان رامبد جوان در خندوانه

رامبد جوان از خواننده جوان موسیقی سنتی کشورمان درباره جایزه فرانس موزیک پرسید که گفت:فرانس موزیک جایزه جهانی موسیقی است که به موسیقی سنتی تعلق میگیرد و من به واسطه اجراهای زیادی که داشتم از سوی هیئت ژولی انتخاب شدم و جایزه فرانس موزیک را از آن خود کردم.

محمد معتمدی درباره دستگاه های موسیقی در برنامه خندوانه توضیح داد و چند دستگاه موسیقی را معرفی کرد و گفت:موسیقی جزو فرهنگ ما است اما بسیاری از کشورهای همسایه از ما آشنایی بیشتری با موسیقی دارند. ما در موسیقی سنتی دستگاه بیات ترک داریم که اذان موذن زاده اردبیلی در سبک آن است و دستگاه بیات اصفهان داریم و در بخشی از معرفی مکتب آواز اصفهان از رامبد جوان خواست تا با او در خواندن آواز معروفی از این مکتب هم خوانی کند. محمد معتمدی ادامه داد ما در کل 7 دستگاه موسیقی و 12 مقام داریم که اگر کسی اینها را یاد بگیرد موسیقی را آموخته است.

خواننده موسیقی سنتی کشورمان درباره اطلاعات کم مردم کشور از موسیقی نسبت به همسایگان کشورمان صحبت کرد و گفت:من میتوانم به مردم در زمینه موسیقی سمعی از طریق برگزاری ورک شاپ آموزش بدهم و رامبد جوان از این پیشنهاد در برنامه خندوانه بسیار استقبال کرد.

محمد معتمدی در خندوانه

محمد معتمدی در کنار رامبد جوان در برنامه خندوانه

محمد معتمدی آهنگ زیبایی را در برنامه خندوانه اجرا کرد و بعد از آن نظرش را درباره اساتیدی که رامبد جوان اعلام میکرد گفت.

محمد معتمدی در ادامه گفتگو با رامبد جوان از برگزاری ورک شاپ در ایتالیا و فرانسه گفت و از استقبالی که مردم در آنجا میکردند صحبت کرد و مجددا با هم خوانی رامبد جوان قطعه مرغ سحر را در برنامه خواند و در نهایت با خواندن آهنگ زیبای دیگری از برنامه خداحافظی کرد.

هم خوانی رامبد جوان با محمد معتمدی در خندوانه

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
نظرات
وبگردی