نمناک اخبارحوادث مرگ دلخراش کودک 3 ساله تهرانی + عکس(+18)
مرگ خاموش کودک تهرانی ، مرگ بی سر و صدای کودکان تهرانی
پسر بچه 3ساله ای که هفته گذشته در بیمارستان مفید بستری شده بود، خیلی بی سر و صدا مرد. این کودک بر اثر خوردن مایع چاه بازکن معروف ص دچار سوختگی شدید دستگاه گوارش شده بود.
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1392

پسر بچه 3ساله ای که هفته گذشته در بیمارستان مفید بستری شده بود، خیلی بی سر و صدا مرد. مثل بچه های دیگری که در 20روز گذشته با مشکل مشابهی بستری شده بودند:سوختگی دستگاه گوارش با چاه بازکن معروف «ص» که شباهت زیادش به بطری یکی از نوشیدنی های معروف، دردسرساز شده است.

ماجرا از آنجا شروع شد که در یک هفته دو مورد مشابه از مسمومیت گوارشی و سوختگی سطحی پوست به بخش ICU بیمارستان کودکان مفید گزارش شد. وجه تشابه هر دو مورد، چاه باز کن معروفی بود که بچه ها آن را به جای شربت سر کشیده بودند و وقتی چند روز بعد سومین مورد مشابه تکرار شد، کادر پزشکی بیمارستان مفید به فکر پیگیری افتادند.
 
سوختگی دستگاه گوارش کودک سه ساله تهرانی
 
 
ثمری، پرستار بخش مراقبت های ویژه بیمارستان مفید می گوید:«موارد زیادی از این مسمومیت گزارش شده و دلیل اصلی آن تشابه بسته بندی ها و جذابیت رنگ زرد و نارنجی برای بچه ها بوده که باعث شده مایع چاه بازکن «ص» را به جای شربت و آبمیوه سر بکشند.» مایعی به شدت قلیایی که به محض بلعیده شدن شروع به تخریب می کنند و حتی مراجعه یک ساعته بعد از حادثه هم کمکی به نجات کودک نخواهد کرد.
 
ثمری می گوید:«شوینده ها، سفید کننده ها و چاه بازکن ها ترکیبات قلیایی قوی دارند که وقتی خورده می شوند، سوزانندگی زیادی ندارند. یعنی مثل اسیدها نیستند که کودک بعد از خوردن کمی از آن، مایع را بیرون بریزد. به همین دلیل حجم زیادی از مایع خورده می شود و به سرعت بافت های مری را سوزانده و دستگاه گوارش را سوراخ می کند.»
 
ثمری می گوید که مدتی قبل وقتی موارد این چنینی زیاد شد یکی از پرستاران بیمارستان با شرکت تولید کننده چاه بازکن «ص» تماس گرفته و این مورد را اطلاع داده است:«بعد از آن این شرکت بسته های جدیدی با درِ پِرسی پیچی تولید کرد اما این هم کمکی به کاهش مسمومیت ها نکرد. شاید چون رنگ بسته بندی ها هنوز برای بچه ها جذاب است یا چون مادرها در بطری ها را به اندازه کافی سفت نمی بندند.»
 
ثمری می گوید که بیمارستان مفید مشغول جمع آوری اطلاعات درباره موارد مشابه دیگر بیمارستان ها است تا موضوع را از طریق وزارت بهداشت پیگیری کند.

مرگ دلخراش کودک 3 ساله تهرانی + عکس(+18)

مرگ دلخراش کودک 3 ساله تهرانی + عکس(+18)
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 133
برگرفته از asriran.com
این مطلب مفید بود ؟ 119 14
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف