نمناک سرگرمیگوناگون ساهاکیان خلبان مدرنترین هواپیمای مسافربری جهان + تصاویر
هواپیمای مسافربری ، مدرنترین هواپیما
اولین خلبان مدرن ترین هواپیمای مسافربری یک ایرانی به نام کاپیتان وازریک ساهاکیان می باشد که سالها قبل از مسئولان هواپیمایی ایران ایر محسوب می شد و حال مسئولیت انتقال مسافران را با مدرن ترین هواپیمای فعلی مسافربری در جهان بر عهده گرفته است.

حرفۀ خلبانی مهارت ها و توانایی های خاصی را میطلبد و هرکسی نمی تواند از عهدۀ این حرفه و مسئولیت سنگین برآید خوشبختانه در کشور عزیز ما ایران خلبانان نام آشنایی هستند که تبحر فوق العاده ای در این شغل دارند و باعث افتخار و غرور کشورمان می باشند.خلبانانی که علی رغم تحریم های ظالمانه و غیرقانونی غرب، با کمک متخصصان فنی، روزانه هزاران نفر از مردم کشورمان را در مقاصد مختلف جابجا می کنند و خوشبختانه صنعت حمل و نقل کشورمان را در شرایط خوبی نگه داشته اند.

همین چند ماه پیش بود که برای نخستین بار هواپیمای پهن پیکر ایرباس 380 در 30 سپتامبر برابر با 8 مهرماه امسال در فرودگاه امام خمینی با صدها مسافر به زمین نشست و خلبان این پرواز کاپیتان کامبیز پورقناد بود که از خلبانان برجسته شرکت هواپیمایی امارات محسوب می شود.

اکنون نیز رسانه های دنیا از پرواز جدیدترین هواپیمای مسافربری جهان یعنی ایرباس آ-351 (Airbus A350) با هدایت کاپیتان وازریک ساهاکیان خبر می دهند.

وارزیک ساهاکیان

کاپیتان ساهاکیان (سمت راست) به همراه کاپیتان ایوانف در کابین ایرباس 350

این ایرباس یک هواپیمای مسافربری پهن پیکر و دو موتوره است که توسط شرکت ایرباس ساخته شده و کاربرد اصلی این هواپیما جابجایی تعداد زیادی مسافر در مسافت های طولانی است. آ-351 نخستین هواپیمای ایرباس است که در ساخت بدنه آن بجای آلیاژهای آلومینیوم سبک رایج در صنعت هواپیمایی، از پلیمر تقویت شده با فیبر کربن استفاده شده است.

این هواپیما برای رقابت با هواپیماهای بوئینگ 777 و بوئینگ 787 طراحی شده است و شرکت هواپیمایی قطر نخستین نمونه تجاری ایرباس آ-351 را دریافت کرده است. مدل A350-1000 دارای ظرفیت 351 نفر برای مسیرهای بیش از 8111 ناتیکال مایل (14816 کیلومتر) طراحی شده است.

کاپیتان وازریک ساهاکیان که سالها قبل از مسئولان هواپیمایی ایران ایر محسوب می شد، پس از آنکه شرکت هواپیمایی قطر ایرویز اولین هواپیمای A350 XWB را در فروگاه بین المللی حمد در دوحه تحویل گرفت تا اولین شرکت مالک و استفاده کننده این هواپیما در دنیا باشد، به همراه کمک خود کاپیتان ایوانف، مسئولیت انتقال مسافران را با مدرن ترین هواپیمای فعلی مسافربری در جهان بر عهده گرفته است.

وارزیک ساهاکیان

ساهاکیان خلبان مدرنترین هواپیمای مسافربری جهان + تصاویر

ساهاکیان خلبان مدرنترین هواپیمای مسافربری جهان + تصاویر
:
امتیاز : 4.9 تعداد رای : 82
برگرفته از پرشین وی - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 80 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف