نبرد بین مربیان پر افتخار فصل جدید لیگ برتر جزیره

تاریخ انتشار : 29 تیر 1395کد مطلب : 33794زمان مطالعه : 6 دقیقه
فوتبال انگلیس از شنبه شب هفته آینده به راه می افتد و بین مربیان نیمکت نشین لیگ برتر جزیره جدال دیدنی و جذابی خواهیم داشت.

رقابت مربیان فصل جدید لیگ جزیره

با آمدن ژوزه مورینیو به منچستریونایتد، جدال مربیان لیگ برتر در فصل آینده فوق العاده دیدنی خواهد بود.

پپ گواردیولا، آنتونیو کونته، یورگن کلوپ و مورینیو از دسته مربیانی بودند که در خارج از انگلستان، از بهترین ها محسوب می شدند. به این لیست آرسن ونگر، پوچتینو و رانیری را نیز اضافه کنید. مربیانی که توانایی های خود را در فصول قبلی به کرات به منحصه ظهور کشانیده اند. بدون شک، یکی از جذاب ترین فصول فوتبال در هزاره جدید، حداقل روی نیمکت تیم ها را امسال شاهد خواهیم بود و به نظر می رسد حداقل یکی از این مربیان بزرگ، ناکام فصل فوتبال لیگ برتر لقب بگیرد.


تمام 7 تیم مدعی، برای گرفتن سهمیه های اروپایی می جنگند. البته چلسی، لیورپول و منچستر یونایتد قصد دارند تا به سهمیه لیگ قهرمانان فوتبال جزیده برگردند و غیبت این فصل خود را جبران کنند. اما به هرحال، در مجموع تنها شش سهمیه برای لیگ قهرمانان و لیگ اروپا وجود دارد و قاعدتا یکی از این مربیان حتی در کسب سهیمه نیز ناکام خواهد بود.

برای کونته ومورینیو، قرار نگرفتن در بین چهار تیم بالای جدول هرگز نمی تواند قابل قبول باشد و در صورت بروز این اتفاق، قطعا پیامدهای ناگواری گریبان این دو مربی بزرگ فوتبال جهان را خواهد گرفت. عملکرد مورینیو در آخرین فصل حضورش در لیگ برتر و قرار گرفتن بر مسند چلسی قابل قبول نبود و طرفداران شیاظین سرخ، انتظار جبران فصول گذشته را از مورینیو دارند.

منچستریونایتد در مرحله گذار قرار دارد و آنها هرگز نتوانستند بعد از بازنشستگی فرگوسن و تعدادی از بازیکنان بزرگ خود، افتخارات سال های نه چندان دور خود را تکرار کنند.

کلوپ نیز شرایط نسبتا مشابهی دارد و هوادارن متعصب آنفیلد از او انتظار دارند تا لیورپول را به روزهای خوب گذشته برگرداند. البته خود آنها هم می دانند که با توجه به شرایط لیورپول، حضور در اروپا نیز مبارزه سختی را می طلبد.

در مقایسه با منچستر یونایتد، به نظر می رسد پروژه کلوپ کمی طولانی تر باشد و احتمالا هدف کلوپ بیشتر معطوف به سرمایه گذاری در آینده شده است. همانند دوران حضور در ماینتس و دورتموند، موفقیت اهداف کلوپ کمی زمان بر است و صبر و حوصله زیادی را می طلبد. اما به هر ترتیب، دادن زمان به چنین برنامه ریزی بلندمدتی نیازمند بروز نشانه هایی از پیشرفت در شکل بازی لیورپول این فصل می باشد. البته به نظر می رسد اگر کلوپ و رانیری موفق شوند سهمیه لیگ اروپا هم کسب کنند، از گزند انتقادات رسانه های برتانیایی در امان خواهند بود.

تا به حال، فصل نقل و انتقالات برای منچستر یونایتد خوب پیش رفته است. آنها تا به حال توانسته اند ستارگان بزرگی مثل زلاتان و هنریک میختارین را به جمع بازیکنان خود اضافه کنند. اخبار حاکی از آن است که مدیران متمول این تیم، ابایی که از خرید بازیکنان گران قیمت ندارند. اریک بیلی، دیگر بازیکنی بود که از ویارئال به این تیم اضافه شد و مهم ترازهمه، اخبار زیادی مبنی بر نهایی شدن انتقال پل پوگبا، ستاره فرانسوی یوونتوس با شیاطین سرخ به گوش می رسد. اگر این انتقال اتفاق بیفتد، احتمالا شاهد گران ترین انتقال تاریخ فوتبال خواهیم بود. بی شک بزرگترین هدف مورینیو، بازگشت منچستر به اضلاع مربع قدرت در لیگ جزیره خواهد بود.
 
مربیان لیگ جزیره

خوزه مورینیو جزو مربیان لیگ جزیره


در آنسوی شهر منچستر، می توان بهترین خرید منچستر سیتی را حضور پپ گواردیولا، سرمربی پر افتخار اسپانیایی در این تیم دانست. سیتیزن ها با گواردیولا، سودای قهرمانی در اروپا را در سر می پرورانند.

شکست در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان سال قبل گرچه ناراحت کننده بود، اما احتمالا پایان نسبتا خوبی را برای مانول پلگرینی بر جای گذاشته است. البته نتایج نه چندان خوب این تیم در لیگ برتر تحت تاثیر لیگ قهرمانان نیز قرار گرفت. باید اضافه کرد مصدومیت های پیاپی بازیکنان بزرگ، یکی از بارزترین مشکلات سرمربی شیلیایی بود.

هدف از استخدام پپ گواردیولا، بی شک قرار گرفتن من سیتی در بین تیم های مدعی انگلستان و درخشش مستمر در لیگ قهرمانان اروپا می باشد. گواردیولا موفقیت های زیادی را در بایرن و بارسلونا کسب کرد اما بدون شک با توجه به شرایط منچسترسیتی و لیگ برتر، او بزرگ ترین چالش دوران مربیگری خود را سپری خواهد کرد. دیگر ستاره ای مثل ژابی آلونسو در میانه میدان حضور ندارد تا همه نقاط زمین را پوشش بدهد. عدم حضور ستارگانی مثل مسی یا لواندوفسکی، بدون شک روزهای سختی را برای سرمربی جوان اسپانیایی، در هوای بارانی انگلستان رقم خواهد زد.
 
مربیان لیگ جزیره

مربیان فصل جدید لیگ جزیره


در صورتی که گواردیولا موفق به بردن یکی از جام های پیش رو نشود، ممکن است او در معرض از دست دادن موقعیتش قرار بگرد. اتفاقی که در دوران مربیگری پپ بی سابقه می باشد.

در لندن، انتظارات بسیار زیادی از تیم های این شهر وجود دارد و سرمربیان آنها، فصل دشواری را پیش رو خواهند داشت. سال گذشته، پوچتینو فصلی رویایی را پشت سر گذاشت و گرچه آنها نتوانستند در کورس قهرمانی با لستر سیتی پیروز شوند، اما موفق شدند نظر کارشناسان لیگ جزیره را به خود جلب کنند. حالا تیمی که مائورو در اختیار دارد، سرشار از بازیکنان جوان و با استعداد است که تاتنهامی ها امیدوارند بتوانند آنها را از گزند فصل نقل و انتقالات در امان نگه دارند.
 
مربیان فصل جدید لیگ جزیره

جدال مربیان فصل جدید لیگ جزیره


رقیب سنتی تاتنهام، آرسنالی ها به حضور در لیگ قهرمانان اروپا عادت کرده اند اما هواداران این تیم بی صبرانه در انتظار یک نمایش دلپذیراز آنها در میادین بزرگ هستند. مدت هاست نشانه ای از پیشرفتی بزرگ در این تیم دیده نمی شود و سال های زیادی از کسب آخرین افتخار بزرگ آنها نیز می گذرد. سرمربی مسن و فرانسوی آرسنال، باید کمی زودتر شرایط موجود در تیمش را تغییر دهد وگرنه جابه جایی سرمربی توپچی ها، خیلی هم دور از دسترس نیست.
مربیان فصل جدید لیگ جزیره

برترین مربیان فصل جدید لیگ جزیره


در سمت دیگر پایتخت انگلستان، سران چلسی موفق شدند تا آنتونیو کونته، سرمربی 46 ساله و سابق تیم ملی ایتالیا را به نیمکت خود اضافه کنند. عملکرد کونته در سال های اخیر موید آن است که هواداران آبی های لندن می توانند امیدوار باشند تا این تیم به روزهای خوب گذشته خود بازگردد. کونته دارای سابقه خوبی در زمینه ملی و باشگاهی می باشد و نکته امیدوار کننده است است که او سابقه بازگرداندن یوونتوس به جمع بزرگان اروپا را در کارنامه خود می بیند.

انتظار موفقیت از سوی هواداران چلسی، توقع خیلی بالایی به شمار نمی آید و به نظر می رسد این فصل آنتونیو کونته در مقابل چالش بسیار بزرگی قرار گرفته است.
 مربیان لیگ جزیره

نبرد بین مربیان لیگ جزیره


لسترسیتی، مدافع عنوان قهرمانی لیگ جزیره، بعد از آنکه موفق شد در فصل قبل اتفاقی غیر قابل باوری را رقم بزند و در میان تیم های پر ستاره لیگ برتر، عنوان قهرمانی را به دست بیاورد، حالا با خطر از دست دادن تعدادی از ستارگان و عوامل قهرمانی خود مواجه شده است. تا امروز، کانته، هافبک جنگنده این تیم به چلسی پیوسته است و بسیاری از رسانه ها خبر از انتقال ریاض محرز به تیم های بزرگ اروپا را مخابره می کنند.

جیمی واردی نیز قبل از مسابقات یورو در آستانه پیوستن به آرسنال قرار داشت اما احتمالا در این تیم ماندنی خواهد داشت. رانیه ری تمام هدف خود را بر پایه راضی کردن ارکان قهرمانی فصل قبل گذاشته است اما حتی با ماندن همه آنها هم لسترسیتی کار بسیار سختی برای تکرار عنوان قهرمانی خود خواهد داشت. تا به حال فقط منچستر یونایتد و چلسی در مقاطعی قادر به دفاع از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر بوده اند و این مصداق که "دفاع از عنوان قهرمانی از رسیدن به قهرمانی سخت تر است" در انگلستان عینیت پیدا می کند.
 
مربیان لیگ جزیره

مربیان لیگ برتر جزیره


به هر ترتیب، با شروع لیگ برتر، احتمالا عملکرد بسیاری از مربیان بزرگ مورد ستایش قرار خواهد گرفت والبته قاعدتا تعدادی از آنها هم از در تیررس منتقدان فوتبال انگلستان قرار خواهند داشت. نه تنها کسب عنوان، بلکه دیدارهای روبرو هم می تواند جذابیت های زیادی را به فوتبالدوستان هدیه بدهد. زمان زیادی تا شروع لیگ برتر باقی نمانده است و به زودی زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد.
 

نبرد بین مربیان پر افتخار فصل جدید لیگ برتر جزیره

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از ورزش سه -/ح
نظرات
وبگردی