نمناک اخبارجامعه ماجرای مرد قوی هیکل جلوی بانکهای آبادان چه بود؟
مرد قوی هیکل ، سرقت از کارتهای بانکی
مرد قوی هیکل با روشی فریب کارارنه طعمه هایش را جلوی عابر بانک شناسایی و در یک اقدام سریع نقشه ی خود را عملی می کرد.
تاریخ انتشار : 5 دی 1395

روش سرقت مرد قوی هیکل جلوی بانک های آبادان 

چندی پیش ماموران پلیس آبادان در جریان فریبکاری سارق حرفه ای در جلوی عابربانک ها قرار گرفتند و تیم ویژه ای به دستور سرهنگ محسن تقی زاده فرمانده انتظامی شهر آبادان وارد عمل شدند.

 ماموران دایره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی آبادان در تحقیقات ابتدایی به سراغ 17 طعمه سارق حرفه ای رفته و پی بردند جوان قوی هیکلی با رفتن جلوی عابربانک ها طعمه هایش را شناسایی کرده و نقشه اش را به اجرا رسانده است.

کارآگاهان در ادامه پی بردند که سارق قوی هیکل به بهانه اینکه همسرش در شهر دیگری است و باید برای او پول واریز کند ولی چون داخل کارتش پولی ندارد از طعمه هایش خواسته تا با پرداخت پول به صورت نقدی، طعمه هایش پول را به حساب زن جوان واریز کند اما سارق جوان پس از پرداخت پول وقتی کار انتقال پول را انجام داده باتوجه به در اختیار داشتن رمز کارت طعمه هایش در فرصتی مناسب اقدام به جابجا کردن کارت های بانکی کرده است.

بدین ترتیب ماموران به بررسی دوربین های مداربسته بانک ها پرداخته و تصویر سارق حرفه ای به دست آمد و در تحقیقات مشخص شد که این دزد قوی هیکل تازه کار است.

کارآگاهان در گام بعدی با کاوش های فنی و پلیسی موفق به شناسایی سارق قوی هیکل به نام جلال 38 ساله شدند.

ماموران در این مرحله پی بردند که جلال به خاطر اعتیادش به هروئین خانواده اش او را ترک کرده اند و وی به تنهایی در خانه ای در منطقه سده آبادان زندگی می کند.

همین کافی بود تا ماموران صبح سه شنبه 30 آذر ماه در نقش فروشنده مواد مخدر با جلال قراری سوری گذاشتند اما سارق قوی هیکل وقتی پای در محل قرار گذاشت متوجه حضور ماموران در محل شد و تصمیم به فرار گرفت.

جلال در زمان فرار با خودروی پرایدی تصادف کرد و به مسیرش ادامه داد که ماموران با استفاده از قانون به کارگیری اسلحه اقدام به تیراندازی به سمت خودروی جلال کردند که پس از شلیک به 4 چرخ خودرو موفق به دستگیری جلال شدند.

جلال 38 ساله به ماموران گفت:چند سال است که به هروئین اعتیاد دارم و به همین خاطر خانواده ام مرا از خانه بیرون کردند و چون برای تامین هزینه های زندگی و اعتیادم نیاز به پول داشتم سناریوی سرقت را طراحی کردم.

مرد قوی هیکل

سرقت های حرفه ای مرد قوی هیکل برای تامین مواد مخدر

ترفند مرد قوی هیکل برای فریب و سرقت افراد کم سن و سال

وی افزود:به جلوی دستگاه های عابربانک ها می رفتم و با شناسایی افراد کم سن به آنها نزدیک می شدم و به بهانه اینکه باید برای همسرم پول واریز کنم ولی حسابم خالی و پول نقد دارم از طعمه هایم می خواستم که از حسابشان پول انتقال بدهم و پول را به حساب دستی به آنها پرداخت کنم.

جلال گفت:پس از انتقال پول دکمه خروج را می زدم و کارت را در یک چشم بهم زدن کارت بانکی را با کارت مشابه ای دیگر جابجا می کردم و به سرعت از محل دور می شدم.

وی ادامه داد:با در اختیار داشتن رمز کارت بانکی در فرصتی دیگر پول بیشتری برداشت می کردم و چون تازه کار بودم فکر نمی کردم دستگیر شوم.

در ادامه تحقیقات 17 طمعه جلال با حضور در پلیس آگاهی آبادان موفق به شناسایی دزد کارت بانکی شان شدند.

بنا به این گزارش، بازپرس پرونده پس از تحقیقات ابتدایی جلال را روانه زندان کرد و تجسس های ویژه در این پرونده ادامه دارد. 

ماجرای مرد قوی هیکل جلوی بانکهای آبادان چه بود؟

ماجرای مرد قوی هیکل جلوی بانکهای آبادان چه بود؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از رکنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف