نمناک سرگرمیگوناگون مراسم خاکسپاری عجیب در تبت + تصاویر
خاکسپاری ، خاکسپاری عجیب
رسم و رسوم عجیب و غریب تبت باعث شده راهبان صومعه دودکار تبت به جای کفن و دفن مرده هایشان را با یک مراسم جالب و عجیب خاکسپاری کنند که در ادامه مطلبی در این باره می خوانید.
بازدید : 19,865 نفر

مردم دنیا رسوم عجیبی در تدفین مرده ها دارند که هر کدام از باورهای مذهبی و تاریخ آن ها ریشه می گیرد که همه ساله شاهد مراسم های خاکسپاری عجیب و حیرت آور بوده هستیم تبت نیز از آن دسته کشورهایی است که ساکنان آم از آداب و رسوم شگفت انگیزی پیروی می کنند راهبان این کشور طبق رسوم نه تنها جسد عزیزانشان را در خاک دفن نمیکنند بلکه جنازه ها را در جلو کرکس ها انداخته تا گوشتشان را بخورند و سپس جمجمه ها را در بخشی از یک دیوار سراسری و بزرگ قرار می دهند تا برای همیشه مانگارشوند گفته میشود از این طریق جسم مرده ها به آسمان سپرده خواهد شد.
در بسیاری از مناطق که شیوه های دیگر کفن و دفن رایج است،به آب سپردن جسد نشانه رتبه پایین فرد از نظر اجتماعی تلقی می شود.در مناطق محدودی در جنوب و جنوب شرقی تبت هم بعضی ها مرده هایشان را در تابوت های چوبی می گذارند و بعد این تابوت های چوبی را در غارهای مرتفع یا در بالای درختان آویزان می کنند.
بیشتر مردم بام دنیا فکر می کنند جسد چیزی بیشتر از یک کشتی خالی نیست؛ یک کشتی که دیگر کسی نمی تواند سوارش بشود. بنابراین باید به طبیعت- یعنی همان جایی که از آن آمده است- برگردد. به همین دلیل درگذشته خیلی ها مرده هایشان را به آسمان می سپردند. برای آنها این کار نشانه بی پایان بودن زندگی و پوچی مرگ بود. خیلی ها دلیل این مسأله را سرزمین های پوشیده از برف و یخ فلات تبت می دانند؛ یعنی زمانی که به هیچ طریقی نمی شود جسد را سوزاند و از بین برد، باید رهایش کرد تا خورده شود. پس چه بهتر که برای خورده شدن در یک مکان بلند نزدیک آسمان قرار بگیرد تا روح هم به دنبالش راه آسمان را در پیش بگیرد.

آنها برای این کار لاشخورها و حیوانات مردار خوار را انتخاب کرده اند. در آنجا روی یک تخته سنگ مخصوص آن را تکه تکه می کنند. بعد گوشتش را به کرکس ها می دهند که از نظر آنها تجسمی از فرشتگان است. گاهی هم جسد را رها می کنند تا لاشخورها خودشان آن را تمیز کنند. بعد استخوان هایش را جمع می کنند و با خودشان به پایین می آورند و سپس جمجمه ها را در بخشی از یک دیوار سراسری و بزرگ قرار می دهند تا برای همیشه مانگارشوند گفته میشود از این طریق جسم مرده ها به آسمان سپرده خواهد شد.

مراسم خاکسپاری عجیب

مراسم خاکسپاری عجیب

مراسم خاکسپاری عجیب

مراسم خاکسپاری عجیب

مراسم خاکسپاری عجیب

مراسم خاکسپاری عجیب در تبت + تصاویر

مراسم خاکسپاری عجیب در تبت + تصاویر
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 65
برگرفته از عصر ایران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 47 18
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف