نمناک ورزشفوتبال محمد نوری: سقوط پرسپولیس یک شوخی خنده دار است
محمد نوری ، پرسپولیس
محمد نوری کاپیتان تیم پرسپولیس در تازه ترین گفت و گوی خود از اراده بازیکنان پرسپولیس برای جبران ناکامی های سال گذشته در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

محمد نوری کاپیتان پرسپولیس آهسته آهسته به یک بازیکن تاثیرگذار در پرسپولیس تبدیل شد. شخصیت او طوری است که کمتر حرف می زند و اصلا اهل حاشیه نیست. بدترین اتفاقات هم که برایش می افتد، سکوت می کند و تحت هیچ شرایطی علیه سرمربی تیم باشگاهی و تیم ملی حرف نمی زند. او حالا کاپیتان پرسپولیس و یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان این تیم است.

در ادامه گفت و گوی جالب با محمد نوری را ملاحظه می فرمائید.
*93 سال خوبی برای محمد نوری بود؟

از نظر ورزشی نه. من جام جهانی و جام ملت های آسیا را از دست دادم. دوست نداشتم این دو تورنمنت بزرگ را از دست بدهم اما اتفاقی بود که افتاد. نظر سرمربی تیم ملی این بود که من نباشم. من هم نمی خواهم در مورد آن صحبت کنم. اما در کل باید بگویم که از دست دادن جام جهانی و جام ملت های آسیا، برای من سخت بود و باعث شد سال ورزشی خوبی نداشته باشم.

*از نظر غیر ورزشی چطور؟

من زندگی ام ورزش است. با فوتبال زندگی می کنم. وقتی سال ورزشی خوبی دارم، زندگی شخصی ام هم بهتر است. وقتی هم که از نظر ورزشی شرایط خوبی ندارم، به خاطر استرس هایی که تحمل می کنم نمی توانم راحت باشم و در کل زندگی ام هم از این موضوع تاثیر می گیرد.

محمد نوری*عیدها به خانواده اقوام می روی؟

الان کمتر شده. معمولا هر سال در تعطیلات نوروز یا مسابقه داریم یا تمرین. فوتبالیست ها مثل بقیه تعطیل نیستند. اما هر وقت که فرصت کنم به خانه بزرگ ترها می روم.

*پس این طوری نیست که چون آدم معروفی شدی دیگر به خانه کسی نروی.

نه. خدا آن روز را نیاورد. آدم هیچ وقت نباید گذشته اش را فراموش کند. من اگر خودم را برای خانواده ام بگیرم، چه منفعتی دارد؟ من از این اخلاق ها ندارم.

*با فوتبالیست ها هم رفت و آمد داری؟ شاید برای مردم جالب باشد که بدانند فوتبالیست ها با یکدیگر رفت و آمد دارند یا نه.

خب این دو حالت دارد. یکی فوتبالیست های مجرد هستند که خیلی از اوقات فراغت خود را با بقیه فوتبالیست ها می گذرانند. یکی هم فوتبالیست های متاهل که کمتر سراغ فوتبالیست ها می روند. در مورد مجردها طبیعی است. چون خیلی از آن ها در شهر محل تولد خودشان نیستند و برای اینکه وقتشان را بگذرانند باید با دوستانشان که اغلب فوتبالیست هستند باشند. ولی متاهل ها همین که بتوانند به منزل اقوام درجه یک خود بروند خیلی هنر کرده اند. معمولا ساعت های بازی و تمرین و اردوهای تیم آن قدر زیاد و غیر قابل پیش بینی است که نمی توانیم خیلی به فکر رفت و آمد باشیم. ضمن اینکه من بچه هم دارم و انجام دادن کارهای خودمان هم زمان می برد.

*معمولا فوتبالیست ها با عکس هایی که از خودشان در اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی منتشر می کنند، این طور وانمود می کنند که رابطه خیلی خوبی با هم بازیان خود دارند.

رابطه ها که خوب است. در این شکی ندارم. ولی اینکه شما فکر کنید دائم در کنار هم هستند، نه، این طوری نیست. شاید وقتی که در کنار هم هستند عکس می گیرند و منتشر می کنند. مردم هم فکر می کنند که فوتبالیست ها 24 ساعته کنار هم هستند. بالاخره هر کسی زندگی خودش را دارد. فوتبالیست ها هم مثل مردم عادی که با دوستانشان رابطه دارند، با بقیه فوتبالیست ها رابطه برقرار می کنند.

*خودت که اهل اینستاگرام و فیس بوک و شبکه های اجتماعی نیستی؟

نه. اهل این چیزها نیستم.

*چرا؟

دلیل خاصی ندارد. زیاد دنبال شبکه های اجتماعی نیستم. بعضی ها علاقه زیادی به شبکه های اجتماعی دارند ولی من نه. دلیل خاصی هم ندارد.

محمد نوری*بعضی ها مثل حنیف عمران زاده؟

واقعا نمی دانم کدام فوتبالیست ها زیاد اهل شبکه های اجتماعی هستند. اصلا نمی خواهم بگویم خوب است یا بد. این فقط به خود شخص برمی گردد. فقط من اهلش نیستم. کلا من زیاد اهل مصاحبه هم نیستم. نمی گویم کار خوبی می کنم. فقط شخصیتم این طوری است.

*نمی خواهی وارد این شبکه های مجازی شوی؟

فعلا که تصمیم ندارم چنین کاری کنم.

*کلا به نظر می رسد خیلی اهل خانواده هستی؟

بله. سعی می کنم تا جایی که می توانم در خدمت تیم و فوتبال باشم و پس از آن هم در خدمت خانواده ام هستم. بالاخره ما هم یک وظایفی نسبت به خانواده مان داریم.

*البته در روزهای اول عید چند عکس از تو منتشر شد که در کنار سایر فوتبالیست ها و هنرمندان بودی.

بله. خودم منتشر نکردم. دوستان لطف کردند و عکس من را گذاشتند. مشکلی ندارد. فقط خودم دنبال این کارها نیستم.

*ولی آن هایی که در شبکه های اجتماعی هستند راحت تر با طرفداران ارتباط برقرار می کنند.

من اگر حرفی داشته باشم، در مصاحبه هایم می زنم. ممکن است در شبکه های اجتماعی یک چیزی بنویسی و یک چیز دیگر برداشت شود. آدم در صحبت کردن راحت تر می تواند منظورش را منتقل کند. من که کلا سعی می کنم حرفم را در زمین بزنم. به نظرم یک پاس گل دادن یا یک گل زدن، خیلی هواداران را خوشحال تر می کند تا اینکه بخواهم در شبکه های اجتماعی عکس بگذارم یا حرفی بزنم. باز هم می گویم که من هیچ وقت منظورم این نیست که آن هایی که در شبکه های اجتماعی هستند کار بدی می کنند. فقط من زیاد دنبال این کارها نیستم. این مسائل بیشتر جنبه شخصی دارد که من هم شخصیتم این طوری است.

*از پرسپولیس چه خبر؟

تیم در تعطیلات تمرینات خوبی را برگزار کرده و آماده مسابقه با راه آهن هستیم. ان شاءالله که بتوانیم سه امتیاز این مسابقه را بگیریم و هواداران را در ابتدای سال خوشحال کنیم.

*دیگر لیگ که برای شما مهم نیست؟

اصلا این طور نیست. ما تا آخر لیگ می جنگیم و تلاش می کنیم. همه بازی ها برای ما مهم هستند.

*اما پرسپولیس دیگر شانسی برای قهرمانی و حتی کسب سهمیه لیگ ندارد.

می دانم. ولی این دلیل نمی شود که ما بازی ها را شل بگیریم و بگوییم اگر ببازیم اشکال ندارد. برای ما غیرت خودمان مهم است. ما باید تا آخرین مسابقه و تا آخرین دقیقه بجنگیم. بازیکنانی که در پرسپولیس بازی می کنند، غیرت خودشان و ابهت پرسپولیس را در نظر می گیرند. حالا امسال شرایط این طوری شده، ما شرمنده هواداران هستیم. نباید بیش از این شرمنده شویم. باید سفت و محکم بازی کنیم و دنبال جمع کردن امتیاز باشیم.

محمد نوری*چند هفته ای است که می گویند ممکن است پرسپولیس به لیگ یک سقوط کند. حتما این حرف ها به گوش بازیکنان پرسپولیس رسیده است.

بله. ما هم این شوخی خنده دار را شنیده ایم. اصلا این حرف ها شوخی است. برای این است که کری خوانی کنند. دوست ندارم در مورد این موضوع حرفی بزنم. پرسپولیس امسال شرایط خوبی نداشته که ما هم این را قبول داریم. ولی وضعیت در حدی نیست که بگوییم پرسپولیس سقوط می کند.

*امسال دربی برگشت در آخرین هفته برگزار می شود؛ زمانی که پرسپولیس دیگر هیچ انگیزه ای برای نتیجه گرفتن ندارد.اما حتما آن موقع استقلال یا در کورس قهرمانی است یا دنبال کسب سهمیه آسیا. این موضوع می تواند باعث باخت پرسپولیس شود؟

همان طور که گفتم پرسپولیس تا آخرین هفته می جنگد و بازیکنان برای همه بازی ها انگیزه دارند. اتفاقا بازی با استقلال خودش عاملی است برای انگیزه بالای بازیکنان. همین که قرار است با استقلال بازی کنیم بهترین بهانه است که تمام وجودمان را بگذاریم. نتیجه را نمی شود پیش بینی کرد اما به هواداران قول می دهم که با تمام توان بازی می کنیم.

*پرسپولیس امسال برخلاف لیگ برتر، در لیگ قهرمانان آسیا خوب کار کرده. چقدر شانس برای موفقیت تیم در آسیا قائل هستی؟

خوشبختانه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را خوب شروع کردیم. همین باعث شد نتایج خوبی بگیریم. بردن بنیادکار در ازبکستان کار خیلی بزرگی بود. اولین تیم ایرانی بودیم که در ازبکستان یک باشگاه ازبکستانی را شکست می داد.

*ناگفته نماد که به النصر عربستان با نتیجه بدی باختید!

باختیم اما فوتبال همین است. باید با نتیجه بهتری می باختیم ولی النصر تیم بسیار قدرتمندی است. با این حال ما هنوز شانس صعود داریم. صدرنشین هستیم و سه مسابقه دیگر هم باقی مانده. به امید خدا تمام ناکامی های این فصل را با موفقیت در آسیا جبران می کنیم.

*بحث اخراج حمید درخشان از پرسپولیس هنوز هم مطرح است. تو موافق تغییر در کادر فنی هستی؟

من به طور کلی موافق انجام تغییرات در کادر فنی نیستم. حالا الان که اواخر فصل هستیم و اگر مربی هم عوض شود اتفاق خاصی رخ نمی دهد. ما که نمی توانیم قهرمان شویم. خیلی از تیم های دنیا به مشکل می خورند اما مربی شان را عوض نمی کنند. ما هم نباید هر اتفاقی که می افتد بگوییم وقت تعویض سرمربی است.

میثم بهرامی

محمد نوری: سقوط پرسپولیس یک شوخی خنده دار است

محمد نوری: سقوط پرسپولیس یک شوخی خنده دار است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از خبرآنلاین - /م
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف