نمناک تکنولوژیاختراعات ساخت محکم ترین کلاه ایمنی جهان + تصاویر
کلاه ایمنی ، گرافن
شرکت ایتالیایی Momodesign و آزمایشگاه گرافن موسسه فناوری ایتالیا موفق به ساخت محکم ترین کلاه ایمنی برای تامین امنیت بیشتر موتور سواران شدند.
تاریخ انتشار : 4 آذر 1395
بازدید : 1,538 نفر

طراحی محکم ترین کلاه ایمنی با گرافن

کلاه ایمنی گرافن نتیجه 18 ماه همکاری شرکت ایتالیایی Momodesign و آزمایشگاه گرافن موسسه فناوری ایتالیا است که برای تامین امنیت موتورسواران طراحی شده است.

گرافن که از یک لایه اتم کربن ساخته شده و محکمترین ماده جهان است، به تازگی در حوزه ایمنی موتورسواران به کار گرفته شده است.

از آنجایی که گرافن بسیار نازک و تولید آن نسبتا گران است، کل این کلاه ایمنی با گرافن ساخته نشده است. در عوض پوششی چند لایه از دانه های گرافن روی پوسته بیرونی کلاه اسپری شده است. این فرآیند در یک خط تولید امروزی در کارخانه ای در شمال ایتالیا در حال انجام است.


تاثیر اصلی افزودن این پوشش، افزایش استحکام کلاه است زیرا نیروی ضربه ها را در مساحت بیشتری توزیع می کند. همچنین از آنجایی که گرافن یک رسانای قوی حرارت است، این پوشش به راحتی بیشتر موتورسوار از طریق پراکنده کردن گرما کمک می کند. علاوه بر آن، بخاطر این عامل پراکنده کردن گرما، مقاومت کلاه در برابر ضربه نیز تحت تاثیر گرمای زیاد قرار نخواهد گرفت.
 
کلاه ایمنی

کلاه ایمنی گرافن

اکنون تعداد محدود 3000 کلاه ایمنی گرافن تولید شده و تا اواخر امسال به فروش گذاشته خواهند شد. قیمت این کلاه ها حدود 260 دلار تخمین زده شده است.

سازندگان قصد دارند خط تولید این کلاهها را در آینده گسترش دهند و همچنین همکاری خود با موسسه فناوری ایتالیا را به منظور استفاده از روش هایی برای افزودن این پوشش به ماده پلاستیکی داخل کلاه ایمنی ادامه دهند.

ساخت محکم ترین کلاه ایمنی جهان + تصاویر

ساخت محکم ترین کلاه ایمنی جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از ایسنا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف