نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت دلیل مرگ اولین زن دریافت کننده پیوند صورت
پیوند صورت ، ایزابل دینو آر
ایزابل دینو آر،زن فرانسوی که پزشکان در اقدامی انقلابی اولین پیوند صورت جهان را برای او انجام دادند در گذشت.
بازدید : 2,097 نفر

مرگ اولین دریافت کننده پیوند صورت در جهان

ایزابل دیورین فرانسوی که در نوامبر سال 2005 عمل پیوند صورت انجام داده بود، پس از تحمل بیماری، از دنیا رفت.در حالی که چند روز پیش خبرگزاری فرانسه در خبری فوری به نقل از منابع بیمارستانی از مرگ اولین زن در جهان که تحت پیوند صورت قرار گرفته بود ، در فرانسه خبرداد.

بیمارستان آمینز که این جراحی پیوند صورت در نوامبر 2005 در آن انجام شد، در بیانیه ای اعلام کرده که این زن فرانسوی در 22 آوریل 2016 «پس از یک دوره طولانی بیماری» درگذشته است. علت تأخیر در اعلام خبر مرگ او این چنین توضیح داده شده است:«بر اساس خواست بستگان او، هیچ اعلامیه فوتی در مطبوعات منتشر نشد تا حریم خصوصی آنهن در این موقعیت سخت حفظ شود.»

 پیوند صورت

ایزابل دینو آر فرانسوی اولین دریافت کننده پیوند صورت

گزارش ها نشان می دهد که ایزابل دینو آر در زمستان گذشته دچار رد پیوند شده و توان استفاده از بخشی از لبش را از دست داده است. بر اساس گزارش لو فیگارو درمان های سنگین ضد رد پیوند که او دریافت می کرد یکی از عوامل ابتلای او به دو سرطان مختلف بوده است.

گفته می شود استفاده زیاد از داروهای سرکوب سیستم ایمنی او را بسیار ضعیف کرده بود و او سرانجام در ماه آوریل در سن 49 سالگی تسلیم سرطان شد. با پخش شدن این گمانه زنی اما یکی از پزشکان تیم جراحی او اعلام کرده که دینو آر به یک تومور سرطانی بدخیم دچار شده بود که و همین مسئله مرگ او را رقم زد. او اعلام کرده که از لحاظ علمی نمی توان ارتباطی میان این تومور و داروهای سرکوب سیستم ایمنی پیدا کرد. پزشکان چاره ای هم به جز استفاده زیاد از داروهای سرکوب سیستم ایمنی پس از این عمل جراجی نداشتند تا پیوند صورت گرفته توسط بدن رد نشود. جراحان پس از مجروح شدن صورت دینوآٰر به وسیله سگش در هنگامی که او 38 ساله بود، پیوند صورت را بر روی انجام دادند.

 پیوند صورت

ایزابل دینو آر فرانسوی اولین دریافت کننده پیوند صورت

حادثه با تلاش او برای خودکشی شروع شد. خانم دینو آر بعد از مصرف تعداد زیادی قرص خواب در خانه اش از هوش رفت و وقتی بیدار شد دید اطرافش را خون گرفته است. ظاهرا وقتی سگش از نژاد لابرادور او را بی هوش پیدا می کند برای بیدار کردنش صورت او را گاز گرفته بود.
شدت جراحات وارده به دهان، بینی و چانه چنان بود که پزشکان یک عمل معمولی مرمت صورت را رد کردند. در عوض آنها پیشنهاد یک پیوند پیشرفته صورت را دادند.

این عمل شگفت آور پزشکی در آن زمان جنجالی شد و بعضی آن را از لحاظ اخلاقی زیر سوال بردند. با انجام این عمل اما در چند سال اخیر جراحی پیوند صورت در چند کشور از جمله آمریکا، اسپانیا، ترکیه، چین و لهستان انجام شده است.

دلیل مرگ اولین زن دریافت کننده پیوند صورت

دلیل مرگ اولین زن دریافت کننده پیوند صورت
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از خبرآنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف