نمناک سبک زندگیکار و زندگی مرگ سالانه پنج میلیون نفر بر اثر پشت میزنشینی
پشت میزنشینی ، کارمند
تحقیقات نشان می دهد که سالانه بیش از پنج میلیون نفر بر اثر بی تحرکی، نشستن طولانی و پشت میزنشینی در جهان جان خود را از دست می دهند.

زندگی پشت میزنشینی کشنده تر از سیگاراست

عدم تحرک و پشت میزنشینی باعث بیماری ها و کرختی بدن شده و با یک ساعت نرمش می توان به جنگ عوارض پشت میزنشینی و عدم تحرک رفت.

بدون شک نشستن بیش از حد و بی تحرکی به اندازه مصرف سیگار برای بدن انسان مضر و خطرناک است.

بر اساس تحقیقات دانشمندان در خصوص کارمندان و افرادی که شغل پشت میزنشینی دارند، توصیه شده تا در طول روز یک ساعت ورزش های جنبشی و پرتحرک انجام دهند.

این تحقیقات نشان می دهد که ورزش می تواند میزان خطر مرگ زودهنگام را در افراد کارمند پشت نیز نشین کاهش دهد؛ ضمن اینکه اکثر کارمندان در بیشتر ساعات روز بی تحرک روی صندلی خود نشسته که این موضوع خطرناک است.

این تحقیق نشان می دهد، سالانه پنج میلیون و 300 هزار نفر در جهان بر اثر بی تحرکی و عدم ورزش منظم فوت می کنند.

محققان زندگی پشت میزنشینی و بی تحرکی را کشنده تر از سیگار کشیدن می دانند.

زندگی پشت میزنشینی

از طرفی این بی تحرکی عامل بیماری های قلبی، سکته، دیابت و در مواردی حتی ابتلا به سرطان را به دنبال دارد که سالانه هزینه بیماری های مذکور بالغ بر 67 میلیارد دلار برآورد شده است.

برای پیشگیری و کنترل بیماری ها توصیه می شود در طول هفته 150 دقیقه نرمش ساده ایروبیک و هفته ای دوساعت حرکات تقویت ماهیچه ها و عضلات انجام دهند.

مرگ سالانه پنج میلیون نفر بر اثر پشت میزنشینی

مرگ سالانه پنج میلیون نفر بر اثر پشت میزنشینی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از شفا آنلاین-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف