نمناک سبک زندگیموفقیت داستان مرد میلیونرکه با پسرش در توالت می خوابید + عکس
مرد میلیونر ، زندگینامه افراد موفق
کریس گاردنر مرد میلیونری است که در مقابل سختی های روزگار سر خم نکرد و توانست جزو افراد موفق دنیا شود و ثروت زیادی به دست آورد.

زندگینامه کریس گاردنر مرد میلیونر

در این بخش از زندگینامه افراد موفق، به یکی از پر انگیزاننده ترین افراد که هیچ گاه سر در مقابل سختی های روزگار خم نکرد خواهیم پرداخت. کسی که توانست با غلبه بر مشکلات و سختی ها، موفقیت و خوشبختی را برای خود و پسرش فراهم آورد. کریس گاردنر مرد میلیونر امروز، متولد شهر میلواکی ایالت ویسکنسون آمریکاست. دوران کودکی کریس گاردنر مملو از فقر، نزاع خانوادگی، اعتیاد به الکل، سوءاستفاده های جنسی بود و زندگی وی در خانواده ای بی سواد آغاز گردید.

وقتی کریس گاردنر و پسر کوچکش کف توالت عمومی می خوابیدند٬ او هرگز تصور نمی کرد که روزی داستان زندگی او فیلم هالیوود شود.

اوایل دهه 1980 بود که آقای گاردنر٬ مردی 27 ساله٬ و کریس٬ پسر خردسالش در سانفرانسیسکو آمریکا بی خانمان شدند.
او که در یک شرکت کارگزاری سهام کارآموزی می کرد٬ آنقدر پول نمی گرفت که بتواند پول پیش اجاره یک آپارتمان را فراهم کند. از همسرش جدا شده بود و چاره ای نداشت جز این که با کریس٬ هرجا دستش می رسید٬ بخوابد؛ توالت عمومی ایستگاه قطار٬ پارک٬ جلوی در کلیسا٬ و زیر میز کار خود وقتی همکاران ساختمان را ترک کرده بودند.
معمولا در نوانخانه ها غذا می خوردند. دستمزد ناچیزش خرج مهدکودک پسرش می شد تا بتواند روزها کار کند.

 

مرد میلیونر

کریس گاردنر برای کار فروش سهام ساخته شده بود


با همه این فلاکت٬ کارش خوب بود. انگار برای کار فروش سهام ساخته شده باشد. در پایان دوره کارآموزی٬ شرکت دین ویتر رینولدز او را استخدام کرد.
زندگی و کارش از این رو به آن رو شد. خانه ای اجاره کرد و سال 1987 توانست شرکت سرمایه گذاری خودش را تاسیس کند:گاردنر ریچ.


هالیوود صدا می زند

حالا٬ مردی 62 ساله است و ثروتش حدود 60 میلیون دلار. به سراسر جهان سفر می کند و یک نویسنده و سخنران الهام بخش است که به دیگران برای پیشرفت انگیزه می دهد. چند خیریه برای افراد بی خانمان و زنان قربانی خشونت دارد.
معلوم است که چرا وقتی زندگی نامه پرفروش خود را می نوشت٬ هالیوود به سراغش رفت؛ مردی که کودکی بسیار پردردسری داشت و درست چند روز قبل از آن که به عنوان کارآموز استخدام شود٬ به زندان افتاد.
کتاب «در جست وجوی شادمانی»٬ کتابی پرفروش شد و سال 2006 فیلمی به همین نام با بازی ویل اسمیت و پسر واقعی او در نقش کریس کوچک٬ روی پرده رفت. ویل اسمیت به خاطر بازی در این فیلم نامزد اسکار شد.
آقای گاردنر در مصاحبه ای به بی بی سی می گوید که وقتی به گذشته نگاه می کند «نمی خواهد هیچ چیز را عوض کند».
می گوید «وقتی بچه بودم دردهای زیادی کشیدم که بچه هایم نباید به آن سرنوشت دچار می شدند».
«وقتی پنج ساله بودم یک تصمیم گرفتم. که بچه هایم بدانند پدرشان که بوده است. بقیه سرنوشتم خوب پیش رفت چون انتخاب هایم درست بود.»

مادر الهام بخش

کریس گاردنر در میلواکی٬ ایالت ویسکانسین٬ به دنیا آمد و هیچ وقت نفهمید پدر واقعی اش کیست.

در فقر و با مادری به نام بتی جین و پدرخوانده ای الکلی بزرگ شد که او را آزار فیزیکی می داد. بعد از آن که مادرش در اوج ناامیدی سعی کرد پدرخوانده اش را بکشد٬ سرپرستی او برای مدتی به خانواده ای دیگر سپرده شد. با وجود این مشکلات در کودکی٬ می گوید مادرش برای او زنی الهام بخش بوده است.

می گوید:«یکی از آن مادران سنتی بود که هر روز به من می گفت پسر٬ تو می تونی هر کاری بخواهی بکنی یا هر کی که می خواهی٬ بشی.»

و می گوید که حرف های مادرش را باور کرد و صد در صد قبول داشت.

یک روز داشت در تلویزیون مسابقه بسکتبال یک تیم دانشگاهی را می دید و زیر لب گفت این بازیکن می تواند یک میلیون دلار درآمد داشته باشد.

مادرش گفت:«پسر٬ یک روز هم تو یک میلیون دلار درآمد خواهی داشت.»

«تا وقتی که این جمله از دهنش درنیامده بود٬ فکرش هیچ وقت از سرم نمی گذشت.»


شانس در می زند

میلیون ها دلار آنقدر هم سریع نرسید. او بعد از دبیرستان چهار سال در نیروی دریایی آمریکا بود. و بعد از خروج از ارتش راهی سانفرانسیسکو شد. آنجا کارش را با فروش تجهیزات پزشکی شروع کرد.

زندگی او روزی متحول شد که مردی از یک ماشین فراری قرمز پیاده شد. آقای گاردنر جلو رفت و از مرد پرسید که درآمدش از کجاست.

 

 

مرد میلیونر

کریس گاردنر برای کار فروش سهام ساخته شده بوداسمش باب بریجز و دلال بازار سهام بود. بعد از صحبت، آقای گاردنر گفت علاقه دارد که وارد این کار شود. آنها دوباره ملاقات کردند و آقای بریجز به او کمک کرد که در مصاحبه استخدام برای کارآموزی یک شرکت سهام شرکت کنند.
چند روز قبل از این مصاحبه پلیس او را به جرم ندادن جریمه پارکینگ دستگیر کرد. البته بالاخره توانست در مصاحبه برای گرفتن آن کار شرکت کند اما با همان چیزهایی که روز بازداشت تنش بود:لباس و کفش ورزشی.
با وجود سر و وضع ژولیده٬ اشتیاق و انگیزه او باعث شد که کار را بگیرد.ارزیابی دوباره زندگی

شش سال بعد از نمایش فیلم زندگی او٬ زندگی آقای گاردنر در سال 2012 دوباره از این رو به آن رو می شود. وقتی همسرش در سن 55 سالگی از سرطان می میرد.

آن اتفاق باعث شد دوباره از نو ارزیابی کند که در زندگی دنبال چیست. بعد از سه دهه موفقیت در شغلش تصمیم گرفت که کارش را برای همیشه عوض کند.
«یکی از آخرین حرف هایی که من و همسرم با هم زدیم این بود. او به من گفت حالا که فهمیدیم زندگی اینقدر کوتاه است بقیه عمرت را می خواهی چه کار کنی؟»

می گوید وقتی این حرف ها پیش آمد همه چیز تغییر کرد.«اگر کاری را که مشغول آن هستی٬ با ذوق و هیجان انجام نمی دهی٬ هر روز خودت را تضعیف می کنی».
وقتی آقای گاردنر متوجه شد که دیگر دلش نمی خواهد در کار سرمایه گذاری بانک باشد٬ تصمیم گرفت نویسنده شود و برای مشاغل و آدم های مختلف سخنرانی کند.
او حالا 200 روز سال سفر می کند و در سالن های پر از جمعیت در بیش از 50 کشور جهان سخنرانی می کند.
آقای گاردنر می گوید که وجود او این تئوری را باطل می کند که می گوید ما محصول محیطی هستیم که در آن بزرگ شدیم.

«به اعتقاد مدرسه ای که در آن درس می خواندم٬ من الان باید یک الکلی٬ انسان شکست خورده٬ بچه آزار٬ و زن آزار بودم که محتاج حمایت دیگران است.»

اما به جای آن ها او می گوید با انتخاب های مثبت خود٬ و عشقی که مادرش به او داشت و همچنین حمایت آدم های دیگر٬ اینطور نشد.
«من روشنایی را انتخاب کردم٬ از طرف مادرم و و از طرف آدم های دیگری که اشتراک خونی با آنان ندارم.»

 

داستان مرد میلیونرکه با پسرش در توالت می خوابید + عکس

داستان مرد میلیونرکه با پسرش در توالت می خوابید + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 11
برگرفته از جام نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 11 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف