حسن یزدانی

مدال طلای حسن یزدانی در المپیک ریو

تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395کد مطلب : 35265زمان مطالعه : 2 دقیقه
حسن یزدانی حریف روسی را شکست داد و مدال طلای کشتی المپیک را با شکست طلسم 16 ساله تصاحب کرد.

حسن یزدانی مدال طلای المپیک را گرفت

ناب ترین طلای کشتی آزاد المپیک 2016 در حضور غول های کشتی جهان، نصیب جوان غیور و باتکنیک ایرانی شد تا در نخستین تجربه اش طلسم 16 ساله طلای کشتی آزاد ایران را شکسته شود. حسن یزدانی نابغه جویباری با کوله باری از فن و تکنیک، در فینال المپیک برهمه ترفندهای حریف غلبه کرد و دست روس ها را از یک طلای حیاتی کوتاه کرد. ارزش این نشان، جبران شش امتیاز عقب ماندگی و عبور از چندین بار استراحت پزشکی گدویف روس بود که جردن باروفس آمریکایی را حذف کرده بود. حالا کاروان ایران با سه طلا رتبه 24 جدول مدال ها را دارد.

حسن یزدانی نماینده وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‎های المپیک 2016 ریو، در دیدار نهایی این وزن به مصاف آنیار گودیف روس رفت و با نتیجه 6 بر 6 (به دلیل کسب امتیاز آخر) پیروز شد تا با دستیابی به مدال طلای این وزن، طلسم 16 ساله کشتی آزاد ایران برای کسب مدال طلا در المپیک را شکسته شود.

حسن یزدانی کشتی گیر کشورمان موفق شد با شکست حریف روس مدال طلای المپیک را به دست آورد.

حسن یزدانی

قهرمانی حسن یزدانی در المپیک

این دیدار بارها به دلیل آسیب دیدگی کشتی‎گیر روس از ناحیه ابرو، متوقف شد. توقف‎های زیاد این رقابت باعث اعتراض تماشاگران شد.

نماینده شایسته کشورمان در دور اول با قرعه استراحت مواجه شده بود، در نخستین دیدار خود در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو مقابل «آنساگ کاستلی» از هائیتی به روی تشک رفت و به راحتی این حریف را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. وی در این مرحله «سونر دمیرتاس» از ترکیه را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد و به نیمه‎نهایی رسید.

او در نیمه‎نهایی گالم ژان اوسربایف از قزاقستان را در کمتر از 2 دقیقه 10 بر صفر شکست داد و فینالیست شد.

پیش از این، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه برداری مدال طلا را از آن خود کرده بودند. همچنین قاسم رضایی و سعید عبدولی در کشتی فرنگی، کیمیا علیزاده در تکواندو و حسن رحیمی در کشتی آزاد به مدال برنز دست یافته بودند.

آخرین طلای کشتی آزاد ایران در بازی‎های المپیک به سال 2000 و بازی‎های سیدنی برمی‎گردد که علیرضا دبیر در آن زمان به مدال طلا رسیده بود.

مدال طلای حسن یزدانی در المپیک ریو

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
برگرفته از تسنیم -/ح
وبگردی