نمناک ورزشگوناگون حضور مدلینگ دوجنسه در افتتاحیه المپیک 2016
مدلینگ دوجنسه ، دوجنسیتی
یک مدل برزیلی که تغییر جنسیت داده و به مدلینگ دوجنسه معروف است در مراسم افتتاحیه المپیک ریو حضور داشت.
بازدید : 4,940 نفر

مدل دوجنسه در المپیک

مسابقات المپیک ریو 2016 با حاشیه ها و درگیری های نزدیک به استادیوم ماراکانا آغاز شد و اما موضوع مهمتر حضور یک دوجنسه در افتتاحیه المپیک بود.

'لی تی' سوپر مدل برزیلی در مراسم افتتاحیه المپیک 2016 ریو حضور داشت. حضور او در این مراسم به عنوان اولین حضور مدل تغییر جنسیت داده در مراسم بازی های المپیک است.

مدلینگ دوجنسه

مدلینگ دوجنسه برزیلی

 

او قبل از انجام عمل بیولوژیکی مرد بود و در مراسم افتتاحیه المپیک 2016 ریو از چگونگی انجام عمل تغییر جنسیت و پیرامون آن صحبت کرد. 'لاندرا مدرویس سرزو' با نام مستعار 'لی تی' مدلی تراجنسیتی که در مراسم افتتاحیه المپیک حضور داشت. او فرزند فوتبالیست برزیلی 'تونینهو سرزو' است.

لی تی در ماه مارس سال 2012 عمل تغییر جنسیت را در کشور تایلند انجام داد. او در ایتالیا بزرگ شده و هنوز هم آنجا زندگی می کند. 'ریکاردو تیسچی'، طراح ارشد برند جیوانچی(Givenchy) در سال 2010 'لی تی' را کشف کرد همان سال او را به عنوان چهره این برند مطرح معرفی کرد. تا اینکه سال 2012 این برند اعلام کرد هزینه تغییر جنسیت او از مرد به زن را تقبل خواهد کرد. سال 2016 مجله ایتالیایی نام او را میان 1212 زنی که مد ایتالیا را تغییر دادند آورد.

داستان حضور او در ریو چه بود؟

'لی تی' در مراسم افتتاحیه المپیک 2016 ریو حضور داشت و در خصوص علت حضورش در ریو می گوید:«مانند هر انسان تراجنستی دیگر من هم یک پرچم بالا بردم. در مورد تغییر جنسیت خود در مراسم افتتاحیه صحبت کردم چرا که این بخشی از زندگی و گذشته من است. برای من باعث افتخار بود که رسانه ها به صحبت هایم گوش دادند. امیدوارم مردم سراسر جهان به صحبت های تمام دگرباش ها از جمله افراد تراجنسیتی گوش دهند.»

هدف از حضور او در این مراسم رساندن این پیام به مردم جهان بود:«کمک رساندن به تمام انسان ها در سراسر جهان، بدون توجه به جنسیت، رنگ پوست، نژاد و مذهب.»

'لی تی' در افتتاحیه المپیک ریو، سوار بر دوچرخه ای که نام تمام کشورهای حاضر در المپیک ریو را حمل می کند، حضور داشت. برزیل یکی از ناامن ترین کشورها برای افراد تراجنسیتی است بین سال های 2008 تا 2015، 802 نفر از افراد تراجنسیتی در این کشور به قتل رسیدند.

مدلینگ دوجنسه

مدل دوجنسه در المپیک

عکس یک دوجنسه در المپیک 2016

در ژانویه سال 2016 کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد، افراد تراجنسیتی بدون عمل تغییر جنسیت حق شرکت در المپیک 2016 ریو را دارند و این نشان از عزم جهانی برای ایجاد زندگی و رقابت آرام برای افراد تراجنسیتی دارد.

حضور مدلینگ دوجنسه در افتتاحیه المپیک 2016

حضور مدلینگ دوجنسه در افتتاحیه المپیک 2016
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 10
برگرفته از ورزش بانوان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 4
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف