نمناک سبک زندگیخانه داری گیاهان پژمرده را دوباره سرحال و شاداب کنید
گیاهان پژمرده ، گیاهان آپارتمانی
یکی از دغدغه های همیشگی صاحبان گل و گیاه در منزل، از دست رفتن نشاط و زیبایی گیاهانشان است. شما میتوانید با این روش ها گیاهان پژمرده را سرحال کنید.

به داد گیاهان پژمرده برسید

گاهی اوقات گیاهی که کاملا سالم و طبیعی به نظر میرسد ممکن است به صورت ناگهانی ظرف چند روز پژمرده شده و بمیرد در حالی که هیچ نشانه ای از وجود مشکل در برگها و ساقه گیاه مشاهده نکرده اید.

هیچ چیز برای شما مانند گیاهان در اطراف خانه لذت بخش نیست. اما به همان اندازه از دیدن پژمرده شدن آن ها ناراحت می شوید. قبل از ناامید شدن از گلدانتان این راه ها را امتحان کنید.

تعویض گلدان گیاهان پژمرده

گیاهان پژمرده

روش تعویض گلدان

گیاه خود را به یک گلدان با خاک تازه منتقل کنید. فقط گلدان جدید باید کمی از قبلی بزرگ تر باشد. این فضا به ریشه های گیاه فضای کافی برای رشد را می دهد. 

غذا رسانی بهتر به گیاهان پژمرده

گیاهان پژمرده

گیاهتان پژمرده شده؟

گیاهان نیز به غذا نیاز دارند، بنابراین جایگزینی خاک قدیمی با یک خاک جدید و با کیفیت تفاوت بزرگی ایجاد خواهد کرد. بر اساس راهنمای پیشنهادی روی بسته ی غذایی گیاه به آن غذا رسانی کنید. همچنین شاید تمایل داشته باشید از کود نیز استفاده کنید، تنها مراقب باشید بیش ازحد نیاز گیاه غذا رسانی نداشته باشید. 

گیاهان پژمرده را به تدریج مقابل نور خورشید ببرید

گیاهان پژمرده

نور خورشید برای گیاهان پژمرده

باوجودی که نور خورشید برای گیاه خوب است اما نباید یک دفعه گیاه خود را مقابل نور و گرمای شدید خورشید قرار دهید، این کار عوارض بدی برای گیاهتان خواهد داشت. تنها نور صد در صد غیرمستقیم خورشید تا زمانی که اوضاع گیاه بهتر شود کافی است.

به گیاهان پژمرده بیش ازحد آب ندهید

گیاهان پژمرده

آب موردنیاز گیاه

رایج ترین اشتباه افراد این است که نمی دانند زمان خواب گیاه آن ها چه وقتی است، بنابراین همیشه به آن آب می دهند. با رسیدن فصل جدید در مورد اتفاقی که برای گیاه شما در آن فصل می افتد تحقیق کنید تا مطمئن شوید تصادفاً گیاه موردعلاقه ی خود را با آب زیاد خراب نخواهید کرد. 

آفات گیاهان پژمرده را از بین ببرید

گیاهان پژمرده

علت ضعیف شدن گیاهان

اگر برگ یا ساقه ی گیاه شما ضعیف یا خال دار دیده می شود شاید مقصر آفت ها باشند. به آرامی محلول آب و صابون را روی برگ ها بکشید تا از شر این موجودات راحت شوید. 

برای گیاهان پژمرده گلخانه را امتحان کنید

گیاهان پژمرده

گیاهان در گلخانه

برخی گیاهان در آپارتمان نیاز به محیط مرطوب دارند که مسلماً شما این محیط را برای خانه ی خود دوست ندارید. برای ساخت یک محیط گلخانه ای برای گیاه خود یک کیسه ی پلاستیکی کوچک روی آن بکشید. برای چهار تا پنج روز بگذارید در این فضا گیاهتان بماند تا محیط لازم برای رشد دوباره ی گیاه آماده باشد.

 

 

گیاهان پژمرده را دوباره سرحال و شاداب کنید

گیاهان پژمرده را دوباره سرحال و شاداب کنید
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 41
برگرفته از 5040 -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 37 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف