مدل آبنما
نمونه هایی شیک و جدید از مدل آبنماهای خانگی را مشاهده میکنید که در دکوراسیون منزل معجزه میکنند.

مدل آبنماهای خانگی شیک

آب همیشه برای انسان ها نشانه ای از آرامش و طراوت بوده است. در طول تاریخ تاثیرات عنصر آب در معماری جهان و ایران باعث خلق فضاهایی زیبا و دلنشین شده است. حوض، قلب معماری سنتی ایران و یکی از نشانه ها و شاخصه های آن است. امروزه نیز آب به شکلی مدرن و تازه به فضای داخلی خانه های ما آمده.

یادش بخیر خانه های حیاط دار با آن حوض های فیروزه ای خوش رنگ و شمعدانی هایی که گرداگردش به نظم می نشستند، هوش از سر هر اهل دلی می بردند.

مدل آبنما

مدل آبنما خانگی جدید

حضور عنصر آب چه از لحاظ معنوی و چه از لحاظ علمی فرآیند رسیدن به آرامش را تسریع می کند؛حتی تصور شنیدن طنین دلنشین صدای آب در فضای آپارتمان های کوچک امروزی می تواند آرامش بخش باشد.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که کدام یک از آبنما ها برای دکوراسیون داخلی منزل مناسب تر است؟!یا اینکه بهترین مکان برای قرار دادن آبنما در دکوراسیون منزل شما کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال ها با این مطلب همراه باشید.آبنما ها می توانند در فضای دورهمی های شما حس آرامش و طراوت گذشته را برایتان فراهم کنند.

اگر آبنمای دیواری را برای فضای نشیمن خود انتخاب می کنید، می توانید آن را نقطه کانونی در نظر بگیریدو چیدمان مبلمان تان را با توجه به آن تغییر دهید؛به طور مثال در فضای نیم دایره ای به مرکزیت آبنما مبلمان خود را بچینید و آرامش آب را از نزدیک لمس کنید.

لابی؛ مناسب ترین مکان برای آبنماها!

لابی ساختمان های بزرگ اولین فضایی است که ساکنان و مراجعه کنندگان در بدو ورود در آن قرار می گیرند.پس احساس و آرامش خوشایندی که در بدو ورود به آنها منتقل می شود در میزان رضایتمندی از فضا بسیار موثر است. لابی ها معمولا وسعت و مساحت بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند؛بنابراین بستر مناسبی را فراهم می کنند تا آبنما های زیبایی را در خود جای دهند.
همچنین این انتخاب به لوکس تر شدن فضای لابی شما کمک بسزایی خواهد کرد.

مدل آبنما

مدل آبنماهای شیک داخل خانه

استفاده از آبنمای زیبا در دکوراسیون خانه

وجود آبنما در فضای ورودی خانه باعث می شود در بدو ورود حس آرامش و طراوت به شما و مهمانان تان القا شود. انتخاب نوع مناسب آبنما برای این فضا به خصوص اگر کوچک باشد، بسیار حائز اهمیت است.
آبنماهای بخش ورودی را می توانید دیواری در نظر بگیرید یا یک آبنمای کوچک رومیزی که روی کنسول شما قرار می گیرد، همگی از انواع آبنماهای مناسب برای این فضاهاست.

اگر ورودی شما به نسبت بزرگ است به وسیله آبنما ها می توانید فضای ورودی خانه را به راحتی از دیگر بخش ها جدا کنید و مرز میان آنها را به نمایش بگذارید.

مدل آبنما

شیکترین مدل آبنما خانگی

اگر نشیمن خانه شما بزرگ است و می خواهید تفکیک فضایی در آن ایجاد کنید،می توانید از دیواره های آبی یا همان آبنماهای پرده ای که امکان قرارگیری در وسط فضا را دارند، استفاده کنید.این کار تنها با نصب دریچه های آب در سقف و بستر جمع آوری آن در کف امکان پذیر است؛
البته این کار نیازمند برنامه ریزی و طراحی سیستم های تاسیساتی آبرسان در سقف و کف است که برای این منظور می توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

مدل آبنما

مدل آبنما خانگی مدرن

مدل هایی زیبا از آبنما

آبنماهایی با ظاهری طبیعی و غالبا سنگی را می توانید به صورت عنصری آماده و مجزا از فروشگاه ها خریداری کنید. نمونه های الهام گرفته از این نوع آبنما ها در شکلی مدرن نیز تولید می شوند که شما به راحتی می توانید آنها را خریداری کنید و به منزل بیاورید و در بخش هایی همچون پاسیو یا حیاط خلوت استفاده کنید؛
البته هیچ قاعده و قانونی شما را از داشتن آنها در سایر بخش های فضای داخلی تان منع نمی کند.پس بهترین فضا برای داشتن آرامش را انتخاب کنید و از آرامش آب لذت ببرید.

مدل آبنما

زیباترین مدل آبنماها

اگر بخواهیم از دیدگاه فنگ شویی به آبنماها نگاه کنیم، بهترین مکان برای قرار دادن آبنمای خانگی در ضلع شرقی، جنوب شرقی و شمال خانه است. سعی کنید از قرار دادن آبنما در مناطقی نزدیک به شومینه که محل تسلط آتش بر محیط است، خودداری کنید.

همچنین اتاق خواب هم اصلا مکان مناسبی برای قرار دادن آبنما نخواهد بود؛حتی اگر اتاق خواب تان در بخش های شرقی، جنوب شرقی و شمال خانه است از قرار دادن آبنما در آنجا پرهیز کنید.
پس بهترین محل برای قرار دادن آبنما ها بخش ورودی خانه و در نزدیکی نشیمن است.

شیکترین مدل آبنماها در دکوراسیون منزل + تصاویر

2.97
این مطلب مفید بود ؟43
برگرفته از ایران -/ح
وبگردی