نمناک دنیای مدگوناگون عجیب ترین مدهای زیبایی خانم ها در گذشته
مدهای زیبایی ، جذاب شدن
زیبایی در هر دوره از زمان معنای متفاوتی میدهد, زمان های گذشته خانم ها برای جذاب شدن از مدهای زیبایی بسیار عجیبی پیروی میکردند.

مدهای زیبایی عجیب و غریب در گذشته

مدهای عجیب و غریب همیشه وجود داشته حتی زمان های گذشته, کارهایی که خانم ها در گذشته برای جذاب تر شدن انجام میدادند واقعا عجیب است.

استانداردهای زیبایی به مرور زمان تغییر کرده است و شاید کارهایی که زنان در گذشته برای جذاب شدن می کردند شما را شوکه کند. نمناک چند نمونه از عجیب ترین مدهای زیبایی در گذشته را آورده تا نشان دهد که معیارهای زیبایی نسبی و تغییرپذیر هستند.

چاپین:قرن های 15 – 17
زنان در قرن های 15 الی 17 کفش های چاپین را می پوشیدند تا لباس های شان کثیف و گلی نشود. بلندی پاشنه این کفش ها 50 سانتیمتر بود. بنابراین هر خانمی با پوشیدن این کفش ها به یک خدمتکار نیاز داشت تا او را همراهی کند.

مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی

محافظ آرایش:1939
با استفاده از این نقاب ها زنان آرایش خود را از برف و باران حفظ می کردند. ایراد این نقاب ها این بود که از داخل بخار می گرفت.

مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی

سوراخ گونه:قرن 20
در گذشته چهره زنان بدون سوراخ گونه هیچ جذابیتی نداشت. بنابراین برای ایجاد سوراخ گونه چنین دستگاهی را روی گونه قرار می دادند که فشار و درد زیادی داشت.

 


مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی


پیشانی بلند و برداشتن مژه ها:رنسانس
یکی از مدهای زیبایی در دوره رنسانس پیشانی بلند و گرد بود و خط رویش مو تا جای ممکن در بالاترین قسمت پیشانی قرار داشت. بیشتر زنان موهای بالای پیشانی را با تیغ می زدند تا زیبا شوند. به علاوه با موچین مژه ها را برمی داشتند تا کاملا طبق مد پیش رفته باشند.

مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی

پوست سفید:انگلیس، قرن 17
در انگلیس برای سفید کردن پوست محصولی که با سرب و سرکه درست شده بود را استفاده می کردند. اما بعد از مدتی پوست زرد می شد. الیزابت اول یکی از طرفداران این محصول بود و به عنوان ماسک جوانی در دوران خود شناخته شده بود.

مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی

شبکه های وریدی:انگلیس، قرن 17
در انگلیس در قرن 17 زنان برای نشان دادن اصالت خود با مداد آبی روی گردن، سینه و بازوها خطوط رگ می کشیدند.

مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی

گاز گرفتن لب ها:دوره ویکتوریا
ملکه ویکتوریا استفاده از لوازم آرایشی را منع کرده بود. بنابراین زنان راه دیگری برای زیباسازی خود یافتند. آن ها به جای رژگونه و رژ لب گونه ها را نیشگون و لب ها را گاز می گرفتند.

مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی

آرسنیک برای زیبایی:قرن 19
در قرن 19 برای ایجاد چهره گلگون و چشم های براق آرسنیک می خوردند. و با وجود این که می دانستند این ماده عوارض جانبی دارد و باعث بزرگ شدن غذه تیروئید و گاهی مرگ می شود از آن استفاده می کردند.

مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی

لباس سبز:دوره ویکتوریا
در دوره ویکتوریا زنگ سبز در میان زنانی که تابع مد بودند شایع بود. برای تولید این رنگ از ترکیب آرسنیک و مس استفاده می کردند که این رنگ گاهی اوقات باعث مرگ صاحب لباس می شد. این رنگ با مخاط در ارتباط بوده و باعث التهاب می شد و به تدریج به زیر پوست نفوذ می کرد. آن ها دیوار خانه ها را هم رنگ می کردند و ساکنان خانه را با خطری مرگبار مواجه می کردند.

مدهای زیبایی

عجیب ترین مدهای زیبایی

خال صورت:اروپا، قرن 18
زمانی خال های مصنوعی برای زنان اروپایی اهمیت زیادی داشت و ابزاری برای جذابیت به حساب می آمد.
خال بالای لب نشان دهنده مجرد بودن است. خال روی گونه راست نشان دهنده متاهل بودن و خال روی گونه چپ نشان دهنده مطلقه بودن فرد است.

عجیب ترین مدهای زیبایی خانم ها در گذشته

عجیب ترین مدهای زیبایی خانم ها در گذشته
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
برگرفته از بدونیم -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 9 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف