نمناک سبک زندگیکودک آموزش اقتصادی بودن به کودکان با پول توجیبی
پول توجیبی ، مدیریت پول توجیبی
بهترین زمان برای آموزش مسائل اقتصادی به کودک، دوران کودکی است که از طریق مدیریت پول توجیبی و آموزش پس انداز کردن امکان پذیر است.

مدیریت پول توجیبی اولین درس اقتصادی کودکان

این روزها که اقتصاد نقش مهمی در زندگی همه افراد ایفا میکند ما هم باید مطابق زمان پیش برویم و فرزندانمان را برای روزهای آینده و زمان هایی دور تربیت کنیم . یکی از راههایی که میتوانیم اقتصادی بودن را به فرزندمان بیاموزیم همان دوران کودکی است که مبلغی را به عنوان پول توجیبی به او میدهیم. مدیریت پول توجیبی روشی درست برای آموزش اقتصادی بودن است.

در تمام دنیا مردم به فرزندان خود پول توجیبی می دهند. بعضی روزانه، برخی هفتگی و عده دیگر ماهانه به فرزند خود مبلغی می دهند.

کودک یا نوجوان باید پول خود را برای آن بازه زمانی تقسیم بندی کند تا با مشکل مواجه نشود. هستند والدینی که به فرزندان خود مبالغ نجومی می دهند و همچنین والدین دیگری هستند که مبلغ خاصی برای فرزند در نظر نمی گیرند. عملکرد هیچ کدام درست نیست. کار صحیح را والدینی انجام می دهند که مبالغی معقول به فرزند خود می دهند، اما فلسفه پول توجیبی چیست؟

توصیه هایی مفید درباره مدیریت پول توجیبی بچه ها

درس اقتصاد:پول توجیبی، نوعی درس اقتصاد در دوران نخست زندگی است. یک کودک دوست دارد برای خود اسباب بازی خاصی بخرد که به طورمعمول برای او نمی خرند. او یاد می گیرد اگر آن اسباب بازی خاص را می خواهد، باید پول توجیبی اش را پس انداز کند و یک سری خرج ها را فراموش کند تا به خواسته خود برسد. این بهترین کلاس درس برای اوست.

حقیقت دنیا: دلیل نمی شود اگر والدین بسیار ثروتمندند، مبلغی کلان به عنوان پول توجیبی بدهند یا هر از گاهی مخارج مختلف او را متقبل شوند. هر پدرومادری در هر شرایط اقتصادی باید مبلغی معقول به فرزندان خود بدهد تا او از همان دوران کودکی حقیقت زندگی را بشناسد. مبلغ پول توجیبی باید به نحوی باشد که فرزند با رعایت اقتصاد بتواند آن را مدیریت کند؛نه آن قدر زیاد که کار به ولنگاری برسد و نه آن قدر کم که بودونبودش فرق چندانی نداشته باشد.

پول توجیبی

مدیریت پول توجیبی را به کودکانتان بیاموزید

هفتگی یا ماهانه؟ برخی والدین به فرزند خود به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه پول می دهند، اما بهترین طریق آن ماهانه است. حقوق ماهانه است و مدیریت آن تا آخر ماه دانشی است که هرکس باید در سنین کم بیاموزد. پس بهتر است، والدین پول توجیبی فرزند را به صورت ماهانه بدهند.

پس انداز هدفمند:
بچه ها اگر بخواهند، می توانند خوراکی را از خانه به مدرسه ببرند و از بوفه چیزی نخرند. بجز خوراکی هم خرج خاص دیگری ندارند. پس والدین باید آنها را تشویق به جمع کردن پول توجیبی کنند تا بعدها بتوانند هر چه را که دلخواهشان می خواهد، بخرند. والدین برای تشویق بیشتر می توانند وعده کنند، اگر فرزند پولش را جمع کرد و قصد خرید داشت، به او کمک کنند و مابقی پول را بپردازند. این کار فرزند را تشویق به پول جمع کردن می کند.

پول یا وقت؟ برخی والدین تمام زمان خود را صرف کارکردن می کنند تا برای فرزندان رفاه به همراه بیاورند. موفق می شوند و می توانند نبود خود را با پول خرج کردن برای آنها پرکنند، اما آیا براستی پول زیاد جبران غیبت والدین را می کند؟ هرگز. والدین خوب به فرزندان خود مبالغ معقول پول توجیبی می دهند و درعوض، زمان بیشتری را صرف بودن در کنار فرزندان شان می کنند.

آموزش اقتصادی بودن به کودکان با پول توجیبی

آموزش اقتصادی بودن به کودکان با پول توجیبی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از روزنامه جام جم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف