نمناک اخبارپزشکی و سلامت مرگ عجیب دختربچه بعد از پرکردن دندان + عکس
پرکردن دندان ، دندان
هنوز مادر و پدر دختر بچه 14 ماهه نمی توانند باور کنند که پرکردن دندان کرم خورده دخترشان را از آنها گرفته باشد.
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395

دختربچه 14 ماهه بعد از پرکردن دندان جانش را از دست داد

مراجعه به دندانپزشکی برای هر کودک و پدر و مادری می تواند یک تجربه اعصاب خراب کن باشد. گاهی اوقات اتفاقات غیرقابل تصوری می افتد:پر کردن دندان کرم خورده دختر 14 ماهه در کلینیک دندانپزشکی تگزاس باعث قطع تنفس او حین بیهوشی شد و مادر جوان را به سوگ نشاند .

ماجرای مرگ دختربچه بعد از پرکردن دندان کرم خورده

دیزی لین تورس بلافاصله به مرکز پزشکی نورث آستین انتقال یافت اما پزشکان تشخیص دادند که پنج ساعت از مرگ او گذشته است. بتی اسکوئر 26 ساله، مادر این نوزاد، نمی تواند درک کند که چطور این اتفاق رخ داد. او گفت که دیزی را زمانی که شش ماه داشت برای نخستین چک-آپ به دندانپزشکی برد. دو هفته قبل بعد از چندبار ویزیت٬ دکتر دندانپزشک به آنها گفت که دخترش را بیاورد تا دو تا از کرم خوردگی های او را پر کند.
خانم اسکوئر می گوید:«آنها به من گفتند که او را بیهوش خواهند کرد و این عمل بین 40 تا 45 دقیقه طول می کشد و من باید در اتاق انتظار بمانم.» زمان کوتاهی بعد از آغاز کار٬ دندانپزشک از اتاق بیرون آمد و گفت که اقامات بیشتری باید برای دندانش انجام شود. ده دقیقه بعد٬ پزشک به خانم اسکوئر گفت که اشتباهی در عمل رخ داده و در تنفس بچه مشکلی پیش آمده و دچار ایست قلبی شده است.

پرکردن دندان

دختری که بعد از پرکردن دندان کرم خورده مرد

معمولا در جلسات پر کردن دندان٬ پزشک با یک معاینه سریع کاری را که باید انجام شود تأیید می کند. سپس بی حسی موضعی –که برای از بین بردن درد انجام می گیرد– درصورت لزوم تزریق می شود٬ هر چند گفته می شود که در بیشتر مواقع پر کردن دندان بچه ها نیازی به بی حسی ندارد. علاوه بر این٬ یک ژل بی حسی موضعی برای کاهش احساس درد در لثه پیش از استفاده از داروی بی حسی مالیده می شود. سپس محل پوسیدگی با مته های مخصوص یا ابزارهای دستی خالی می شود. دندانپزشک یا دستیارش آب و مواد عفونی را از دهان خالی می کنند و بعد محل پوسیدگی با ملغمه (ماده نقره ای) یا کامپوزیت (ماده همرنگ دندان) پر می شود.
با این توصیفات٬ متأسفانه دیزی شانس این کار را نداشت و جان خود را زیر عمل از دست داد. خانواده دیزی منتظر است تا بییند نتیجه تحقیقات برای مشخص کردن علت مرگ او به کجا می رسد. در واقع این تحقیقات مشخص می کند که آیا دندانپزشک قوانین را رعایت کرده یا مجرم شناخته شده و مدرکش باید ملغی شود.

مرگ عجیب دختربچه بعد از پرکردن دندان + عکس

مرگ عجیب دختربچه بعد از پرکردن دندان + عکس
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 18
برگرفته از medicaldaily /ن
این مطلب مفید بود ؟ 9 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف