نمناک سرگرمیگوناگون چالش جالب مرد نابینا در صحرای نمک + عکس
مرد نابینا در صحرای نمک ، صحرانوردی
مردی که بینایی خود را به تازگی از دست داده بود تصمیم گرفت در چالشی سخت شرکت کند و هدفش این بود که نشان دهد راه های پیشرفت برای امثال او بسته نشده است.

مرد نابینایی که تمام صحرای نمک را با استفاده از GPS سخنگو پیمود

معلم نابینای فرانسوی به نام "آلبار تسیر" اخیرا وارد چالشی بزرگ و باورنکردنی شد که شاید برای شما یک موضوع غر قابل باور باشد ولی در حقیقت کاملا صحت دارد.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

مرد کور صحرا نورد

آقای آلبار تسیر معلم کودکان نابینا است و قبل از اینکه بینایی خود را به صورت کامل از دست دهد ، برای خود چالشی سخت و عجیبی تعیین نمود. چالش وی پیاده روی صحرای 140 کیلومتری "سالار د اویونی" بود.تسیر پس از مدتی که بینایی خود را کاملا از دست داد،این چالش خود را عملی کرد و از تاریخ 17 ژوئیه تا 23 ژوئیه به این بیابان رفت و حماسه پیاده روی عظیمی را تنها با یک GPS سخنگو یا صوتی پیمود.

هدف وی از انجام این چالش جالب و خطرناک این بود که به افرادی که دچار معلولیتی هستند ، تمام راه های پیشرفت برای آنها بسته نشده است و آنها در هر حال و صورتی می توانند به هدفی که از پیش تعیین کرده اند،برسند.اما لازم به ذکر است که یک تیم اورژانس در نزدیکی آقای تسیر بودند و وظیفه مراقبت از تسیر را داشتند.

وی برای عملی کردن چالش خود از روستای "للیکا" حرکتش را آغاز نمود و مقصدش را روستای "کولچانی" در نظر گرفت که فاصله این دو روستا که در اطراف صحرای "سالار د اویونی" قرار داشتند ، کیلومتر بود.

همچنین ، تسیر در این مسیر تنها از GPS صوتی خود استفاده کرد و تیم اورژانسی که وظیفه مراقبت از وی را داشتند،در مسافت های طولانی و دور از تسیر قرار داشتند.

در نهایت پس از گذشت 7 روز معلم نابینایی که اخیرا بینایی خود را از دست داده بود ، تواسنت چالش خود را عملی کند و به نحوی توانست قوت قلبی به افراد معلول و نابینا در سطح جهان بدهد.

مرد نابینایی که تمام صحرای نمک را با استفاده از GPS سخنگو پیمود

چالش جالب مرد نابینا در صحرای نمک + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/آ
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف