نمناک اخبارجامعه مراسم دعای عرفه 95 کجا بریم؟
دعای عرفه ، دعای عرفه چیست
مراسم پرفیض دعای عرفه امروز نهم ذی الحجه بعد از نماز عصر در سراسر کشور برپا می شود.
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1395

برای مراسم دعای عرفه کجا برویم

دعای عرفه عنوان دعایی است منسوب به حسین بن علی، پیشوای شیعیان، با حجمی حدود 3200 کلمه که با اختلافاتی جزئی در کتب مختلف نقل شده، و مضمونش اعتراف به جایگاه خدا و اقرار به جایگاه انسان در هستی، و نیز حمد و سپاس برای نعمتهای فراوان خداوند بر انسان، یادآوری مشکلات و تب و تابهایی که شخص در عمر خویش از بدو آفرینش تا کنون پشت سر نهاده، و کوشش برای جلب رحمت الهی، و طلب آرامش و عافیت از وی، همچون مهم ترین خواستهٔ انسان است.

دعای عرفه حاوی اصلی ذکر شده در همهٔ تحریرها، و ذیلی مذکور در برخی تحریرهای دعا در حدود 800 کلمه است. گفته شده است که حسین بن علی این دعا را در روز عرفه و در صحرای عرفات و در کنار همراهانش در بیرون خیمه ها خوانده است. این دعای نسبتاً طولانی از اعمال مهم شیعیان در روز عرفه است که پس از نماز ظهر و عصر تا غروب خوانده می شود. بر پایهٔ آنچه در اول برخی نسخ های دعا ذکر شده، این دعا توسط بشر و بشیر فرزندان «غالب اسدی» نقل شده است.

فهرستی از اماکن مذهبی و هیأت هایی را که مراسم پرفیض دعای عرفه در آن برگزار می شود، همراه با معرفی سخنران، مداح و نشانی در ادامه گزارش مشاهده می کنید.
 دعای عرفه

دعای عرفه منسوب به امام حسین (ع) است

محل برگزاری دعای عرفه :

مصلی امام خمینی(ره) تهران
مراسم دعای عرفه و نکوداشت شهدای فاجعه منا
یکشنبه 21 شهریور از ساعت 15:30
سخنرانان:حجت الاسلام قاضی عسگر و حجت الاسلام شهیدی
قرائت دعای عرفه:حاج میثم مطیعی
 
آستان مقدس امامزاده صالح(ع)
مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه به یاد شهدای مِنا
مداح:حاج محمدرضا طاهری
یکشنبه ٢١ شهریور ماه از ساعت ١٤:٣٠
میدان تجریش، آستان مقدس امامزاده صالح علیه السلام
 
حرم مطهر امام رضا(ع)
ویژه برنامه روز عرفه از ساعت 15:30 تا 18:30 با مرکزیت صحن جامع رضوی در حرم مطهر برگزار می شود. حجت الاسلام و المسلمین جعفر اسلامی فر در این برنامه دعای عرفه را قرائت می کند و صوت این برنامه به صورت سراسری در همه اماکن متبرکه پخش خواهد شد.
 
حسینیه شهدای بسیج
مراسم پرفیض دعای عرفه روز یکشنبه 21/6/95 از ساعت 14:30 با نوای حاج محمد فراهانی ریاست سازمان بسیج مداحان کشور در حسینیه شهدای بسیج واقع در بزرگراه بسیج خیابان شهید رحیمی حسینیه شهدای بسیج برگزار می شود.
 
حسینیه صنف لباس فروشان
مراسم قرائت دعای روز عرفه، روز یکشنبه مورخ 1395/6/21 مصادف با روز نهم ذی الحجه و روز شهادت حضرت مسلم بن عقیل(علیه السلام) از ساعت 3بعدازظهر با مداحی و مناجات حاج منصور ارضی و دیگر مداحان اهل بیت (علیهم السلام) در حسینیه صنف لباس فروشان واقع در خیابان سعدی جنوبی حسینیه صنف لباس فروشان برگزار می شود.
 
مسجد دانشگاه تهران
مراسم پرفیض و معنوی دعای عرفه در مسجد دانشگاه تهران برگزار می شود.
زمان:یکشنبه 21 شهریور ماه 1395 مصادف با 9 ذی الحجه از ساعت 14
سخنران:حجت الاسلام و المسلمین حاج علیرضا رجالی تهرانی
ورود از ساعت 12 از درب های خیابان قدس و خیابان 16 آذر دانشگاه تهران برای عموم آزاد است.
 
آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
قرائت دعای عرفه روز یکشنبه 21 شهریورماه در مصلای بزرگ ری، از ساعت 14 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری ممتاز محمد برخورداری آغاز و در ادامه ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام مجتبی باقری به مرثیه سرائی و قرائت دعای عرفه، خواهند پرداخت.

حسینیه آیت الله حق شناس
قرائت حدیث:حاج غلامعلی سماواتی
قرائت دعای عرفه:حاج مهدی سماواتی
مکان:میدان شهدا، خیابان مجاهدین اسلام، بن بست هدایت، حسینیه آیت الله حق شناس
زمان:یکشنبه 21 شهریور 95 از ساعت 15 و 30 دقیقه
حرم حضرت معصومه(س)
قرائت دعای عرفه ظهر روز یکشنبه، از ساعت 15 با قرائت آیاتی از کلام الله مجید، سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی و مداحی حاج سید مهدی میرداماد در حرم کریمه اهل بیت(س) برگزار می شود.
 
مراسم دعای روز عرفه با نوای حاج سعید حدادیان روز یکشنبه از ساعت 14:30 به نشانی خیابان آزادی، بعد از پل یادگار امام(ره)، مهدیه امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار می شود.
 
مسجد مقدس جمکران
مراسم دعای عرفه در مسجد مقدس جمکران همزمان با سخنرانی حجت الاسلام شهیدی در مورد مضامین دعای عرفه به مدت 15 دقیقه آغاز می شود. پس از سخنرانی، مراسم با قرائت دعای پر فیض عرفه، توسط حجت الاسلام شهیدی ادامه می یابد.
این مراسم راس ساعت 15 و با حضور مردم مومن و خداجوی ایران اسلامی برگزار در شبستان امام علی علیه السلام ویژه برادران و شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران ویژه خواهران آغاز خواهد شد.
 
هیئت عبدالله بن الحسن(ع)
مراسم دعای روز عرفه از ساعت 14:30با سخنرانی حجت الاسلام سیدجلال موسویان و مناجات خوانی کربلایی حنیف طاهری به نشانی خیابان دولت، بین دیباجی و چهارراه قنات کوچه حسینیه حسینیه علی و زهرا علیهماالسلام برگزار می شود.
 
مصلی قم مقدس
مراسم دعای عرفه با نوای حجت الاسلام حاج احمد پناهیان از ساعت 14:30 در مصلای مقدس شهر قم برگزار میشود
 
حسینیه هدایت
مراسم دعای عرفه با نوای روح بخش حضرت استاد انصاریان در روز یکشنبه در حسینیه هدایت تهران واقع در میدان قیام برگزار می شود.
این مراسم معنوی، از ساعت 14 با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز و با زیارت حضرت سید الشهدا علیه السلام، و نیز بیان احکام توسط حجت الاسلام والمسلمین وحیدپور، و مرثیه سرایی مداح اهل بیت حاج علی مهدوی نژاد ادامه خواهد یافت. سپس دعای عرفه توسط استاد حسین انصاریان از ساعت 16 قرائت خواهد شد.
 
امامزاده زید بن علی(ع) خرم آباد
مراسم معنوی دعای عرفه عصر یکشنبه مورخ 21 شهریور 95 راس ساعت 00:15 در حرم مطهر امامزاده زید بن علی(ع) خرم آباد برگزار می شود.

امامزاده میراحمد تنگستان بوشهر
مراسم معنوی دعای عرفه امسال همنوابا ارواح مطهرامام شهداء ، شهدای مظلوم منا وشهدای مدافع حرم وجنگ تحمیلی روز یک شنبه ساعت 17:30 برگزار می شود .

آستان مقدس امامزادگان عبدالله و زید(ع)
مراسم قرائت دعای عرفه روز یکشنبه 21 شهریورماه از ساعت 14 در جوار آستان مقدس امامزادگان عبدالله و زید (ع) واقع در انتهای اتوبان یادگار امام جنوب تقاطع سی متری جی برگزار خواهد شد.

آستان مقدس امام زاده زید(ع)
مراسم دعای عرفه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ وحید مراد زاده و مداحی حاج مهدی ارضی و قرائت زیارت امام حسین (ع) با مداحی حاج محمدرضا لشکری برگزار می شود. گفتنی این مراسم روز یکشنبه 21 شهریورماه از ساعت 15 در جوار آستان مقدس امام زاده زید (ع) برگزار خواهد شد.

آستان مقدس امام زادگان پنج تن(ع)

مراسم قرائت دعای پر فیض عرفه یکشنبه 21 شهریورماه در آستان مقدس امام زادگان پنج تن (ع) برگزار می شود. بنا براین گزارش مراسم دعای عرفه و بزرگداشت شهدای مظلوم منا با قرائت حاج ناصر آئینی برگزار می شود.

مراسم دعای عرفه 95 کجا بریم؟

مراسم دعای عرفه 95 کجا بریم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف