نمناک اخبارجامعه سرقت مدال فیلدز ریاضیدان ایرانی + عکس
مدال فیلدز ، مدال فیلدز ریاضیات
کوچر بیرکار ریاضیدان ایرانی دقایقی بعد از دریافت مدال فیلدز ریاضیات متوجه سرقت این مدال با ارزش از کیف شخصی اش شد.
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1397

 مدال فیلدز ریاضی دان ایرانی دزدیده شد

ایسنا:مدال فیلدز که از آن به عنوان جایزه نوبل ریاضیات یاد می شود، دقایقی پس از اهداء شدن به ریاضیدان ایرانیِ استاد دانشگاه کمبریج دزدیده شد. 

کوچر بیرکار، ریاضیدان ایرانی که یکی از چهار برنده جایزه فیلدز امسال در کنگره بین المللی ریاضیات بود، پس از دریافت مدال آن را در کیف شخصی خود قرار داد اما دقایقی بعد متوجه شد مدال در کیفش نیست و بلافاصله این موضوع را با ماموران امنیتی مراسم در میان گذاشت.

کوچر بیرکار

 کوچر بیرکار ریاضی دان ایرانی و برنده جایزه فیلدز ریاضیات

مقامات امنیتی حاضر در محل مراسم در شهر "ریودوژانیرو"ی برزیل جعبه خالی مدال را در زیر تریبونی در محل برگزاری مراسم پیدا کردند. پلیس دو مظنون به سرقت را از طریق بررسی فیلم دوربین های امنیتی شناسایی کرده است. 

کمیته برگزاری این رویداد که هر چهار سال یک بار برگزار می شود، ضمن ابراز تاسف عمیق از این حادثه در بیانیه ای اعلام کرده عکسهای گرفته شده در مراسم به منظور شناسایی سارق در حال بررسی بوده و این کمیته همکاری های لازم برای تحقیقات در این زمینه را با پلیس انجام خواهد داد. 

به گزارش خبرگزاری شینهوا، پروفسور بیرکار، متخصص در هندسه جبری در سال 1978 میلادی در روستایی در استان کردستان در نزدیکی مرز ایران و عراق متولد شده و حدود 20 سال پیش به انگلیس مهاجرت کرده است.

انتهای پیام/م 

سرقت مدال با ارزش فیلدز کوچر بیرکار ریاضی دان ایرانی

سرقت مدال فیلدز ریاضیدان ایرانی + عکس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف