نمناک اخبارحوادث ماجرای مرگ مغزی الینای 6 ساله در جراحی لوزه!
مرگ مغزی ، مرگ
الینا فروتن در بیمارستان طالقانی گرگان در سلامت کامل جسمانی برای عمل لوزه زیر تیغ جراحی رفت اما پس از 8 روز کما با مرگ مغزی در لیست اهداکنندگان عضو قرار گرفته است.
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1395

مرگ مغزی دختر 6 ساله در بیمارستان طالقانی گرگان 

سیزدهم اردیبهشت ماه سال جاری الینا با پای خودش و به همراه خانواده به بیمارستان طالقانی شهرستان گرگان انتقال یافت. عمل چندان پرریسک نبود اما دختر کوچولو پس از جراحی دچار تورم قفسه سینه و ایست قلبی شد. الینا با این حادثه به کما فرو رفت اما دیگر به هوش نیامد و دچار مرگ مغزی شد.

اتاق عمل

 

گلایه های پدر الینا

خانواده الینا که باور ندارند دختر خردسالشان با یک تعلل پزشکی برای همیشه خاموش شده است از مسئولان بیمارستان گلایه دارند.
 
پدر الینا که بغض فروخورده اش صدایش را می لرزاند، گفت:سیزدهم اردیبهشت بود که الینا را به بیمارستان بردم. الینا سالم بود حتی چکاپ قبل از عمل نیز سلامتی کامل جسمانی او را نشان می داد اما بعد از عمل، قفسه سینه الینا متورم شد و تعلل پزشکان باعث ایست قبلی دخترم شد.»
این پدر داغدار ادامه داد:«باورم نمی شود اما اکنون بدن نیمه جان دختر کوچولویم روی تخت بیمارستان افتاده است و دیگر امیدی به حیات دوباره اش نیست. امیدوارم اهدای اعضای بدن دخترم بتواند حیات بخش دیگران شود.»
 
پدر الینا که از پاسخگو نبودن مسئولان بیمارستان آزرده خاطر است، افزود:«مسئولان بیمارستان هیچ پاسخی در قبال این اشتباه بزرگ نمی دهند.»
 

برخورد با عاملان حادثه

سید محمد حسینی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت:«پس از این حادثه دو تیم ویژه برای پیگیری علت مشکل تشکیل شده اند و در صورتی که قصور پزشکی ثابت شود با خاطیان و عاملان آن برخورد جدی خواهد شد.» حسینی افزود:«تا زمانی که بررسی دقیق و فنی انجام نشود نمی توان درباره این حادثه اظهارنظر صریحی کرد. در این میان از رسانه ها و مردم شریف استان می خواهم تا از اظهارنظرهای احساسی خودداری کنند تا اوضاع متشنج نشود. قطعاً به محض مشخص شدن علت این حادثه اطلاع رسانی خواهد شد.»

ماجرای مرگ مغزی الینای 6 ساله در جراحی لوزه!

ماجرای مرگ مغزی الینای 6 ساله در جراحی لوزه!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 17
برگرفته از روزنامه ایران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 15 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف