نمناک سرگرمیگوناگون مردها 10000 سال پیش چه شکلی بودن؟ + عکس
مرد 10.000 ساله ، انسان غارنشین
می توانید تصور کنید که چهره یک انسان غار نشین چه شکلی بوده است ؟ بازسازی صورت مرد 10.000 ساله که اسکلت او قرنی پیش از داخل یک غار کشف شد این سوال را پاسخ می دهد.
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1396

چهره اولین بریتانیایی بازسازی شد ، در کمال تعجب مرد 10.000 ساله سیاه پوست بوده است

قدیمی ترین اسکلت کشف شده در بریتانیا که اولین انسان بریتانیا نام گرفته بود توسط تیم تحقیقاتی برای بازسازی چهره مورد استفاده قرار گرفت ، دانشمندان با این پروژه سعی داشتند تا چهره انسانی را که چندین هزار سال پیش در انگلستان زندگی می کرده است را بازسازی کنند.
Face of 'The First Brit' known as the Cheddar Man revealed – and he had dark skin
مرد 10.000 ساله

عکس چهره بازسازی شده از مرد 10.000 ساله

مرد 10.000 ساله

قیافه مرد 10.000 ساله 

بازسازی چهره مرد 10.000 ساله به نام "چدار"

تصاویری که در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک مشاهده می کنید متعلق به چهره بازسازی شده مردی است که اسکلت او قرن پیش از داخل غار "Gough’s " کشف شد و برخلاف آنچه پیش تر تصور می شود متعلق به یک مرد سفید پوست نبوده. قدیمی ترین اسکلت کامل انسان در بریتانیا مربوط به مردی است که نام او را " چدار" انتخاب کرده بودند که بررسی بی سابقه ای از DNA او، همراه با بازسازی چهره این فسیل، نشان می دهد که چهره ی او درست مثل مردی تیره پوست با چشم های روشن و موهای تیره موج دار است. 
تصورات قبلی در مورد چهره ی این مرد رنگ پوست او روشن بود اما بررسی های دقیق براساس دی ان ای ثابت کرد که چنین نبوده و قدیمی ترین انسانی که در بریتانیا می زیسته پوست تیره ای داشت.
مرد 10.000 ساله

اسکلت کشف شده از مرد 10.000 ساله

مرد 10.000 ساله

صورت بازسازی شده مرد 10.000 ساله

تحقیقات توسط تیم تکامل و متخصصان DNA در موزه تاریخ طبیعی و دانشگاه کالج لندن در نهایت راز این مرد 10 هزار ساله فاش کرد ، پروفسور "لان بارنز" مسئول تیم تحقیقاتی می گوید:ما مشخصات چهره ی این مرد را از طریق آزمایش دی ان ای انجام شده روی پودر استخوان او کشف کرده و با یک طراحی سه بعدی چهره ی او را بازسازی کردیم.

مردها 10000 سال پیش چه شکلی بودن؟ + عکس

مردها 10000 سال پیش چه شکلی بودن؟ + عکس
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 12 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف