نمناک اخبارجامعه مدت زمان خدمت سربازی در سال 94 کاهش یافت
خدمت سربازی ، خدمت سربازی 94
سردار کمالی با اشاره به استقبال جوانان در نیمه دوم سال 1393 و برنامه ریزی های انجام شده جهت استفاده بهینه از خدمت کارکنان وظیفه از منتفی شدن افزایش مدت خدمت سربازی در سال 94 خبر داد.
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1394

سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد:با توجه به استقبال جوانان در نیمه دوم سال 1393 و برنامه ریزی های انجام شده جهت استفاده بهینه از خدمت کارکنان وظیفه فعلا بحث ضرورت افزایش مدت خدمت سربازی منتفی شد در همین راستا با موافقت سردار ریاست ستاد کل نیروهای مسلح سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی افزایش مدت خدمت دوره ضرورت تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد و در سال 1394 نیز کماکان مقررات سال 1393 یعنی به مدت 21 ماه ضرورت استمرار خواهد یافت.

سردار موسی کمالیکمالی همچنین اعلام داشت:در اجرای بند الف ماده 4 قانون خدمت وظیفه عمومی مدت خدمت دوره ضرورت 24 ماه بوده و در صورتی که مشمولان مازاد و یا کم تر از تعداد مورد نیاز باشد ستاد کل می تواند آن را به کمتر یا بیشتر از مدت فوق تغییر دهد، لذا در سال 1393 با توجه به تعداد مشمولین اعزامی و نیاز نیروهای مسلح تصمیم گرفته شد برابر قانون از سال 1394 مدت خدمت دوره ضرورت 24 ماه تعیین گردد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت:بر این اساس مدت خدمت دوره سربازی 21 ماه بوده و در مناطق عملیاتی و امنیتی 3 ماه مناطق محروم و بد آب و هوا 2 ماه و نیز به ازای هر فرزند 2 ماه کسر خواهد شد.

این مقام مسئول در نیروهای مسلح در پایان افزود:مدت خدمت کارکنان وظیفه مامور به دستگاه های غیرنظامی به جز یگان های حفاظت و دژبان همچنان برابر مقررات سال 1393 مدت 24 ماه خواهد بود و افزایش مدت خدمت سربازی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

مدت زمان خدمت سربازی در سال 94 کاهش یافت

مدت زمان خدمت سربازی در سال 94 کاهش یافت
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 256
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 182 74
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف