نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد مدفوع سبز نوزاد یعنی مشکل و بیماری ؟
مدفوع سبز نوزاد ، علت سبز شدن مدفوع نوزاد شیر خشکی
مدفوع نوزاد هر رنگی که باشد علتی پشت آن نهفته است که گاه طبیعیست و گاه نگران کننده، اولین مدفوع نوزاد نیز به رنگ سبز تیره و چسبناک می باشد.

مدفوع سبز نوزاد نشانه چیست؟ آیا باید نگران باشیم؟

یکی از بهترین نشانه ها که می تواند مادران را از بیماری های نوزاد خود مطلع سازد توجه به رنگ مدفوع است . زیرا هر رنگ از مدفوع کودک علت هایی دارد . در این بخش از بارداری و نوزاد نمناک شما را با علت سبزبودن مدفوع نوزادان آشنا می کنیم.

اولین مدفوع نوزاد چه رنگی است؟ مدفوع سبز نوزاد

اولین مدفوع نوزاد سیاه مایل به سبز تیره و چسبیده است و مکونیوم نام دارد که از مایع آمنیوتیک، مخاط، سلول های پوستی و چیزهای دیگر مصرف شده در دوران جنینی تشکیل شده است، این مدفوع بوی خاصی ندارد و رنگ سبز آن به دلیل پیگمان های صفراوی است.

با گذشت چند روز از تولد کودک مدفوع او روشن تر می شود و سبز روشن تر می گرددو چسبندگی آن نیز کمتر می شود. این تغییر رنگ در مدفوع کودک نشادن دهنده خوب عمل کردن روده و معده و هضم شیر است.

اولین دفع نوزاد

مدفوع نوزاد سبز است علت چیست؟

مدفوع طبیعی کودک چه رنگی است؟

مدفوع نوزاد در صورت استفاده از شیر مادر شل و زرد خردلی رنگ است که بوی ترشیدگی (اسیدی) دارد و تا هنگامی که فقط از شیر مادر تغذیه کند و چیزی به جز آن نخورد همین طور است. نوزادی که از شیر خشک تغذیه می کند رنگ مدفوع زرد کم رنگ دارد و مدفوع او سفت و مختصری قلیایی یا خنثی است و بوی زیاد می دهد.

دفعات مدفوع در نوزادان

تعداد 4 تا 7 نوبت دفع موفوع در نوزادان شیر مادرخوار طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد اما کودکانی که با شیر خشک تغذیه می کنند دفعات مدفوع کمتری دارند.

مدفوع سبز بدبو نوزاد

چه عاملی باعث مدفوع سبز نوزاد می شود؟

علت سبز بودن مدفوع نوزاد در 6 هفته اول تولد

مدفوع نوزاد در شش هفته اول بدو تولد، سبز روشن است و دارای تکه های سفت صابونی شکل می باشد که این حالت طبیعی است.این تکه ها به رنگ سفید با پوشش زرد یا قهوه ای هستند که در مدفوع بیشتر نوزادان دیده می شوند و مربوط به لخته های کازئین هستند.

آیا مدفوع سبز نوزاد نوزاد نشانه سرما خوردگی اوست؟

در شش هفته ابتدای تولد شاید رنگ مدفوع سبز روشن باشد که طبیعی است و برخلاف باور برخی ها کودک سرما نخورده است .

رنگ مدفوع بچه

دلیل مدفوع سبز نوزاد تازه متولد شده

علت مدفوع سبز تیره نوزاد

اگر رنگ مدفوع نوزادتان سبز تیره است شیرخشک حاوی آهن به او داده اید و یا اگر نوزادتان شیر خودتان را تغذیه می کند و به او مکمل آهن می دهید احتمال دارد که رنگ مدفوع او سبز تیره گردد. این اتفاق در صورتی نگران کننده نیست که میل کودک به غذا کم نباشد . اما اگر کودکتان بی میل شد و مدفوع او سبز رنگ گشت حتما به پزشک مراجعه کنید.

مدفوع سبز و کشدار نوزاد

مدفوع سبز نوزاد چه دلیلی دارد؟

علت مدفوع سبز روشن نوزاد

زمانی که شیر مادر بسیار رقیق و شیرین تر است و کودک از این نوع شیر بسیار بیشتر از شیر غلیظ تر و چرب تر دریافت می کند، مدفوع او به رنگ سبز روشن در می آید. این وضعیت نگران کننده نیست و در دوره های گذرا از شیردهی رخ می دهد . برای بهبود این وضعیت، مادر باید از هر دو سینه، کودک خود را شیر دهد.

یک علت مهم دیگر سبز بودن مدفوع نوزاد

سبز بودن مدفوع شیرخوارتان به علت کار کردن سریع شکم کودک است که رنگدانه های صفراوی فرصت تغییر رنگ را در روده پیدا نمی کنند. همچنین مادران شیرده باید مصرف غذاهای نفاخ را محدود کنند چون روی شیر مادر تاثیر می گذارد و ترکیبات موجود در آم از طریق شیر وارد بدن نوزاد می شود .

مدفوع نوزاد دو ماهه

مدفوع سبز نوزاد نشانه چیست؟

نکته :

اگر رنگ مدفوع نوزاد، مایل به سبز باشد و دارای رگه های لزج لعاب دار و براق باشد، نشان دهنده وجود موکوس در مدفوع است که نشانه عفونت یا آلرژی است و اگر بیش از دو روز طول بکشد باید به پزشک مراجعه شود.

 

مدفوع سبز نوزاد نشانه بیماری است و کدام سبز خطرناک است؟

مدفوع سبز نوزاد یعنی مشکل و بیماری ؟
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 146
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 119 27
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف