نمناک تکنولوژیگوناگون مرگ تدریجی کره زمین + تصاویر
مرگ کره زمین ، نابودی کره زمین
کره زمین با تمام زیبایی ها و شگفتی های خود به خاطر اشتباهات انسانی و برخی بلاهای طبیعی روز به روز به مرز نابودی کشیده شده و شاهد مرگ تدریجی آن هستیم.برخی از تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید گواه این ماجرا است.

عواملی که مرگ کره زمین را شتاب میبخشند

تغییرات آب و هوا و گرم شدن زمین به طرق مختلف موجب تحول و نابودی زمین است و بزرگترین عاملان این نابودی ساکنان متمدن این سیاره هستند.اما انسان همیشه عامل آلودگی محیط زیست نیست و گاهی آلودگی ها و بلاهای طبیعی مانند زلزله و سونامیموجب مرگ کره زمین می شوند.

جهان ما جهانی پر از شگفتی و زیبایی است؛ اما این جهان زیبا به خاطر اشتباهات انسان ها رو به نابودی است؛ چرا که بر خلاف دیگر جانداران سعی دارد زمین را با خود انطباق دهد نه خود را با آن! و به همین خاطر است که ما بیشتر به این می اندیشیم که چگونه نیازهایمان را از آن تامین کنیم تا اینکه فکر کنیم، برای آن کاری انجام دهیم.
 
انفجار نفتی
نابودی کره زمین
 
در سال 2112 یکی از بزرگترین انفجارهای نفتی در مکزیک اتفاق افتاد. این انفجار علاوه بر نشت عظیم نفتی، باعث مجروح شدن 16 کارگر و کشته شدن 11 نفر دیگر از آن ها شد.
 
نخلستان های اندونزی
نابودی کره زمین
 
روغن پالم، یکی از ارزان ترین روغن های جهان و اندونزی بزرگترین تولیدکننده آن است. اندونزی تا سال 2121 میلادی نزدیک به 41میلیون تن روغن پالم تولید خواهد کرد و این کار حاصل جایگزینی و نابودی جنگل های این کشور با نخلستان هاست.
 
بزرگترین وسیله نقلیه زمینی در جهان
نابودی کره زمین
 
این تصویر بزرگترین وسیله حمل و نقل جهان را نشان می دهد که برای حفر معادن استفاده می شود؛ اما به درستی مشخص نیست این وسیله بیشتر به استخراج مواد معدنی کمک می کند یا به ویران کردن کره زمین؟
سوراخی در زمین
سوراخ کره زمین
 
شاید در نگاه اول این عکس شبیه یک سوراخ عمیق در زمین باشد؛ اما در واقع آن بزرگترین معدن الماس جهان به اسم میر است که در کشور روسیه قرار دارد. عمق این معدن، 252 متر و قطر آن 1211 متر است. در دهه 1961، سالانه 2هزار کیلوگرم الماس از این معدن برداشت می شد که الان مقدار آن به کمتر از 411 کیلو در سال رسیده است.
 
ازدحام جمعیت در مکزیکوسیتی
نابودی کره زمین
 
مکزیکوسیتی یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. شهری که به ندرت در آن گیاهان به چشم می خورند و این هم به دلیل آلودگی بیش از اندازه هوای این شهر است که امکان رشد را به این گیاهان نمی دهد.
 
آتش سوزی در جنگل آمازون
نابودی کره زمین
 
خشکسالی سال 2117، باعث آتش سوزی جنگل آمازون شد. سالانه سطح وسیعی از جنگل های آمازون به این شیوه نابود می شوند. این مقدار معادل سطح یک میلیون زمین فوتبال است!
 
بهشت موج سواران
موج سواری
 
این تصویر هم متعلق به ساحل جاوا در اندونزی است. بسته بندی مواد غذایی، بطری، تنه درخت و دیگر زباله هایی که در امواج این دریا به چشم می خورد، زنگ خطری برای این بهشت موج سواران است.
 
آلودگی در چین
نابودی کره زمین
 
با توجه به پیشرفت های صنعتی عظیم، آلودگی هوا در چین به سرعت در حال افزایش است. برآوردها نشان می دهد که قسمت عمده ای از چین دارای هوای ناسالم و حتی بسیار ناسالم است. بیشتر مردم چین از ماسک استفاده می کنند؛ به امید آنکه شاید کمی از اثرات مخرب این آلودگی هوا بکاهند.
 
پلاستیک ها
نابودی کره زمین
 
سوخت های فسیلی از ارزشمندترین و بی بازگشت ترین سوخت های جهان هستند که انسان ها با تبدیل آن ها به اشیای پلاستیکی بی ارزش در حال نابود کردن آن هستند و علاوه بر این، با رها کردن این اشیا در طبیعت، حیات دیگر جانداران را هم به خطر می اندازند؛ مثل این پرنده که با بلعیدن این اجسام پلاستیکی غیرقابل هضم، محکوم به مرگ شده است.
زاغه نشین های هند
نابودی کره زمین
 
زاغه نشینی، برای آن هایی که توان خرید خانه در شهر ندارند؛ یک نوع شهرنشینی غیررسمی محسوب می شود. این شهرک ها که به سرعت در هند در حال گسترش هستند، چهره این کشور را نازیبا کرده اند.
 
بحران گنگ
نابودی کره زمین
 
گنگ، بزرگترین رودخانه هند است که اهمیت بسیاری برای هندوها دارد. گنگ در حال حاضر با زباله های انسانی و صنعتی انباشته شده است؛ با این حال بسیاری از مردم هنوز از آب این رودخانه برای حمام کردن و شستن لباس ها استفاده می کنند.
 
زباله های الکترونیکی
نابودی کره زمین
 
با توجه به پیشرفت های تکنولوژی، بسیاری از قطعات قدیمی تر این ابزارهای تکنولوژیک، انبوهی از زباله های الکترونیکی را پدید می آورند. زباله هایی که به این زودی ها ناپدید نمی شوند. این امر نتیجه کار شرکت هایی است که مدل های جدید تلفن همراه، تبلت و دیگر آثار الکترونیکی را با فاصله زمانی کوتاهی عرضه می کنند.
 
تراکم جمعیت
نابودی کره زمین
 
این صحنه از بنگلادش نشان می دهد که چگونه تمرکز جمعیت روی یک قسمت زمین، چهره آن را زشت و زمین را نابود می کند. هزاران سال طول می کشد تا این زباله های تولیدی انسان ها در طبیعت تجزیه شوند. 

مرگ تدریجی کره زمین + تصاویر

مرگ تدریجی کره زمین + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 36
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 32 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف