نمناک سرگرمیگوناگون مراسم مصلوب شدن مسیحیان + تصاویر
مصلوب ، مراسم مصلوب شدن
تصاویری از مراسم خرافی مصلوب کردن مسیحیان که در این مراسم شماری از مسیحیان کاتولیک برای گرامیداشت مصلوب شدن عیسی مسیح با میخ هایی به طول بیش از ۷ سانتی متر خود را به صلیب می کشند.

همۀ کشورها بنابه سنت های دیرینۀ خود رسم و رسوماتی را که از دیرباز برایشان ماندگار شده است طی مراسمی به جا می آورند تا بتوانند به نوعی با طلب بخشش گناهانشان خود را در رنج ها و مشقت های بزرگان خود سهیم کنند مراسم مصلوب کردن مسیحیان یکی از همان مراسم هایی می باشد که در آن شماری از مسیحیان با کوفتن میخ 7 سانتی بر دست و پا و مصلوب شدن به یاد مسیح (ع) خود را به صلیب کشیده، برخی به خود تازیانه می زنند و خودزنی و ریاضت کشیدن را به عنوان راهی برای دادن کفاره گناهانشان برمی گزینند.

مصلوب شدن مسیحیان

این مراسم که هر ساله در روز "جمعه نیک" برگزار می شود و هزاران نفر را به تماشا می کشاند، با انتقاد شدید کلیسای کاتولیک روبرو شده است. فرانسیس لوکاس، یکی از اسقف های کلیسای کاتولیک در فیلیپین، ضمن نکوهش این مراسم گفت:«به صلیب کشیده شدن تبدیل به یک
سرگرمی شده است. این آیین برای معروف شدن یا ثروتمند شدن در نظر گرفته نشده است.»

مصلوب شدن مسیحیان

ژوزه پالما، رئیس کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین، از مردم این کشور خواسته است تا در هفته مقدس به جای شرکت در چنین مراسمی، به نیایش روی آورند و در آیین های مذهبی ای که در کلیسا برگزار می شود، حضور یابند.
مصلوب شدن، روشی برای "شکر به درگاه خدا" ویلفردو سالوادور ، ماهیگیر 57 ساله، یکی از این افراد است که از هفت سال پیش تا کنون در این مراسم شرکت داشته و درد فرو رفتن میخ هایی به طول 7.5 سانتی متر را در کف دست هایش به جان خریده است.

او دلیلش برای مصلوب شدن را "سپاس از خداوند" به دلیل لطفی که در حقش داشته، عنوان می کند. روبن انایه، نقاش 52 ساله، امسال برای بیست و ششمین بار به صلیب کشیده می شود. او در سال 1986 به هنگام کار از بلندی به زمین سقوط می کند، اما از این سانحه جان سالم به در می برد. از آن زمان تا کنون روبن اعتقاد دارد که بایستی از این طریق به درگاه خداوند شکر کند.

مصلوب شدن مسیحیان

مصلوب شدن مسیحیان

مراسم مصلوب شدن در شهرهای شمالی فیلیپین به اجرا در می آید و بر اساس گزارش ها امسال نیز انتظار می رود که نزدیک به 51 هزار نفر به تماشای این آیین خونین بروند. در همین حال وزارت بهداشت فیلیپین نیز خواستار توقف اجرای چنین آیینی شده است. پزشکان به کسانی که خود را به صلیب می کشند، هشدار داده اند که فرو رفتن میخ در کف دستان یا پاهایشان می تواند باعث آسیب وارد آمدن به استخوان ها و اعصاب شود که در نهایت فلج شدن انگشتان را به همراه خواهد داشت.

مصلوب شدن مسیحیان

مصلوب شدن مسیحیان

مصلوب شدن مسیحیان

مصلوب شدن مسیحیان

ابتلا به بیماری کزاز یا دیگر عفونت های مهلک از دیگر مواردی است که پزشکان از آنها به عنوان پیامدهای احتمالی مصلوب شدن نام می برند. نزدیک به 81 درصد جمعیت 94 میلیون نفری فیلیپین کاتولیک هستند و هر ساله دست کم 24 نفر در این مراسم به صلیب کشیده می شوند. جمعه نیک یکی از روزهای مهم در دین مسیحیت شمرده می شود. روز شنبه پس از جمعه نیک، شنبه مقدس و روز یکشنبه، به عنوان روز عید پاک نامگذاری شده است.

مراسم مصلوب شدن مسیحیان + تصاویر

مراسم مصلوب شدن مسیحیان + تصاویر
:
امتیاز : 2.6 تعداد رای : 19
برگرفته از مشرق نیوز ، شفاف - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف