نمناک سرگرمیگوناگون مرد نابینایی که با ذهنش دنیا را میبیند + عکس
دنیل با استفاده از قدرت ذهن خود و البته از سیستمی به مانند خفاش ها استفاده می کند تا فعالیت های خود مانند دوچرخه سواری یا صخره نوردی را انجام دهد.

دنیل مردی 47 ساله در همان بدو تولد دچار یک سرطان بسیار خاص شده است که مردمک چشمش را تحت تاثیر قرار داد. پزشکان نیز برای نجات جانش مجبور شدند در سن 13 ماهگی چشم های او را تخلیه کنند. او هیچ وقت روحیه خودش را از دست نداده و همیشه دست به کارهای عجیب میزند.

مرد نابینایی که با ذهنش دنیا را میبیند + عکس

دنیل با استفاده از قدرت ذهن خود و البته از سیستمی به مانند خفاش ها استفاده می کند تا فعالیت های خود مانند دوچرخه سواری یا صخره نوردی را انجام دهد. او سیگنال هایی را برای روبروی خود با دهان می فرستد و از بازخورد آن ها می تواند در ذهنش تصویر سازی کند. او این روش را از همان دوران کودکی آغاز کرده است و این روزها تماما کاربردی از آن استفاده می کند.

نکاتی درباره نحوه مسیریابی خفاش ها:
گوشهای بزرگ خفاشها می تواند علایمی را که منعکس می شود بخوبی جذب کند. خفاشها حتی می توانند اشیایی را که به نازکی مو هستند، تشخیص دهند. فناوری هیچ هواپیمای بی سرو صدایی نمی تواند به پیچیدگی خفاشها باشد.

مرد نابینایی که با ذهنش دنیا را میبیند + عکس

آنها شبها سریع و آهسته پایین می آیند، با چشمانشان حشرات خوابیده را در جای خود پیدا می کنند و با گوشهای بزرگشان می توانند حتی صدای بهم خوردن آرواره های یک لارو پروانه را بشنوند. این حیوانات در تاریکترین شبها حواس خود را فعال می کنند. صدای خفاش از طریق بینی با بسامد بالا و شدت کم توسط انقباض ماهیچه های حلق ایجاد می شود. بعد از این که امواج صدا با صید برخورد کرد، بازتاب پیدا می کند. این بازتابش توسط گوشهای خفاش گرفته می شود.

مرد نابینایی که با ذهنش دنیا را میبیند + عکس

مرد نابینایی که با ذهنش دنیا را میبیند + عکس
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از funpatogh.com,wikipedia.org
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف