نمناک سرگرمیگوناگون مرغ سیاه خوراک پولدارهای چینی! + تصاویر
مرغ سیاه ، عکس مرغ سیاه
مرغ سیاه یا همان سیلکی چینی نوع عجیب و خاصی مرغ به حساب می آید که گوشتی کاملا سیاه رنگ دارد و در چین به عنوان یک غذای اعیانی استفاده می شود.
بازدید : 4,745 نفر

مرغ سیاه خوراک عجیب ثروتمندان چینی

خوراکی ها و غذاهای چینی ها با سبک و سیاق خاصی تهیه می شوند و همچنین در بعضی مواقع خیلی عجیب و غریب به نظر می رسند یکی از این موارد بسیار عجیب مرغی است که گوشتی کاملا سیاه دارد و غذای مورد علاقۀ ثروتمندان چینی محسوب می شود.

مرغ سیاه

مطالعات نشان داده که تغییرات ژنتیکی تکامل زیستی گونه های مختلف هنوز به طور کامل شناخته نشده است. اما در مورد حیوانات خانگی می تواند به علت تکامل سریع این حیوانات در طول 10000 سال قبل باشد.
 
در یک مطالعه که در PLoS دانشگاه آپسالا منتشر شده است، محققان این دانشگاه به همراه دانشگاه کشاورزی سوئیس، دانشگاه کارولینای شمالی و دانشگاه ملی چونگ سینگ، اساس ژنتیکیfibromelanosis یک مرغ سیاه از نژاد چینی به نام سیلکی(Silkie) را مورد بررسی قرار داده اند.
 
شاخصه بافت های بدن این مرغ در بردارنده گستره بزرگی از سلول های رنگدانه است که نه تنها باعث می شود پوست و تاج مرغ سیاه شود بلکه اندام های داخلی مرغ را هم سیاه می کند.
 

مرغ سیاه

دکتر بن دورشورست یکی از محققان این مطالعه می گوید:تحقیقات ما نشان می دهد تغییرات ژنتیکی که باعث fibromelanosis می شود یک بازآرایی پیچیده ای است که منجر به افزایش اندوتلین 3 می شود و اندوتلین3 نیز باعث افزایش و رشد سلول های رنگدانه می شود.
 
این تیم تحقیقاتی مطالعات خود را بر روی حیوانات خانگی نیز انجام داده در نتیجه مشخص شده که بازآرایی های ژنومی باعث تحول در ویژگی های حیوانات خانگی می شود.
 
در مورد این تغییر ژنتیکی نمونه های دیگری هم وجود دارد که در آنها تغییر رنگ مشاهده می شود از جمله اسبها هم با افزایش سن خاکستری می شوند و رنگ پرهای جوجه های مرغ نیز تغییر می کند. 

مرغ سیاه

از نکات جالب دیگر درباره این مرغ های چینی این است که می توانند سه تخم رنگی تقریبا کرم رنگ بگذارند. گوشت آنها نیز تقریبا به رنگ خاکستری متمایل به سیاه و سفید می باشد.

مرغ سیاه خوراک پولدارهای چینی! + تصاویر

مرغ سیاه خوراک پولدارهای چینی! + تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف