نمناک اخبارحوادث مرگ دانش آموز تیزهوش تبریزی به دلیل استرس ؟!
مرگ دانش آموز ، خبر عجیب
مرگ دانش آموز استعدادهای درخشان به دلیل استرس ناشی از جلسه امتحان موضوعی است که چند سوال را ایجاد کرده و البته آموزش وپرورش دراینباره توضیحاتی دارد.
تاریخ انتشار : 15 آذر 1396

ماجرای مرگ دانش آموز تبریزی به دلیل استرس!

خبر عجیب و غیرقابل باور بود، مرگ یک دانش آموزان استعدادهای درخشان به دلیل استرس امتحان! روز گذشته این خبر به همراه تصویر دانش آموز منتشر شد، خبری که تایید می کرد بهنام علوی نژاد دانش آموز پایه هشتم دبیرستان تیزهوشان علامه طباطبایی تبریز سر جلسه امتحان میان ترم به دلیل استرس شدید ایست قلبی می کند.

آموزش وپرورش استان آذربایجان شرقی در این رابطه معتقد است، دانش آموز سید علی علوی نژاد دانش آموز دبیرستان علامه طباطبایی ناحیه یک تبریز از خیلی وقت قبل ناراحتی قلبی داشته و این در پرونده پزشکی اش درج شده است و روز فوت هم قبل از اینکه به مدرسه بیاید مجدد دچار مشکل قلبی شده و همراه والدین به بیمارستان می رود و بعد از ویزیت پزشکان هنگام بازگشت در محوطه اورژانس بیمارستان ایست قلبی می شود و هیچ کدام از موارد مطرح شده صحت ندارد.

اگر چه مرگ این دانش آموز در محیط مدرسه نبوده است اما نمی توان نسبت به استرس تحمیلی به دانش آموزان در مدارس سمپاد بی توجه بود.
در همین رابطه یکی از معلمان مدارس استعدادهای درخشان معتقد است «در مدارس سمپاد فشار روانی به دانش آموزان برای کسب نمرات و معدل تعیین شده بالاست و گاه برای کسب رتبه در جشنواره خوارزمی برای ارائه طرح های پژوهشی و قبولی در المپیادها دچار استرس بسیار می شوند از سوی دیگر برای قبولی در کنکور تاکید بسیاری به رشته های پزشکی می شود. همچنین به دلیل غربالگری نادرست برای جذب دانش آموزان در مدارس تیزهوشان گاه شاهد هستیم که دانش آموزان سختکوش گزینش می شوند و برای کسب نمرات تعیین شده باید تلاش بسیاری کنند و همین مسئله استرس بسیاری را به دانش آموزان تهدید می کند.»

  تحمیل استرس به دانش آموزان در مدارس سمپاد و آسیب های روانی ناشی از آن موضوعی است که جای بررسی های کارشناسی بسیاری دارد و تاکنون توجه کافی به آن نشده است چرا که استرس های روانی ناشی از این مسئله می تواند یک نوجوان را در معرض افسردگی یا مخاطرات دیگر قرار دهد.

مرگ دانش آموز تیزهوش تبریزی به دلیل استرس ؟!

مرگ دانش آموز تیزهوش تبریزی به دلیل استرس ؟!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از تسنیم - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
مهگل

مهگل

فقط مدارس سمپاد نیست . این مشکل تمام دبیرستان های ایرانه و منشأ اون هم اول رقابت مدیران مدارس با همدیگه و قربانی کردن بچه هاست ، دوم هم این کنکور این کنکور ای کنکور ....

پاسخ دادن 1 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف