نمناک ورزشگوناگون پیام رونالدو بعد از مرگ کودک سوری غرق شده
کودک سوری غرق شده ، کریستیانو رونالدو
تصاویر و اخبار مربوط به کودک سوری غرق شده،این تراژدی انسانی جهان را تحت تاثیر قرار داد. در میان واکنش های مختلف ، کریستین رونالدو بهترین بازیکن فوتبال جهان با انتشار پیامی در اینستاگرامش ابراز همدردی کرد.

پیام و تاسف کریستین رونالدو از مرگ کودک سوری غرق شده

مرگ این کودک سوری که به همراه مادر و برادر دیگرش می خواستند از سوریه فرار کنند و به سمت اروپا بروند، جهان را تحت تاثیر قرار داده است.تصاویر جسد این کودک در ساحل ترکیه توسط یک عکاس ترکیه ای شکار شد. عکاسی که گفته بود در حین عکاسی مرتب اشک می ریخته و خون در رگهایش منجمد شده بود.

این تراژدی انسانی حالا جهان را تحت تاثیر قرار داده است. مخصوصا اینکه تصاویر از زمان زنده بودن کودک کرد اهل کوبانی سوریه منتشر شده است. تصاویر او کنار توپ فوتبال نشان می دهد که آیلان عاشق فوتبال بازی کردن هم بوده و به همین دلیل قلب بسیاری از فوتبالدوستان هم به درد آمده است.

کودک غرق شده سوری

عکس کودک غرق شده سوری

در این میان کریستیانو رونالدو بازیکن تیم ملی پرتغال قبل از بازی دوستانه مقابل فرانسه در صفحه اینستاگرامش نسبت به ماجرای پناهجویان در اروپا واکنش نشان داد و نوشت:« هیچ کس در تیم های ملی فوتبال بی تفاوت نسبت به بحران پناهجویان در اروپا و گسترش تصاویر تکان دهنده در رسانه ها نیست. همه فکر ما با این پناهجویان است.»

تحلیل های زیادی هم طی روزهای گذشته در روزنامه های معتبر جهانی منتشر شده که همه متفق القول می گویند انتشار تصاویر این کودک در صفحات اول روزنامه های معتبر جهان، می تواند به کمک پناهجویان هم بیاید و کشورهایی که می توانند پناهجو بپذیرند را مجاب کند که به آوارگان پناه بدهند. در روزهای دیروز عکسهای زمان زنده بودن ئالان روی صفحه یک قرار داشت.

طرحها و کاریکاتورهای زیادی هم در این باره کشیده شده اند و اوج تراژیک بودن ماجرا را نشان می دهند.در آلمان هم بسیاری از بازیکنان بوندسلیگا نسبت به حضور پناهجویان واکنش مثبت نشان داده اند . باشگاه بایرن مونیخ در روزهای گذشته یک میلیون دلار به آوراره گان سوری کمک کرد و یک مدرسه فوتبال برای بچه های آواره عشق فوتبال تاسیس کرد.

پیام رونالدو بعد از مرگ کودک سوری غرق شده

پیام رونالدو بعد از مرگ کودک سوری غرق شده
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 124
برگرفته از سایت 90 /ن
این مطلب مفید بود ؟ 123 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف