نمناک اخبارحوادث داروی اشتباهی موجب مرگ کودک دو ساله شد!
مرگ کودک ، مرگ کودک 2 ساله
خوردن داروی اشتباهی موجب مرگ کودک دوساله ای در مشهد شد و جسد این کودک برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت.
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396

مرگ کودک دو ساله در مشهد به خاطر متادون

کودک دوساله ای به علت مسمومیت با شربت «متادون» در مشهد جان سپرد ولی خواهر 6ساله او از مرگ نجات یافت. روز جمعه گذشته زن جوانی پیکر دو فرزند خردسالش را در حالی به بیمارستان امام رضا(ع) مشهد رساند که حال آنان به دلیل مصرف داروی اشتباهی به شدت وخیم بود. کادر درمانی بخش مسمومین بیمارستان بلافاصله وارد عمل شدند تا دو کودک بی گناه را از مرگ حتمی نجات دهند اما پسر دوساله نتوانست عوارض ناشی از مسمومیت با داروی اشتباهی را تحمل کند و به صورت غم انگیزی جان سپرد. در همین حال، پزشکان، دختربچه 6ساله را با اقدامات درمانی از مرگ حتمی نجات دادند و او اندکی هوشیاری خود را به دست آورد.

گزارش خراسان حاکی است:در پی مرگ کودک دوساله که «میکائیل» نام داشت، بلافاصله قاضی ویژه قتل عمد با حضور در مرکز درمانی، تحقیقات خود را در این باره آغاز کرد. در بررسی های مقدماتی و اظهارات مادر کودک که از وضعیت روحی مناسبی برخوردار نبود، مشخص شد که پدر خانواده مقداری شربت متادون را داخل شیشه شربت دیفن هیدرامین ریخته است و کسی از این موضوع اطلاع نداشت.

 

مرگ کودک

مرگ کودک دو ساله در مشهد

 مادر کودکان که با سرماخوردگی فرزندانش رو به رو می شود، برای مداوای آنان، محتویات شیشه حاوی متادون را به اشتباه به جای شربت دیفن هیدرامین به دو کودک خود می خوراند. دقایقی بعد از این ماجرا، حال دو کودک وخیم شده و مادر در تماس با مراکز امدادی آنان را به بیمارستان می رساند که متأسفانه کودک دوساله بر اثر عوارض ناشی از مسمومیت با متادون جان خود را از دست می دهد.

بنابر این گزارش، با توجه به غیرعمدی بودن این حادثه در تحقیقات مقدماتی، دستورات ویژه ای از سوی قاضی «کاظم میرزایی» برای بررسی زوایای دیگر این پرونده آغاز شده است. شایان ذکر است:جسد این کودک بی گناه برای تعیین علت دقیق مرگ، به پزشکی قانونی انتقال یافت.

داروی اشتباهی موجب مرگ کودک دو ساله شد!

داروی اشتباهی موجب مرگ کودک دو ساله شد!
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از خراسان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف