نمناک تکنولوژیاختراعات با مخترع فلاسک راینهولد بورگر بیشتر آشنا شوید
مخترع فلاسک ، فلاسک
خیلی برای گرم و یا سرد نگه داشتن مایعات از فلاسک استفاده می کنند.اما مخترع این وسیله چه کسی است و از چه سالی در اختیار مردم قرار گرفت؟

راینهولد بورگر مخترع فلاسک

سالهای زیادی است که از فلاسک برای اینکه مایعات گرم و سرد را برای زمانی طولانی بدون آن که دمای آنها تغییری کند استفاده می کنیم.این دستگاه پر خاصیت که کاربرد زیادی برای مردم دارد را چه کسی اختراع کرد؟

نخستین فلاسک خلاء را سر جیمز دوار فیزیکدان و شیمیدان اسکاتلندی در سال 1892 ساخته شده است. این فلاسک اما به تولید انبوه نرسید و به صورت عمده مردم نتوانستند از آن استفاده کنند. به همین خاطر خیلی ها اینهولد بورگر (Reinhold Burger) مهندس صنایع شیشه سازی را مخترع فلاسک می دانند که در سال 1903 این وسیله را ساخت و به تولید انبوه رساند.

مخترع فلاسک

راینهولد بورگر سال ها درباره حفظ گرما توسط شیشه دوجداره تحقیق می کرد تا اینکه فهمید با یک جدار نقره ای بر سطح شیشه می توان گرمای موجود در مایعات را به خود آن منعکس کرد.
 او سپس برای جلوگیری از شکستن این وسیله شیشه ای در هنگام حمل و نقل محفظه ای برای آن ساخت. بورگر در سال 1909 امتیاز اختراع خود را فروخت و با استقبال جهانی که از فلاسک صورت گرفت ثروت بسیار به دست آورد.
با توجه به قوانین ترمودینامیک، اشیای گرم با انتقال گرمای خود به محیط اطرافشان، سرد و اشیای سرد با گرفتن گرما از محیط پیرامون خود گرم می شوند. اساس کار فلاسک، جلوگیری از جریان یافتن گرما از خارج به درون ظرف و یا از درون ظرف به خارج از آن است. 

با مخترع فلاسک راینهولد بورگر بیشتر آشنا شوید

با مخترع فلاسک راینهولد بورگر بیشتر آشنا شوید
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از خبرآنلاین-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف