سالها پیش وقتی این مرد با یک گزش کوچک دچار خارش شد هرگر فکر نمی کرد روزی دچار پا فیلی شود . حشره سمی انگلی را وارد بدن او کرده بود که روز به روز عوارض آن دردناک تر می شود.

پا فیلی بیماری را که سالهاست زندگی را برای این مرد سخت کرده است

به نظر می رسد تنها یک نیش از حشره ای سمی روزگار تلخی برای یک مرد اهل آمریکای جنوبی رقم زده است و او را مبتلا به یکی از وحشتناکترین بیماری های استوایی کرده است." رایموند" 20 سال پیش توسط یک حشره گزیده شد وبا ورود فیلاریازیس یک عفونت انگلی خطرناک به بدنش دچار داءالفیل شد . 

بیماری پا فیلی یا داءالفیل چیست:

داءالفیل کلفت شدن پوست برخی از نقاط بدن به خصوص پا است که در اثر انتقال انگل فیلاریا ایجاد می شود.

پا فیلی

بیمار مبتلا به پا فیلی یا داء الفیل

انگل فیلاریا

انگل فیلاریا عامل بیماری پافیلی

از آن پس مبارزه ی این مرد با عفونتی که هر روز بیشتر از روز قبل منجر به توم پای او می شد اغاز شد. تصاویر پای این مرد به خوبی نشان می دهد که پوست و عضلات پا در حال نوعی تغییر حالت ریزشی و تبدیل شدن به پایی مشابه پای فیل است. علاوه بر مشکل تغییر ظاهری ، این مرد از بی حسی در پایش نیز رنج می برد." رایموند" به تازگی تحت درمان قرار گرفته است و متخصصان کلینیکی در ریو دی جنریوی برزیل تلاش می کنند تا از پیشروی و ادامه افتادگی پوست پای او جلوگری کنند.

بیماری پافیلی

پافیلی

پا فیلی

پا فیلی و گزیدگی حشره فیلاریا

پا فیلی ، زندگی سخت مردی مبتلا به بیماری پافیلی

3.321
این مطلب مفید بود ؟147
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
نظرات
وبگردی