نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها خطر مرگ نوجوانان به علت سرطان
سرطان ، سرطان نوجوانان
سرطان به رشد غیرطبیعی سلول های بدن گفته می شود به عبارت دیگر، هر عامل داخلی و خارجی که مکانیسم طبیعی اعضای بدن را بهم بزند سبب می گردد تا رشد آن عضو نامنظم شده و سبب بروز سرطان گردد.

خطر مرگ نوجوانان به علت سرطان

مرکز تحقیقات سرطان انگلیس اعلام کرد:تعداد افراد جوان و نوجوانی که بر اثر ابتلا به انواع سرطان جان خود را از دست می دهند، قابل توجه است.

در این بررسی بین المللی آمده است همچنین تعداد افراد جوان و نوجوان مبتلا به برخی انواع سرطان از جمله سرطان خون که جان سالم به در می برند، بسیار پایین است.

محققان معتقدند تفاوت در نوع تومورها، تاخیر در شروع درمان و کمبود آزمایش های پزشکی از جمله عوامل تاثیرگذار در بالا بودن میزان مرگ ومیر در میان جوانان و نوجوانان مبتلا به سرطان است.

سرطان

به گفته کارشناسان مرکز تحقیقات سرطان انگلیس ضرورت دارد تا عامل تاثیرگذار در شدت یافتن این وضعیت مشخص شود. در این بررسی اطلاعات مربوط به 57 هزار کودک و 312 هزار نوجوان و جوان مبتلا به سرطان از 27 کشور جهان مورد مطالعه قرار گرفت که مشاهده شد تعداد کودکان، نوجوانان و افراد جوانی که حداقل پنج سال پس از تشخیص بیماری سرطان زنده می مانند با گذشت زمان در اروپا افزایش یافته است. هرچند برخی از انواع سرطان ها بخصوص سرطان خون موجب شده نوجوانان و افراد جوان نسبت به کودکان زودتر بر اثر این بیماری فوت کنند.

خطر مرگ نوجوانان به علت سرطان

خطر مرگ نوجوانان به علت سرطان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف